Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mmfb
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 03, 2017 5:30 pm

Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: mmfb »

Cześć to znowu ja.
Tym razem mam problem z drugim szczurkiem, który był zdrowy...
Kompletnie nie wiem co mam robić, do weta mam wizytę za tydzien (chodzę na kontrolę z pierwszym szczurkiem, u którego zdiagnozowano zapalenie płuc).
Mój ogonek dostał jakiegoś ataku pare minut temu i nie przechodzi to :(((( Nie wiem co mam robić. Cały skacze jakby to nie było zależne od niego i gdy stara się poruszać to mu łepek się trzęsie jakby miał padaczkę. Źle oddycha jak przy chorobie serca lub płuc :(
Nie wiem co robić :(( momentami przelewa mi się przez ręce...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: Paul_Julian »

Jesli masz jakiegoś weta 24 h to dzwoń i jedź ze szczurkiem ( moze miasto blisko ?) A jak nie, to zadzwoń do dalszego miasta do lecznicy 24h - moze do Warszawy czy Krakowa ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mmfb
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 03, 2017 5:30 pm

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: mmfb »

Ja jestem za granicą :(( Nie mam transportu do miasta o tej porze :( Weterynarz mój znajduje siś 3h ode mnie pociągiem ; ((
mmfb
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 03, 2017 5:30 pm

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: mmfb »

Działałam instynktownie. Starałam się go uspokoić i na razie to okropne skakanie ustało :( łepek przestał się telepać a mój szczurek nie popiskuje. Leży biedaczek na łóżku na ręczniku jeszcze bez sił :( Wet zamknięty od 19 już poza kliniką a jedyny weterynarz, który zna się na szczurzakach będzie dostępny za tydzień.
Nigdy wcześniej mój szczurek nie miał żadnych dolegliwości. Od paru dni był osowiały no, ale... Oba są pod okiem weterynarza, więc z pewnością by zauważył niepokojące objawy... jeśli byłoby to coś poważnego...
Nie wiem co się stało... zaczął podskakiwać... Wiecie teraz tak myślę...w zasadzie to on mi od paru dni podskakuje jakby go coś gryzło i znajduje sobie miejsca do spania z głową w dół. Drugi szczurek nie. Okazało się, że ma łupież pomarańczowy i żadnych pasożytów aczkolwiek wygryza sobie sierść i skórę na brzuchu. Wet stwierdził, że może to być na tle nerwowym, bo szczurek nie ma świeżbu ani nic. Robi sobie okropne rany :/ Przemywam mu je i przez chwilę był spokój z gryzieniem.
A dzisiaj z tego podskakiwania w miejscu spłynął mi po hamakach. Otworzyłam klatkę żeby go wyciągać i gdy do mnie szedł to jego łepek strasznie się telepał... Po chwili przeszło. :(
Starałam się go przytrzymać żeby sobie krzywdy nie zrobił. Co podskok to za chwilę go przekręciło na boki, bezwładnie i przy oddechu pikał, otwierał specyficznie pyszczek. Teraz leży spokojnie...
Boże...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: Paul_Julian »

Jesli to cos neurologicznego, to warto podawac wit. B , taki spory okruch codziennie. Postaraj sie nagrac szczurka jak wygląda teraz, i od razu jesli by się zaczął atak. Filmik zawsze będzie pomocny dla weta, nawet jesli nie jest od szczurów.

Takie otwieranie pyszczka i spanie z głowa w dół mi sie skojarzyło z dusznosciami, ale to wtedy raczej były jakies objawy wcześniej osłuchowe chyba...

Poczytaj tutaj : http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3962 jest link do artykułu na Ratguide.

Tu tez link http://www.ratfanclub.org/seizures.html

I filmik udalo mi sie znaleść https://www.youtube.com/watch?v=TU6DaJDAWOU Atak następuje gdzieś po 1/3 filmiku, jest dosyć cięzki do oglądania, ale na pewno pomocny.

Nie mam pojęcia, co moze sie dziać, ale lepiej , zeby szczurka zobaczył nawet nieszczurzy wet.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mmfb
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 03, 2017 5:30 pm

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: mmfb »

Poczytałam, zobaczyłam filmik... Bardzo dziękuję za odpowiedzi i wsparcie :( To jednak nie wygląda na padaczkę. Mój szczurek nie doszedł do siebie jak powinien.
Myślałam, że wszystko wróci do normy, długo leżał bez sił po ataku, usnął, oddech się wyrównał, ale gdy się tylko obudził i chciał podsunąć się do miseczki z wodą jego ciało rzucało nim na boki a łepek lekko drga... Z każdą próbą chodzenia zatacza się na boki...
Popiskuje, oczka chwilami ma bardzo wielkie... Wygląda to niezbyt przyjemnie... To raczej wskazuje na podłoże neurologiczne...? Wszystko stało się dziś. Późnym popołudniem, tak nagle...:( i trwa do teraz.
mmfb
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 03, 2017 5:30 pm

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: mmfb »

Umarł... Nie mogę przestać ryczeć :( Moje maleństwo...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy coś się dzieje z drugim szczurem

Post autor: Paul_Julian »

O rety... Jesli masz mozliwosc, daj szczurka na sekcję - popros o sekcję glowy, moze to był guz mózgu.
Wiem, ze teraz ciezko o tym myslec, ale to jedyny czas kiedy jeszcze są szanse odpowiedziec co się stało. Nawet zwykły wet zrobi sekcję.
Bardzo mi przykro :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”