ASTMA

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
brbraaa
Posty: 1
Rejestracja: czw wrz 29, 2016 12:54 pm

ASTMA

Post autor: brbraaa »

Chciałabym adoptować szczurki, kiedyś już miałam i narodziła się z tego astma, zatem jestem uczulona na koty, konie, szczury (psy nie). Rozważam więc szczura bez sierści. Czy ktoś z Was ma podobny problem? Czy szczury bez sierści te wywołują alergię ?
Z góry dzięki
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: ASTMA

Post autor: nienazwana »

Astma nie powstaje na skutek kontaktu ze zwierzętami. Może się jedynie nasilać.
Poza tym astma a uczulenie na sierść zwierząt (a dokładnie to chyba na roztocza w tej sierści bytujące) to nie to samo.
Łyse szczury (i koty i świnki morskie) z założenia uczulają zdecydowanie rzadziej ale to kwestia bardzo indywidualna. Proponuję zaopiekować się na kilka dni/wypożyczyć od kogoś łysego szczura i sprawdzić żeby potem nie było problemu z oddawaniem zwierzaka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ASTMA

Post autor: Paul_Julian »

Często uczula też mocz szczura - warto wtedy wziąc samiczki albo kastratów.
Z tego co wiem, astma lub może się przerodzić z nieleczonej alergii, szczególnie jesli nadal jest kontakt z alergenem.
Pomysł z wypożyczeniem łysolka jest całkiem dobry :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”