Czy to jest możliwe?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

Mam takie małe pytanie odnośnie szczurów. Czy można mieć dwa szczurki innej płci w jednej klatce tylko że jeden z nich będzie no łysy a drugi nie? Jeżeli szczurki będą inne rodzajowo czy jest możliwe zapłodnienie i ciąża czy nie? Z tego co wiem to tak jest to możliwe...tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Jakie wyjdzie potomstow? Polow maluchów będzie bez futra a połowa z futrem? Oczywiście wiem ze szczurów nie nalezy rozmnazac. Pytam tak teorytucznie
, jakie wyszły by młode.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Paul_Julian »

Nie wiadomo jakie wyjdą. Trzeba by znać geny kilka lub więcej pokoleń wstecz.
I nie mozna miec szczurków róznej płci w klatce ( niekastrowanych), ani ich spotykac nawet na sekundę. Futerko lub brak futerka można przyrównać do koloru włosów. Np. ruda dziewczyna + łysy facet :D Tak przykładowo. Dzieci będą, jak najbardziej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

To takie niesamowite, ze z takich dwóch innych odmian szczurów może coś wyjść :o
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Malachit »

Hmm, nie wiem, czy to takie niesamowite, jakoś z wilczura i jamnika też na upartego będą szczeniaki... ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

A takich szczeniaków to jeszcze nie widziałem :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Paul_Julian »

Tituba pisze:To takie niesamowite, ze z takich dwóch innych odmian szczurów może coś wyjść :o
To tylko odmiana sierstna, nie gatunkowa :) Ciekaw jestem swoją drogą, czy jest mozliwe potomstwo szczura i gambiana (wielkoszczura) ale pewnie tak.
Potomstwa z myszy + szczura nie będzie, bo to inne gatunki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

Z myszy i szczura to nawet bym sie nie ludzil. Jednak jak yak myślę że pol by wyszlo lysych a pol rudych to takie zdziwienie mnie nachodzi...sam nie wiem dlaczego.
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: PaniCiurowa »

Paul_Julian, z gambiana i R. norvegicus też nie byłoby młodych, bo to również są dwa różne gatunki, jak w przypadku różnic między szczurem a myszą.
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Paul_Julian »

O, to nie wiedziałem, że nasz szczur , norweski i wielkoszczur to zupełnie inne gatunki.

Co do potomstwa to w przypadku nieznajomosci genów kilka pokolen wstecz własnie nigdy nie wiadomo jakie by były maluchy. Moze by były wszystkie futrzane... Albo jakiś inno kolorowy by sie trafił... ::)
Zarejestrowani hodowcy sa w stanie przewidzieć maluchy, ale myslę, ze też im coś czasem zaskoczy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

Czyli nawet z dwoch bialych szczurkow może wyjsc jakis czarny? :o
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: ol. »

Z dwóch białych nie wyjdzie czarny, ale z dwóch czarnych może wyjść biały :P
Tituba
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 31, 2016 2:15 am

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: Tituba »

Oooo czyli cos w tym jest :D
Awatar użytkownika
PaniCiurowa
Posty: 359
Rejestracja: pn gru 17, 2012 4:01 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy to jest możliwe?

Post autor: PaniCiurowa »

Z krzyżówki Wistar x inny szczep mogą wyjść same agouti. :P
https://zrzutka.pl/z/phidippusregius - Dorzuć grosz na moje marzenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”