Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Moderator: Junior Moderator

DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: DevAsA »

Witam jestem nowy na tym forum. Najpierw odpowiem na standardowe pytania z dodaniem coś od siebie.
Poszukuję samiczkę (8 tyg-4 miesięcy) na terenie Gdyni.
1. Tak (samiczkę - Kami)
2. Odpowiedz nie typowa. Tak mam akwarium 45x55x50 do tego drabinki obszyte na półkę z dodatkowym przejściem na łóżko (całodobowe otwarte wiec powierzchnia "klatki" jest 280x220)
3. Chodziłem kiedyś na Stryjska 25 w Gdyni przedtem byłem 2 dwóch innych raz lecz stwierdziłem że brak wiedzy.
4. Sucha karma (Vitapol) od czasu do czasu bananek, jabłko, sucharek, genberek lub inne pyszności które mogą zjeść bez konsekwencji.
5. Nie
6. Pewnie nawet z chęcią.
7. Niestety już nie mam :(
8. Wyjazdy mam rzadko i jeśli są to bardzo krótkie. Lecz też mam brata który by się zajmował przez ten czas.
9. Wybiegi hymmm.... cały pokój by miała do zwiedzania co do zabawek kiedyś robiłem dla gryzoni więc by się nie nudziła razem z moją Kami. ( teraz aktualnie Kami często śpi na mnie lub łapie za paluszki liże i pragnie zabaw ze mną wiec bardzo delikatnie bawię się w formie lekkiego "drapania" paluszkiem po boczkach i uciekania. Lubi w tedy moje palce gonić łapać łapkami i lizać. Też mam inne zabawy)
10. Nie zależy ode mnie mam brata starszego który jest dość zamknięty w swoim otoczeniu (spokojnie jest zdrowy tylko ma taki charakter). Uwielbia zwierzaczki lecz nie ludzi... ale za to mogę nagrać dokładnie otoczenie w którym by zwierzątko by żyło.
11. Pewnie. Mogę osobiście podpisać.

Teraz dodam coś od siebie.
Kiedyś miałem chomiki "robrorowskie" niestety straciłem (powód śmierci nie znany dokładnie lecz każdy z nich spokojnie przeżył 24 miesięcy +). Teraz aktualnie mam szczurkę od nie dawna (2 tydzień) z "niestety" zoologa ponieważ moja znajoma brała i serce mi pękło w momencie kiedy została samotna... stwierdziłem że pora na jakiegoś towarzysza dodatkowego dla niej. Akurat jak teraz piszę posta tego leży spokojnie mi na brzuchu pod bluza i koszulką. Z zawodu jestem programistą więc przebywam 24h w domu. Jak miałem chomiki to często podczas pisania oprogramowania biegały po mnie w tedy mogłem odprężyć się od pracy i zająć słodziakami. Lecz jak od "starości" odeszły to nie dałem rady zaadoptować po raz trzeci kochane serduszko. Tak jak mówiłem teraz zaadoptowałem bo znajoma nie wzięła wszystkich z zoologa i ja przygarnąłem (już znów przywiązałem się mocno). Brat starszy też kochał chomiki i pokochał Kami. Był opiekuńczy i troskliwy dla zwierząt. Nic się nie zmieniło z tym tematem jedynie nie lubi nowych ludzi ehhh...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: Paul_Julian »

Na Stryjskiej teraz przyjmuje zaszczurzona dr Aleksandra Sławska :)
Co do akwarium, to nie nadaje sie do mieszkania ze względu na brak wentylacji, także lepsza jest klatka z przejsciem na łózko :) No i klatka musi być większa http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280 Wypuszczanie szczurków non stop może byc dla nich niebezpieczne ze względu na to, ze moga coś niedobrego pogryżć ( kable , rośliny itd). A jak będą chcialy odpocząc w klatce, to akwarium nie bedzie dobre ( brak przewiewu)
Karma Vitapol jako bazowa sie nie nadaje, ale można ją mieszac z jakąś lepszą http://szczury.org/viewforum.php?f=32

