Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kabi »

jeśli chodzi o aktywność to moje potwory przesypiaja caly dzien ( od 7 do 18) z krotkimi przerwami na konsumpcje w półśnie :) ale wieczorem ( ok 20) to się zaczyna! istne wariactwo! skoki piski biegi! a przede wszystkim za główny cel zabawy obierają sobie wspinaczkę po mnie:) czasami czuję się jak popiel:) i to jest kolejny argument za szczurzym stadkiem. szczurki maja swoj rytm dnia i jak sa w grupie maja gdzies rytm czlowieka, za to samotny szczurek stara sie dostosowywac do własciciela( jedynego stada jakie ma) aby jak najwiecej z nim przebywac. zaburza to jego naturalny cykl i czesto przez to jest spiacy osowialy i nic mu sie nie chce. a tak taka gromadka jest zawsze radosna:) i wszyscy uwielbiamy wieczorne zabawy
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hdg2 »

kabi pisze:...wszyscy uwielbiamy wieczorne zabawy
no moje szczurzątka potrafią zrobić w nocy raban, czasem je puszczam nocą "za klatkę" ale po paru incydentach -jeden mi się "zgubił", -a drugi zrzucił pudełko (mogło im stać się coś złego)
wybiłem sobie z głowy nocne puszczanie - teraz wychodzą wieczorami tylko pod kontrolą
ale jak pisałem -nie za bardzo chcą przebywać poza klatką i widać, że czują się w niej bezpiecznie!
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kabi »

toż pisałam że bawimy sie razem nieraz i do północy! ale jak ja kłade sie spac to one tez! mimo ze wiem iz z polki nie zeskocza to moga spasc i wole jak noc spedzaja w klatce-lepiej spie! uwierz! nie jestem nieodpowiedzialna!
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hdg2 »

kabi pisze:...
Kabi przeczytaj proszę mój post jeszcze raz...
Ja napisałem, co Ja robiłem,
// podkreśliłem przecież twój cytat "wszyscy uwielbiamy wieczorne zabawy" ;)
(chyba, że jakiś dziwny jestem? (tak jak moje szczury) i inaczej odbieram rzeczywistość? ;D )
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kabi »

? może jednak nie powinnam w nocy siadać przed kompem....
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hdg2 »

kabi pisze:? może jednak nie powinnam w nocy siadać przed kompem....
eee. tam ... a białe myszki czasem widzisz? Bo ja wszystkim powtarzam "Białych myszek nie ma i Białe myszki nie istnieją i Nigdy nie widzałem białych myszek" (w życiu się nie przyznam, że widziałem białą myszkę - ja nie mam delirki!) ;D ;D ;D
Niektórzy twierdzą, że chodują Białe Myszki - Ci to muszą chlać! :D
Enja
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 20, 2008 10:45 am
Lokalizacja: Upper Heyford UK

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Enja »

Witam serdecznie!
Od dluzszego czasu trulam meza o szczura. W koncu tydzien temu mi kupil i tak mu sie spodobal ze postanowil dokupic mu kompana. Niestety chyba nie byl to za dobry pomysl zeby zdecydowac sie na dwuch samcow. Znacza teren jeden za drugim i smierdzi jak zaraza! Nie wiem co robic bo normalnie nie da sie oddychac!!! czy one juz tak beda robic caly czas czy tylko na poczatku?? pomozcie bo juz sie nawet zastanawiam zeby sie jednego pozbyc czego naprawde nie chciala bym zrobic........ :(
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Dostałaś już odpowiedź, nie pisz dwa razy tego samego.

http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t ... 55#p302455

"Pozbyć się"? kobieto, gdzie się podziała Twoja odpowiedzialność, wrażliwość, dojrzałość?? Chcesz się "pozbyć" szczurka, bo nie umiesz o niego zadbać?? Poza tym gdzie Ty je trzymasz, w pokoiku 2 x 2 metry?? jeszcze nie słyszałam o tym, żeby 2 samce jakoś wyjątkowo mocno pachniały, chyba, że są mocno zaniedbane :(.

