Samotny szczur

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lenot
Posty: 1
Rejestracja: śr maja 24, 2017 8:04 pm

Samotny szczur

Post autor: Lenot »

Witam - jest to pierwszy mój wpis na tym forum.

Założyłem konto bo mam mały dylemat i szczerze mówiąc nie wiem co zrobić.
Niedawno odeszły moje 2 szczury i postanowiłem nie przygarniać kolejnych (wpływ na to ma wiele powodów).
Ostatnio jednak zauważyłem w sklepie klatkę z jednym, dorosłym szczurem do adopcji. Wiem oczywiście że szczury powinny być co najmniej 2 i tutaj pojawia się moje pytanie: czy jest sens zabierać takiego szczura ze sobą do domu wiedząc że nigdy nie będzie mieć towarzysza czy lepiej zostawić go w sklepie?
Tak jak wspomniałem już wcześniej szczur jest do adopcji a nie na sprzedaż - tu gdzie mieszkam (nie jest to Polska) wykryto niedawno kilka przypadków choroby roznoszonej także przez domowe szczury i dostępność szczurów jest bardzo ograniczona. Sklep chce oddać go całkowicie za darmo, poprzedni właściciel po prostu przyszedł i go tam zostawił (nie wiem z jakiego powodu) - problemem jest to że szczur siedzi w klatce praktycznie na zapleczu całkiem samotny i nikt nawet za bardzo się nim nie zajmuje. Ciężko go zobaczyć więc jest mała szansa że przygarnie go ktoś kto posiada już chociaż jednego szczura.

Wziąć go do domu i postarać się zapewnić mu na miarę moich możliwości dobre życie ale bez innych szczurów czy zostawić go samego w sklepie i liczyć na to że przygarnie go ktoś ze stadkiem?
Awatar użytkownika
jensa
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 24, 2016 5:34 pm

Re: Samotny szczur

Post autor: jensa »

Jest jeszcze trzecia opcja - zaadoptujesz go i sam będziesz szukać mu domu ze stadkiem. Skoro tam gdzie mieszkasz dostępność do szczurków jest ograniczona, to zapewne gdzieś ktoś poszukuje dorosłego ogona :). Myślę, że jeśli tak się zachowasz, to będziesz czuć się w porządku - zrobisz wtedy wszystko, co jest w zasięgu Twoich możliwości, a szczurek nie będzie siedział sam na zapleczu.
Szczurnięta8
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 01, 2017 6:55 pm

Re: Samotny szczur

Post autor: Szczurnięta8 »

Wiesz że ten szczur mógł być używany do rozmnażania? z resztą zaraz by umarł :'( :'( :'( :'( :'( :o
:D Ze mną: Pysia ok 8 miesiące, Lawenda ok. 3 miesiące, Poppy 3 miesiące.

:'( Przeszły przez tęczowy most: Gwiazdka, Kropka
nie fizycznie ale nadal obecne....
Szczurnięta8
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 01, 2017 6:55 pm

Re: Samotny szczur

Post autor: Szczurnięta8 »

niestety stare szczury szybko umierają :'( więc zaraz byś miał mały pogrzeb. ale możesz wziąsc niech biedaczek dożyje szczęśliwych dni
:D Ze mną: Pysia ok 8 miesiące, Lawenda ok. 3 miesiące, Poppy 3 miesiące.

:'( Przeszły przez tęczowy most: Gwiazdka, Kropka
nie fizycznie ale nadal obecne....
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”