co jaki czas dołączać "nowego"

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
aanulkaa
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:38 pm

co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: aanulkaa »

witam. od prawie dwóch miesięcy przeglądam forum, ale nie znalazłam dotychczas info na ten temat... ok.7listopada moi chłopcy (syn i mąż) kupili w zoologu szczurzycę, Mavis (teraz 4-5m-cy). ja byłam całowicie przeciwna, wręcz reagowałam wstrętem... :) po 3 dniach oczywiście pokochałam moją laleczkę :) jest najukochańszym zwierzakiem na świecie, razem przeszłyśmy przez oswajanie. w ramach zapewnienia jej jak najlepszych warunków postanowiłam, tym razem adoptować, jej koleżankę. Bella przyszła do nas 2grudnia w wieku 4 tygodni, piękna szara dumbo. jej pochodzenia nie znam, była lekko wychudzona, czuć było kostki. teraz oczywiście to się zmieniło :D poprzednia właścicielka powiedziała mi tylko, że jej szczurzyca nie chce zaakceptować nowej. i po 4 dniach próby zrezygnowała.... na szczęście mi dołączenie jej do Mavis poszło bez większych ekscesów, choć profilaktycznie robiłam to powoli. dziewczyny są razem w klatce od 2 tygodni. przy okazji przeglądania ogłoszeń o szczurkach natknęłam się na piękną czarnulkę do adopcji :) tylko teraz tak się zastanawiam czy to nie za szybko na nową? nie chcę zestresować moich panienek... dopiero obie się pokochały a teraz nowa? jakoś intuicja mi podpowiada, że powinnam się wstrzymać, ale postanowiłam dla pewności zapytać kogoś bardziej obeznanego z tematem...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: Paul_Julian »

Łączenie szczurków powinno sie odbywac powoli. Dwie osobne klatki, wymiana papierków między klatkami, krótkie kontrolowane wybiegi na neutralnym terenie....

Wydaje mi się, ze nie ma reguły co do czasu dołączania. Jesli Twoja klatka spełnia warunki jesli chodzi o wielkość, to mozesz adoptowac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
aanulkaa
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:38 pm

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: aanulkaa »

oczywiście dołączenie 'nowej' poszło wg wytycznych z forum :)
klatkę wg kalkulatora muszę kupić większą, mam już na oku. nie jest to problem. tymczasową już mam.
martwi mnie jeszcze jedna sprawa... oferująca szczurka wysłała mi zdjęcia. jest 3 chłopów i jedna dziewczyna. na wybiegu razem... są w wieku 6 tygodni. z tego co czytałam szczurki w tym wieku są zdolne do rozmnażania. czy się mylę? nie chciałabym adoptować z niespodzianką...
aanulkaa
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:38 pm

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: aanulkaa »

nakręciłam, dziewczyny są w klatce razem od 5 dni. nie wpuściłam młodej dopóki nie zauważyłam sympatii na wybiegu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: Paul_Julian »

Jest ryzyko ciązy :(
Mozna by zrobić kastracje samiczki ( swoją drogą to zawsze jest na plus), nie wiem tylko czy takie młodziaki 6 tygodniowe moga iśc na zabieg.
Jeszcze mogłabyś poprosić tamtą dziewczynę o odseparowanie samiczki na czas min. 2 tygodni ( ciąża chyba trwa 3 tyg.) i wtedy sie zobaczy czy coś sie wykluje czy nie. W kazdym razie na pewno musi tę samiczkę oddzielić od samczyków.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: saszenka »

Kastracja szczura dopiero w wieku minimum 3 miesięcy - szczur musi być kompletnie wykształcony, a dokładniej jego narządy wewnętrzne. No i zawsze to bezpieczniej operować takiego niż dzieciaka.
Jeśli chodzi o ciążę to szczerze i z całego serca wątpię, ażeby 6tygodniowe dziecię zaciążyło. Teoretycznie taka możliwość istnieje, ale praktycznie raczej mocno wątpliwe. Nawet jeśli zaciąży, to najpewniej ciąży nie utrzyma. Oczywiście rozdzielamy w wieku 4 tygodni, bez dyskusji, no żeby po prostu nie ryzykować niepotrzebnie, bo wiadomo, że raz na milion to i piorun dwa razy w to samo miejsce trafi ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
aanulkaa
Posty: 22
Rejestracja: śr gru 16, 2015 8:38 pm

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: aanulkaa »

:) wysłałam do kobiety maila z pytaniem czy rozdzieliła szczurki :) trochę późno, żeby dzwonić. zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. póki co jeszcze porozglądam się za promocjami klatek :D wcześniej czy później się przyda :)
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: co jaki czas dołączać "nowego"

Post autor: saszenka »

Zwłaszcza, że nie ma czegoś takiego jak 'za duża klatka' ;D
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”