Jesli chodzi o adopcje, to jesli nie znajdziesz tutaj albo na alloszczur http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=48 to można przetransportować z innego miasta.
Poszukaj tez na FB i popytaj :
https://www.facebook.com/szczurzaki/?fref=ts
https://www.facebook.com/Dom-tymczasowy ... 7/?fref=ts
https://www.facebook.com/SzczurzeAdopcje/?fref=ts
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: DevAsA »

Dziękuję za odpowiedz i porady. Czyli pierwszym priorytetem będzie zmiana klatki, lecz co do wyjść to i zjedzenia czegoś co zaszkodzi jest nie realne z powodów wszystkie kable są zamaskowane rośliny w moim pokoju występują na suficie podwieszone. Wieczny porządek w pokoju każda rzecz ma swoje miejsce schowane czyli anty "gryzonowe" pomieszczenie. Meble z czystego drewna a łózko regularnie czyszczone parą. Lecz jeśli oceniasz że coś nie tak może zaszkodzić postaram się zmienić. Aktualnie moja szczurka wykorzystuje akwarium jako miejsce na potrzeby (o dziwo tylko tam się załatwia O.O) je i czasem śpi lecz woli spać na mnie (możliwe że było jej brak kogoś kto nią się zajmie).
Też dziękuje co do karmy. Widzę że Twoja lokalizacja to Gdynia więc bym miał prośbę jaką karmę najlepiej mieć i skąd czy coś dodatkowego dokupić do karmy? To będzie priorytet na dziś.
Jak dokonam zmiany na odpowiednie w szybkim czasie to zacznę szukać w tedy ogłoszeń. :)
RudaWilczyca
Posty: 54
Rejestracja: wt lut 02, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: RudaWilczyca »

Co do karm, to Paul_Julian dał ci linka do całego działu z karmieniem, ale w uproszczeniu...
zwierzak40 pisze: Z tych polecanych znalazłem w tematach:
- Versele Laga
- XtraVital (polecany od 2003 roku niezmiennie)
- Beaphar care+ (ale o wiele droższy od pozostałych)
- JR Farm uczta dla szczura
- Tima Rattima
- Vilmie
- Labofeed B
- Science Selective Rat
- samodzielne robione mieszanki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: Paul_Julian »

Podrzuciłem linka do całosci, bo tam jest sporo tematów, a np. Tima Rattima już nie jest produkowana. Ale zamiast niej jest Vilmie przemium :)

Mozna kupowac różnie karmy. Ja kupuję Vilmie z zooplus.pl i dodaję trochę Rat's complete czy innej droższej karmy. Vilmie jest tylko w zooplusie. Ale jak ma sie 2 szczurki to mozna kupowac np. tylko Rat's complete - to są kolorowe granulki i szczurki bardzo chętnie je jedzą. W stacjonarnych sklepach karma wychodzi za drogo. Klatkę też lepiej poszukać w sieci ( allegro, forum, sklepy online).
I super, ze masz wszystko ładnie i bezpiecznie urządzone w pokoju :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DevAsA
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 01, 2016 9:20 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: DevAsA »

@RudaWilczyca spojrzałem na linka lecz myślałem że jakiś sklep konkretny z Gdyni poda Paul_Julian bo ta sama lokalizacja. Teraz rozumiem że zakupuje online. Co do klatki szukam przeogromnej od razu na przyszłość dla kilku szczurków. Chwilowo akwarium zmieniłem na klatkę na trochę większą lecz tak jak mówię szukam na przyszłość jeszcze dużo większa jeśli nie znajdę to kilka kupię i połączę :)
Dziękuję jeszcze raz za pomoc Wam. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zaadoptuje szczurkę [Gdynia]

Post autor: Paul_Julian »

Stacjonarnie kupuję tylko żwirek :) A jedzenie to online, chyba że cos potrzebuję " na już" . Zdecydowanie taniej jest w internecie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaadoptuję / Kupię”