Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olcik1902
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 02, 2016 12:34 am

Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: Olcik1902 »

Mój szczur ma bardzo dużo energii i nie ma możliwości wybiegania sie po pokoju, bo mam go od niedawna i jest słabo oswojony, a przez jego energię nie da się go utrzymać więcej niż 5 min, bo chce uciec i tak jakby skacze, a jak jest senny to normalnie da się go głaskać i nawet na mnie śpi. Co zrobić żeby mógł sie wybiegać?
Dusza Lisa
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 05, 2015 5:38 pm

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: Dusza Lisa »

Ja proponuję łóżko, stary, sprawdzony sposób. Tylko dwójka rozbójników, co to już rok skończyła, lata po podłodze, a tak młody i dwójka na tymczasie( chłopaki jeszcze nie są w pełni oswojone, trochę boją się ludzi i dotyku) kicają na łóżku ;). Jeżeli porobisz im zabawki, nie powinny chcieć złazić, przynajmniej na razie :)
~Rudość to nie kolor włosów. Rudość to charakter.~
Olcik1902
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 02, 2016 12:34 am

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: Olcik1902 »

Z łóżka szuka sposobu jak zejść . I narazie mam niestety tylko jednego szczurka, bo zanim zdążyłam przeczytać jak bardzo potrzebują towarzysza to już zdążyłam kupić, a teraz tata, nie chce sie zgodzić na drugiego, czekam na odpowiednią chwilę żeby go namawiać, bo inaczej tylko go zdenerwuje...
Izix
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 01, 2016 9:19 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: Izix »

Jeżeli znajdzie sposób na zejście z łóżka, to może spróbuj w wannie czy brodziku. Połóż na dno jakiś stary koc, żeby szkoda nie było jak pogryzie. Weź jakieś pudełka np. po butach, powycinaj dziury żeby miał wejścia, poustawiaj jedno na drugim. Możesz powrzucać papierowe kulki i przysmaki. Daj mu jakąś piłeczkę do zabawy, albo w papierową kulkę wrzuć przysmak, żeby pokombinował jak się do niego dostać ;)
ze mną: Guido, Mike, Pikej, Benio
za TM :( Bleki, Misha,Ogryzek, Gucio, Dyzio(fretka)
Awatar użytkownika
rat_Madziula
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:12 pm

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: rat_Madziula »

Najlepsza wanna, albo cała łazienka , bo to takie miejsce gdzie szczur się raczej nie ma gdzie schować, zrób zabawki, jak do ciebie będzie przychodził dawaj smakołyki i tym samym bardziej go oswoisz i nauczysz reagowania na imię. Możesz też wziąć jakieś książki, pudełka itp. ustawić je w pokoju tak by wewnątrz ustawionego z nich kształtu szczur mógł biegać i wsadzaj rękę do tego wybiegu, mów jego imię, a gdy przyjdzie dawaj smakołyk i porób zabawki oczywiści ;) .Polecam polowanie - stosuje to dla mojego starszego szczurka, żeby biegał , ale dla malucha tez będzie super. To bardzo proste. Przywiązujesz mocno z czterech stron jakiś większy smakołyk (owoc, chrupek , warzywko ) i żeby można go było ugryźć ze się nie rozerwie . No to przywiązujesz sznurek i chodzi o to aby szczur za tym biegał. Niby proste a daje dużo zabawy ;D .
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: Megi_82 »

Zaraz, no chwila. Albo szczur na Tobie śpi, albo jest "słabo oswojony"... a to, że młode szczury rozpiera energia i nie mogą usiedzieć to jeszcze nie jest oznaka słabego oswojenia. To jakbyś próbowała 2-letnie dziecko skłonić, żeby siedziało grzecznie na pupce...
Zabezpiecz pokój i normalnie wypuszczaj na wybiegi, bo jak będziesz czekać aż szczur zleniwieje... no ja się doczekałam jak szczurzyca zaczęła słabnąć na łapy z powodu starości, także ten.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak zapewnić ruch słabo oswojonemu szczurkowi?

Post autor: yss »

Wybieg a potem głośne sypnięcie paszą.
Nie działa?
Weź coś fajnie pachnącego, serek, bananka, kiełbaskę, podmuchaj tym we wszystkie kąty wołając szczura i w przerwach szurając jego miską.
Szczur przyleci na ten zapach, wejdzie do klatki, gdzie odbywa się jakieś poruszenie przy misce, wtedy daj mu mikry okruszek przysmaku i zamknij drzwiczki. Po pewnym czasie sam będzie przylatywał na sypanie jedzenia.
Ważne: miska służąca do wywabiania nie powinna być pełna a szczur opchany po oczy przysmakami, bo nie przyjdzie i będzie miał rację.
Ale w sumie to każdy szczur w końcu wraca do klatki.
W klatce jest pojnik ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”