Novus i Abel przyjaciele czy wrogowie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
vesucks
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 06, 2016 9:42 pm

Novus i Abel przyjaciele czy wrogowie

Post autor: vesucks »

Hej. Mam pewien problem ze swoimi malenstwami. Mialam wczesniek szczurka, ale po niecalym roku odszedl, prawdopodobnie na zawal. Szybko poczulam pustke i kupilam nastepnego - Novusa. Bylo to we wrzesniu 2015 roku. Doswiadczenie juz mialam wiec nic trudnego. Maly od poczatku chetnie wskakiwal mi na ramie, lizal palce czy tez bral jedzonko z reki, jedyne czego nenawidzi to dptylamie jego grzbietu, ale kazdy ma jakies swoje "zboczenia". Od kilku dni byl dziwny, kiedy go bralam to normalnie jak zawsze, chetny do zabawy, do przytulania, ale tylko odkladalam go do klatki i stawal sie zupelnie inny, jakby zmiana o 180 stopni. Pomyslalam ze czas na nowa klatke i czas na towarzysza. kupilam klatke dla szczurkow, duza, z drewnianymi pieterkami, a malutkiego Abla zaadoptowalam. Komus urodzily sie malenstwa i oddal je zupelnie za darmo. Wsadzilam obu do wanny aby sie poznaly, bylo w porzadku. Dodam, ze mlody Abel od razu sie do mnie przyzwyczail, pozwala sie dotykac, wchodzi na ramie, pozwala sie pocalowac. Po wannie wsadzilam ich do klatki, nowej, duzej i od tej pory cos sie zmienilo. Novus zaczal ciagle sie drapac, atakowac malego, atakowac mnie. Nie mam pojecia co sie stalo. Oddzielilam ich i sa w innych klatkach. Co dalej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”