Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Tak szybko i cicho wymknęła się Trzykropeczka
biedne serduszko


Bardzo mi przykro Paul_Julian;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Na sekcji wyszlo, ze miała malutkie serce :( Najpewniej kardiomiopatia, tylko zupełnie bez objawów....

Z ciekawszych rzeczy ostatnio sie obśmiałem, jak Bubus "łapka po łapce" wślizgiwał sie do Minkowego hamaka :D
Zaraz jadę po tymczasowicza - szczurka husky. Ktos go wyrzucił na śmietnik, i jest w lecznicy, a potem u mnie na DT. Na Wystawę go zabiorę i wymienię z Saszenką na kapturkową dziewczynkę malutką ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Paul_Julian pisze: Z ciekawszych rzeczy ostatnio sie obśmiałem, jak Bubus "łapka po łapce" wślizgiwał sie do Minkowego hamaka :D
To na pewno było dobre ! i mam nadzieję, że się wślizgnął i nastąpiło jeszcze lepsze :)

Żeby i huskulcowi się tak poszczęściło, chociaż chyba już to, że ktoś go znalazł i zabrał jest już szczęściem;(...
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Tofcia »

Współczuje utraty Krzysia i 3kropki :'(
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul_Julian, jak tam wrażenia z wystawy? I jakie wieści?

Uśmiałam się z Bubusia i jego metody "małych kroczków" :D Głaski dla zwierzaków!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Przede wszystkim chciałbym sie pochwalić....

Obrazek

Sędziowie byli przyzwyczajeni do ocen opisowych, a tu były numeryczne, i był ponad godzinny poslizg. Niemal 18sta, a tu jeszcze na stole u sędziów sa boxy i wybieranie Best in Show.
Podchodzę z asysta Kareny i mówię, ze musze zabrać szczury. I zagraniczna pani sędzia mówi, ze szczury mozna brac oprócz tego rózowego boxa, i czarnego boxa. A w czarnym boxie - moje ! No to mówię do pani sędzi " Ale ja juz musze jechac, bo pociag, blablabla" " Aha , oki..." " A czy wygrał cos ? " " Wyślemy nagrodę..."
Powiem szczerze, że myslałem, ze wygrał cos w rodzaju nagrody pocieszenia, a tu taki numer ! :o

Best in Show - to wybór szczura faworyta sędziów w danej kategorii ( tu akurat nierodowodowe samce)

Sowę dałem do kategorii "Najbardziej nieśmiały szczur" i dostałem potem rozpiskę punktacji z komentarzem od sędziów : " Nie jest wstydliwa :) "

Nagrody i dyplomy odebrała znajoma, zdjecie rozetek mam od Kareny :)

Przyjechała ze mną jeszcze malutka kapturka od Saszenki. Najpierw trudno ją bylo wyrwac z DT , bo taka fajna :D A potem na wystawie, jak tylko ktoś zobaczył, to zaraz pytali czy do adopcji :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Na takie właśnie wieści czekałam. :D
Gratulacje dla Ciebie i słodziaka Bubusia, który urzekł komisję. :-* Wszystkie ogony razem z nową lokatorką wygłaszcz i wyczochraj!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Na forum strasznie pusto :( Smuci mnie to mocno, ale nic sie nie da z tym zrobic, dużo osób teraz działa na facebooku, gdzie odpowiedzi mozna znaleść szybciej, ale za to archiwum nie istnieje...
W takich chwilach czasem mi sie tu nie chce pisać, ale wiem, ze sa tutaj przyjaciele żądni nowych informacji o mojej gromadce ;D Wprawdzie niedziałający photobucket tez dołuje....

Maleństwo kapturkowe jeszcze nie ma imienia, ale myślę, ze będzie duże, bo ma duże łapinki. Rozdaje buziaki, chociaz czasem nie ma zupełnie ochoty i odpycha łapkami. Jak schowałem ją za pazuchę, to smyrknęła dziurą, która kiedyś wygryzl Krzysiu XD

A tymczasik husky, który był u mnie, najpewniej zostaje na stałe u Saszenki. Powiem Wam, ze w życiu nie było mi tak trudno sie rozstać z obcym szczurem :D Ciągle chciał na ręce, ciągle go ukochiwac i miziać, a na wystawie i w trakcie podrózy spał słodko. Taki wdzieczny, kochany zwierzak.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Pisz, bo jak nikt pisać nie będzie to i nie będzie czego czytać, takie nakręcające się koło;/
Ja się cieszę, że chociaż w moich zaprzyjaźnionych tematach coś się dzieje, a zwłaszcza jak są to wieści takie jak tu - gratulacje dla Bubusia - chłopak pozamiatał :D I Sowa też się dobrze spisała :) Medale na ścianę a w łapki ogonów orzeszek się należy !

