Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Dzielna Muszka! :) Teraz niech się ładnie goi, żeby jak najszybciej znów mogła cieszyć się urokami szczurzego życia i oczywiście włączyć w swoje eskapady także Fru-Fru ;)
Wygłaszcz całe stadko!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mucha rozrabiała juz u pani doktor i chciała zwiać ze stołu :D Nie dała sobie założyć kołnierza, a jak nam sie udało, to w domu zdjęła. I potem tez zdjęła, to siedzi bez. Na szczescie zupelnie się nimi nie interesuje, zajmuje się jedzeniem, i lataniem. Pani doktor powiedziała, ze ma dużo tłuszczu.
A mini-duna od Fru-Fru okazała się byc świetną chorobówka :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

A co ma Mucha robić jak nie latać ? :D Dzielna dziewczyna, dobrze, że dzięki jej przyspieszeniu większość nieprzyjemności macie już za sobą:) Mam nadzieję, że Fru-Fru równie szybko pozbędzie się niechcianego towarzystwa i będzie ją można wprowadzić w towarzystwo jak najbardziej pożądane dla szczurka. Malutka nareszcie rozpocznie prawdziwe szczurze życie :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Tuczę Fru-Fru sinlakiem, ale toto jakis taki tadek niejadek :<
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

I jak, efekty tuczenia jakieś są, czy nadal strach przy Fru-Fru wentylator włączyć? ;)
Troszkę czasu minęło, ciekawi mnie czy maleństwo łączyło się już ze stadkiem i jak jej szło? Niepożądani goście chyba już Fru-Fru opuścili mam nadzieję i może stać się częścią szczursienowej bandy? Wygłaszcz ich wszystkich! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Efekty tuczenia to nie wiem, dowiem się jutro. Ale na pewno coś sie zaokrągliła. No i jest bardziej ciekawska, wspina sie , a jak dołączyłem ją do reszty, to sie okazało, ze jest ciekawską wiercipiętą :D
Zaprzyjaźniła sie z Muchą- moze dlatego, ze Mucha najmłodsza.
Nezumi wszystko bierze z dystansu, chodzi napuszona jak pompon i w ogóle jest mega poważna!
Mink tez chodzi napuszony, ale ostatnio Fru-Fru go lekko trzymała na odległosc łapką, co by jej nie dotykał, pokotłowali się przy wtórze kwików i pisków. I mam wrażenie, że Mink bardziej się jej boi, niż ona jego :D

Jutro idziemy z całą ekipą na przegląd :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Napisz po powrocie jak ekipa wypadła u weta ;)
Mizianko dla ogonów! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Przegląd wysmienicie, mój portfel nieco mniej >_>
Sowa miała echo, i wyszło bardzo dobrze. Czy ja dobrze usłyszałem, ze jej serce bije 400 razy na minute ?
Muszka troszke schudła, a Fru-Fru przytyła i sie zaokrągliła tu i tam. Ma tez ładniejsze futerko i szeroko otwarte ślepka, co zawsze świadczy o zadomowieniu :) Na pierwszy rzut oka trudno ją już odróżnić od Muchy, ale ma dumbo uszy.
Mink narobił pisku u wetki, ale był grzeczny.
A Nezumi to aż sapała z nerwów ;D I "pip piiip" ciągle. I "nie dotykać ! nie zaglądac w ucho! Puśćcie mnie, ratunku !"

Koniec świata z bęcwałami :)

