PILNIE potrzeba ocena

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
isiorek
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:49 am

PILNIE potrzeba ocena

Post autor: isiorek »

Obrazek
Obrazek

Potrzebuję porady bo jutro chcę jechać po ogonki, czytałam, że jak wchodzi palec to jest ok...a tu mi niektórzy mówią że panienki 2 miesięczne się przecisną ??? próbowałam drutować ale to raczej na nic...cieszyłam się jak głupia z woliery, jest dealna jak chciałam i wcześniej zamieszkiwały w niej szczurki właśnie.

Co radzicie?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: IHime »

Zdjęcia musisz wrzucić na zewnętrzny hosting (typu fotosik albo flickr), inaczej nikt na forum ich nie zobaczy.
Jeśli przerwy mają ok 1 cm, to na takie brzdące powinno być ok.
isiorek
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:49 am

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: isiorek »

IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: IHime »

Chyba znam ten model. Rzeczywiście, z tymi szparami po bokach możesz mieć problem, zanim maluchom łebki i dupki nie urosną. Możesz tymczasowo odrutować tylko te większe szpary. Za dwa miesiące na pewno będzie można tę nieestetyczną modyfikację usunąć.
Albo sprawić maluchom tymczasówkę - mniejszą, może używaną klatkę. Może ktoś nawet będzie miał pożyczyć?
isiorek
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:49 am

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: isiorek »

próbowałam odrutować ale wszystkie przerwy nawet te między prętami mają max 1,5cm...tą klatkę mam używaną, muszę już maluchy brać żeby mi ich ktoś nie sprzątął ;)
a woliera jest przerobiona z dużej interzoo, więc teraz ma połowę czyli 70x56x110cm :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: yss »

przez 1,5 cm nie przejdą moim zdaniem. Mysz to jeszcze, ale dwumiesięczny szczur nie bardzo.
2 miesiące to już spore stworzonko jest, ja bym się tak nie przejmowała. Odrutuj faktycznie te pionowe szpary ;)

Na wszelki wypadek spraw sobie chorobówkę :) olx się kłania, tymczasówka sprawdzi się w przyszłości jako chorobówka a będziesz mogła ocenić czy szczury chcą wychodzić w ogóle przez te szpary...

Z jakiego jesteś miasta?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: yss »

....tak mi się zdawało - specjalnie zajrzałam w mój antyczny wątek o szczurach.
dawno dawno temu - wpis z 20 lutego XXXX - adoptowałam 5tygodniową dziewczynkę.
26 lutego jest wpis o tym, że mała mieszka w nowej wolierze z dziewczynami - w takiej właśnie jak ta twoja :D nic nie drutowałam i nic z niej nigdy nie wypełzło. starsze miały wtedy jakieś 9 tygodni. Tak mi się wydawało że moje miały ok 8 tygodni jak im kupiłam wolierę. Wydaje mi się że będzie wszystko ok.
ten się nie myli, kto nic nie robi
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: IHime »

Dulcissima miała chyba tę wolierę i jej takie małe, chude brzdące zwiewały szparą u góry, bo tam miejscami jest więcej niż 1,5cm.
isiorek
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 27, 2006 10:49 am

Re: PILNIE potrzeba ocena

Post autor: isiorek »

narazie - odpukać - jest ok ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”