Mała kapturka sporo jeszcze zakamarków i sekretnych ścieżek po szczursienowym dziedzictwie ma do przemierzenia, a wiadomo, że najbezpieczniejsze takie gdzie "nasi już byli" :D
Może znajdziesz jakiś sposób żeby wstawić zdjęcia, bo fajnie byłoby na wielkostopego dzieciaczka popatrzyć :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

ol. pisze: Medale na ścianę a w łapki ogonów orzeszek się należy !
Ol., ja mam 2 siaty nagród i parasol z Pulsvetu XD Bon na 50 zł z Pupilkowa, suszone brokuły w 2ch paczuszkach, kolba i karma z Nestora, karma z Niezłego Ziółka, tuneliki suszone ziółkowe... I do tego domek i hamak, kubeczek pulsvetowy, smyczki, długopis, przypinki i siatki z Pulsvetu i Ogonka, plakat z gryzoniami z Ogonka ;D a z Urzędu Bielany kilka magnesików, notesików i takich pomponikowych zwierzątek z Eko Bielany :) Zwierzątka przykleiłem na górę monitora i cały czas sie uśmiecham jak na nie patrzę.

Zdjecia koniecznie muszę porobić maleństwa.
Mam tylko takie z DT, wacikowe obok to siostrzyczka maluszka.
Polecam http://www.fmix.pl - całkiem dobra opcja zamiast photobucketa. I po polsku !
Obrazek

A tu jest siostra i mamusia - Lady Snow Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Nagrody ze wszech miar zasłużone :) niech dadzą Wam radość, obaj z Bobusiem możecie być dumni. Bardzo się cieszę z takiego wyróżnienia dla zaprzyjaźnionego ogonka!

Nowy nabytek to śliczna dziewczynka, niech zdrowo i wesoło rośnie w szczursienowym stadku; mamusia i siostrzyczka też ładniutkie :)

Paul_Julian, faktycznie smutne takie gasnące forum, kiedyś tętniło życiem w tylu działach, poczynając od tych poświęconych opiece nad ogonkami a na Pogaduchach kończąc. Witającemu się w dziale "Podaj Łapę" nowemu użytkownikowi odpowiadało przynajmniej kilka osób, zawsze też paru użytkowników znalazło czas i chęci, by skomplementować nowe szczurki, jeśli ktoś się nimi pochwalił zakładając temat w dziale "Nasi Pupile", albo postawić symboliczną "świeczuszkę", kiedy strata szczurka skłoniła kogoś do zrobienia wpisu w dziale "Odeszły"... Obecni i nowi użytkownicy mogli poczuć, że tu na forum są w gronie osób podzielających ich pasje i uczucia.
Pewnie na FB odzew jest częściej i dużo szybciej, ale forum żal, że tak zamiera...
I dlatego pisz, Paul_Julian, nie przestawaj! Wciąż wiele osób to czyta, choć nie każdy zostawi tu słówko.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
janpola
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 25, 2017 5:56 pm
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: janpola »

Absolutnie się zgadzam słodzinki malutkie .. Życzę im więcej takich nagród ;D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Malachit »

Ja właśnie od saszenki się dowiedziałam, że Bubuś dostał nagrody! gRATulujemy! ;D
I maleństwo piękne, życzę mu szybkiego chrztu - też mamy taką jedną małą jakoś bez imienia.
Zazdroszczę wyjazdu na wystawę, może nam uda się w przyszłym roku? Na pewno było dużo pozytywnej ogoniastej energii ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

W tym roku było chłodniej na Wystawie i mozna bylo odpocząć. Rozdalismy duzo mniej ulotek, ale częśc oddałem stoisku hamaczkowym na rozdanie, częśc Viva Gryzonie, częsć Saszence...WIęc na pewno gdzieś się rozniosą.

Maleństwo dziś dostało do towarzystwa Sowę. Na wybiegu Sowa w ogóle nie zwróciła na nią uwagi, więc dałem je razem do klatki maluszka (nawet bez sprzątania) i nadal nie zwracają na siebie uwagi :) Sowa jest spokojniutka i kochana. A maluch sie niczym nei przejmuje.

Minka zgarnałem na wybieg, zeby poznał malucha i przede wszystkim...Mink był zdziwiony :D "a co to ! a kto to ! niuch niuch niuch" Potem Mink wrócił do wspólnej klatki. Sowa na razie będzie sobie mieszkać z maluchem :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Paul_Julian pisze: Ol., ja mam 2 siaty nagród i parasol z Pulsvetu XD Bon na 50 zł z Pupilkowa, suszone brokuły w 2ch paczuszkach, kolba i karma z Nestora, karma z Niezłego Ziółka, tuneliki suszone ziółkowe... I do tego domek i hamak, kubeczek pulsvetowy, smyczki, długopis, przypinki i siatki z Pulsvetu i Ogonka, plakat z gryzoniami z Ogonka ;D a z Urzędu Bielany kilka magnesików, notesików i takich pomponikowych zwierzątek z Eko Bielany :) Zwierzątka przykleiłem na górę monitora i cały czas sie uśmiecham jak na nie patrzę.
Zaiste zacny stosik - ogony mogą być dumne :D

Maluszek też śmiało się zabiera do rzeczy ;) Słodkie maleństwo, siostrzyczka zresztą też:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”