Osłabiony szczur

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
milek
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 12:05 am

Osłabiony szczur

Post autor: milek »

Moja pani szczurzyca od około 3 dni jest bardzo osłabiona. Najpierw myślałem, że to przeziębienie, więc dawałem vibovit, ale niestety nie pomaga. Przede wszystkim straciła koordynację ruchową, przewraca się na boki, nie potrafi wejść na mebelki. Dzisiaj doszło do tego, że nie potrafi chwycić pokarmu, żeby go zjeść i samym pyszczkiem próbuje coś zdziałać. Od czasu do czasu również kicha, ale nie ma problemów z oddychaniem. Jest to już szczur prawie 2-letni, ale mam samca z tego samego miotu i jest w jak najlepszej kondycji. Za chwilę zabiorę się za przygotowanie jakiegoś płynnego pokarmu i czekam na jakieś rady, a jutro najprawdopodobniej idziemy do veta.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Osłabiony szczur

Post autor: Morgana551 »

Jeśli nie trzyma pokarmu i ma bezwład nóg to pierwsze to mi do głowy przychodzi to guz przysadki mózgowej. Choroba nieuleczalna. Można jednak przedłużyć życie szczurka opóźniając rozwój guza. Podajemy wtedy cabergolinę. Lek np. Dostinex. Jest on na receptę. Najtaniej wychodzi na Czechach.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”