Polecam Ci dogłębną lekturę tego forum....... bo z powodu swojej niewiedzy popełnisz poważne błędy i Twoje zwierzątka będą cierpieć.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kabi »

ano Nakasha ma rację, poza tym problem to chyba głównie ściółka...ja wcześniej używałam zwykłej sieczki i nie chłonęła dobrze zapachu moczu itp. nawet jak wymieniałam codziennie ściółkę to i tak w całym mieszkaniu(kawalerce) czuć było szczurze aromaty. ostatnio skusiłam się wypróbować taki żwirek drewniany ( cat's dream albo podobne) i stwierdzam rewelacja! nawet nieraz i tydzień nie zmieniana ściółka a w ogóle nie czuć zwierzaków( a jest ich 5) więc zamiast biadolić jaki to smród od 2 samców( swoją drogą dziwne żeby dwójka tak smrodziła)zmień sciolke na lepsza i tyle
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
Awatar użytkownika
hdg2
Posty: 85
Rejestracja: śr cze 18, 2008 12:22 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: hdg2 »

kabi pisze:...ostatnio skusiłam się wypróbować taki żwirek drewniany ( cat's dream albo podobne)
proszę zobacz dokładnie jaki to żwirek? kupię sobie! - bo mycie klatki i wymiana ściółki co 3 dni staje się męczące ;)

Enja - A czego się spodziewałaś? cocochanel no5? Jak będziesz zmieniać co 2-3 dni trocinki albo tak jak kabi kupisz sobie żwirek..., w końcu Twoje gó...a też nie pachną fiołkami!
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

hdg2, zajdź sobie do hipermarketu typu Auchan czy Carrefour: tam znajdziesz taką podściółkę. Drewniane kołeczki, są reklamowane jako podściółka głównie dla kotów, ale nie tylko. Możesz znaleźć "Cat's Best Natura", "Pigwa", itp. Ja polecam Ci te kołeczki z Carrefourra, opakowanie kosztuje 7 czy 8 zł, a podściółka jest bardzo dobra, dobrze wchłania zapachy i nie pyli.

Trociny mogą uczulać. Ale to nie temat na ten temat ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
kabi
Posty: 110
Rejestracja: pt maja 02, 2008 8:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kabi »

generalnie każda z owych ściółek jest dobra niezależnie od nazwy Cat's dream czy inne na jedno wychodzi. ekspedientki probuja wmawiac ze różnią się jakością itp. ale wypróbowałam już kilka i wierzcie mi niczym się nie różnią!! brać po prostu najtańsze i najekonomiczniejsze kołeczki i tyle...ale żwirek rules! ściólka typu sieczka, trociny to gó..o w porównaniu z tym żwirkiem. polecam
Moja najcudowniejsza rodzinka : Szczurek i Szczurka ( rodzice) oraz Kropka, Inka, Gratka (córki). Kropka odeszła 26.12.09r; Szczurka zm. 5.03.2010r; Gratka opuściła nas 28.05.2010r; Inka zm. 09.08.2010r;Tatuś Szczurek odszedł 20.08.2010r
Na zawsze w sercu
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: gosiaciereszko »

wiecie co ja czasami odnoszę wrażenie, że mój starszy szczur mimo że już są po połączeniu z młodszym ogonkiem, śpią razem i w ogóle wszycho gra, to jakoś wkurza go maluch. A że mój starszy szczur Andrzej jest z natury flegmatykiem, nie jest do niego agresywny, ale jak maluch go zaczepia czy łazi po nim to zawsze Mariusz dostanie kuksańca. Nie wiem czy on się cieszy z obecności drugiego ogona. Wydaje mi się że go czasami irytuje? myślałam nad przygarnięciem 3 ogona, i już sama nie wiem. Mój Andrzej to już kompletnie zirytowany będzie
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Starszy szczur nie ma aż takiej ochoty do zabawy i psot - a małe szczurki to lubią. Prawdopodobnie małego rozpiera energia i chce się bawić i zamęcza tyn starszego ;). W takiej sytuacji dołączenie do stadka 3 młodego ogonka może pomóc - małe będą się bawić ze sobą :).

A być może mały próbuje zdobyć nad większym dominację i starszy od czasu do czasu przypomina mu, kto tu rządzi ;).

A jak długo ogonki są ze sobą? I jaka jest między nimi różnica wieku?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
gosiaciereszko
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:53 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: gosiaciereszko »

Andrzej ma 7 miesięcy maluch ponad miesiąc. Razem są od niedawna. Może jakieś 2 tygodnie. A propos trzeciego szczurka to rzeczywiście się zastanawiałam. Na razie poczekam czy "Lucka" nie będzie ciężarna ;(
[img]http://gosiaq_plf.w.interii.pl/andrzej%2000666666666.JPG[/img]
[*] ;( Andrzejek [*], Mariuszek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”