Ukłucie igłą po szczurku

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Uff, bardzo sie cieszę, że wszystko ok, bo trochę sie martwiłem. Nie mój szczurek, ale jednak wszystkie forumowe takie trochę wspólne są.
Octenisept możesz zastąpić Rywanolem albo solą fizjologiczną. Mozna tez przemywac szałwią albo rumiankem - trzeba zaparzyć wg instrukcji i przemywać.

Na pewno jutro będą czynne apteki dyżurujące lub całodobowe - sprawdż w internecie, które bedą czynne jutro w Twoim miescie.

Mam nadzieję, ze żadne guzy już sie nei przyplączą i dobrze, że udalo sie zrobić zabieg zanim sie ten guz rozrósł. Na zdjęciu nie wygladał tak źle, ale dopiero po otwarciu widać co jest w środku.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Ten antybiotyk co dostaliśmy jest doustnie. Pytałem się czy mogę go zmieszać z jedzeniem to wet powiedział, że tak. Zmieszalem z malinowym gerberem i w sekundę z czerwonego zrobił się biały. Nie wiem czy nie zaszła jakaś reakcja i anty stracił swoje właściwości. Macie jakieś doświadczenia z tym?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Zawsze mozesz wymieszać np. z pasztetówką albo odrobiną śmietany czy rozciapcianego ziemniaczka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

wszystko ładnie się zagoiło. Szwy ściągnięte. Tylko mam mały problem. Prawdopodobnie po zastrzykach zrobił jej się ogromny strupek, wielkości dużego paznokcia u kciuka. Odpadł dzisiaj w nocy. Wygląda jak u człowieka jakby zdrapał strupa. Ma czerwone i jakby podropiałe, wygląda jak oparzenie. Smaruje póki co Tribioticem, ale pozostałe szczury ciągle jej to wyilizują.

Obrazek

Czymś innym posmarować? Czy Tri wystarczy?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Nie trzeba niczym smarować :) To tzw. martwica, czyli reakcja organizmu na zastrzyk z enrobiofloxu.
Możesz rywanolem odkażać albo Octeniseptem. Tribioticiem nie, bo szczurkowi moze to zaszkodzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Rana goi się ok. Najgorsze jest to, że w miejscu operacji dotykałem i... wyczułem guza, prawie w tym samym miejscu, a o ile nie w tym samym. Guz póki co mniejszy o połowe od tego co był wycinany. Lewa pachwina tylnej łapki. Da się do złapać, oddzielić od innych narządów. Opadłem z sił. Nawet jeszcze sierść się nie zdążyła wygoić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie. Być moze to ropień, albo krwiak. Zdarzają się często własnie w tym samym miejscu, z powodu wypełnienia krwią dołka pooperacyjnego, albo zaprószenia włoskiem czy czymś podczas zabiegu.
W dotyku jest identyczne jak guz. Zabierz szczurkę do weta na obmacanie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Byliśmy u weta. Powiedział nam, że niestety tak bywa, że nie będziemy się już raczej decydować na kolejny zabieg, bo za chwile może się znowu okazać, że wyrośnie kolejny, a szczurek już starszy (2,5 roku), może to być ślad po szwach, które był w środku i się rozpuściły. Będziemy obserwować, prawdopodobnie jak wyrośnie większy mimo to zdecydujemy się na zabieg, żeby nie dopuścic do krwi z dróg rodnych jak u poprzedniego szczurka. Dostaliśmy suplement diety, niby dla kota, ale wet stwierdził, że w odpowiedniej dawce może być też dla szczurka:

http://vebiot.pl/produkty/dla-kotow/neoplasmoxan-cat

Ma zahamować rozwój i wspomagać.
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Guz nabrał koloru. Nie jestem w stanie wyczuć czy to strupek z krwi, miejsce jest w miare elastyczne.

Obrazek

co to może być?
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Guzek chyba pękł, nie wyczuwam go już pod palcem jak wczoraj. Widać widoczna dziurkę, dosyć dużą. Przyznam się że pracuje do późna i nie pojadę dziś do wet. Co mogę zrobić sam?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Wyglada to na ropień - szczególnie jesli nieprzyjemnie pachnie. One zwykle czernieją na górze, a potem pękają, wyłazi ropa i jest duża dziura. Najlepiej przemywać http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=35601
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Tak był to ropień w miejscu wycięcia starego guza na szczęście.

Temat niestety wraca, ale w innym miejscu u tego samego szczurka (ten już ma 3 lata).

Obrazek Obrazek

Pierwszy nasz szczurek z tego tematu (nie ten) miał w tym samym miejscu guzka, rósł tak, aż pojawiła się krew z dróg rodnych i odszedł momentalnie. Nie chce, żeby z tym byłą taka sama historia.

Co radzicie robić dla takiego wieku szczurka? jeżeli chodzi o jego formę to w większości czasu śpi, już nie lata jak pozostałe, gdy je wypuszczam, ale ma największy apetyt ze wszystkich. Obserwować, dać pożyć i czekać, aż wyrośnie i wtedy ciąć? Czy na świeżo teraz z ryzykiem, że się nie wybudzi? Przy każdej operacji szczurki były usypiane, nie ma innej metody w moim otoczeniu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze Ci powiem, że w tym wieku to chyba jednak lepiej nie ryzykowac operacji. Operacja to jedno, ale potem szczurek musi sie wyleczyć, a organizm już nie ten.
3 lata to już sporo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

No właśnie wiem, tym bardziej, że po poprzedniej operacji po, sobie pospała zbyt długo niż wet zakładał i na wszelki wypadek została na noc u weta. To teraz w tym wieku mogłoby być różnie. Narazie podaje jej Sinlac z posypką tabletki Neoplasmoxan, Beta glukan, bo kiedy zaczęły się niższe temp zaczęła tracić masę i kicha delikatnie. Będę obserwować i na pewno pisać o większych zamianach. Miejmy nadzieje, że ten przyrost nie będzie taki szybki jak u poprzedniego szczurka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”