W nowej kuwecie zamontowałem w rogach takie mini kuwetki narożne. I jedną z nich Mink zaanektował na spanie :D To nic, ze się nie mieści.... :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Liczę i liczę i coś mi się nie zgadza. O Bubu nie było ! (ale to fakt, że coraz trudniej się u Ciebie doliczyć, człowiek trochę wypadł z obiegu, trochę nowości i się gubi ::) ) Bubu jak ? Też zaklepał sobie którąś kuwetkę ? ;)
Dobrze, że ekipa zdrowa, to na święta tylko smakołyków i dobrego humoru życzyć :)
Choć w takim towarzystwie z czterema młodymi pannami, z Fru Fru nareszcie cieszącą się swobodą i towarzystwem to humoru nie może brakować !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Te kuwetki okazały się być przechodnimi kuwetkami :) Bubuś też spał w jednej (tej samej co Mink), a potem spała w niej Fru Fru :)
Skontaktowałem się z Olą stąd https://www.facebook.com/zrozumiec.szcz ... 4b2wJBhqOo w sprawie poprawienia komfortu Nezumi i Minka.
Przede wszystkim dowiedzialem sie, że "Trening zaufania" z głodzeniem szczura jest bardzo złym sposobem, bo wprowadza niepokój u juz i tak zdenerwowanego szczura. Ola zgrabnie przyrównała to do przebywania czlowieka w niewoli, bez jedzenia. Trudno zaufać osobie, która raz na jakiś czas daje nam jedzenie, dodatkowo jestesmy mega zrezygnowani i głodni. Ale w momencie, gdy cały czas mamy dostęp do jedzenia, to jesli dostajemy smaczki ( nawet z rąk naszego 'ciemiężcy") to jestesmy w stanie bardziej mu zaufać.
Dodatkowo dowiedziałem się, ze szczur który najbardziej goni inne szczury i je iska - to beta. U mnie wygląda na to, ze to Bubuś. Alfa jest od bycia alfą i gromienia wzrokiem. Alfa rzadko rusza tyłek, ale jak sie już ruszy, to lepiej być posłusznym.
A beta jest od latania, pacania po głowach i wprowadzania porządku. To własnie beta krzyczy na nowe szczury, kiedy te nie potrafią sie dostosować do porządków panujacych w stadzie.
Nie ma stada bez alfy i bez bety. Nie wiedziałem, kto u mnie jest betą, ale z pomocą Oli szybko zauwazyłem, ze to musi byc Bubuś. Bo to on gania inne szczury, a ostatnio jak FruFru usiłowała go kopnąć, to pozwolił jej raz na machanie tylnią łapą. A za drugim razem fiknął ją na plecy i wyiskał za uszami.

Od razu dorzucę Wam filmiki jakie podesłałem Oli :)
Mam tez troche zdjęc, postaram się wrzucić w nowym poście.
Mucha ma ciemne uszy, a Frufru ma jasne dumbo.

https://youtu.be/G2XUEAOVXag
https://youtu.be/TPVg8qonvMY
Nezumi : https://youtu.be/S51VI3CrkG4
Mink : https://youtu.be/1fNi_3cq83A
Upierdki :) https://youtu.be/ecelY_K_ZLQ

Tutaj Muchowe foty :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek i moje ulubione : Obrazek

A tutaj Fru Fru i Fru Fru z Muchą :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to chyba Mucha :D Obrazek

A tutaj rózniaste :
Mink : Obrazek Obrazek
Mucha : Obrazek
Bubuś : Obrazek Obrazek
Fru Fru : Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Brykanie, Fru Fru z Minkiem :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Te latające muszki dwie, do góry nogami i w szpagacie :D Tryskające energią !
Mucha "właściwa" nieźle podrosła od kajtka którym była:) A duże - jakie duuże :D Co Ty im dajesz ? :P
Bubuś betą, no proszę ! To fakt, że czasami w stadzie łatwiej wskazać na betę, która z racji urzędu bardziej się manifestuje, niż wkraczająca dopiero w ostateczności alfa. Bubusiowi betowanie dobrze robi i chyba nieźle wychodzi, wiadomo przecież, że nie tak łatwo zapanować nad kapryśnym babińcem.
http://www.fmix.pl/zdjecie/5306113/img-0496 taki jestem mocarz !

A te moje ulubione: http://www.fmix.pl/zdjecie/5306097/img-0503 rozbrajające spojrzenie :-*
i ryjówka http://www.fmix.pl/zdjecie/5306164/img-0525 :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

ol. pisze:Mucha "właściwa" nieźle podrosła od kajtka którym była:) A duże - jakie duuże :D Co Ty im dajesz ? :P
Vilmie jedzą :) Ale Mucha to było wiadomo, ze ona będzie spora, bo jak była jeszcze mała Muchą, to miała spore tylne łapy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Malachit »

Ola jest skarbnicą wiedzy i złotych porad - ja dzięki niej mogę miętosić szczura, którego się bałam ;)
I mi też tak jak ol. ciężko się doliczyć u ciebie - i to nie tylko co do szczurów, ale i co do klatek, bo co zdjęcie, to inna klatka :P
Dużo zdrówka dla całej bandy na Nowy Rok, smakołyków - a tobie spokoju i odbudowania uszczuplonego na wetach porfela! ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Od kilku dni stosuję się do porad Oli :) Noszę Sowę i Minka w niedopiętej bluzie. Na początku Mink uprawiał wielką histerię, ale potem pomyslałem, ze to moze też dlatego, że wziałem go przed porą jedzenia. Nastepnego dnia dałem jedzenie wczesniej, i zgarnałem Minka i Sowę i było o wiele lepiej. Siedział w miarę spokojnie, a w łazience jak myłem zęby , to nawet ciekawsko wyglądał.
A dzisiaj był masaż uszu na hamaku. Ola mówiła, zeby tez masowac nasadę ogona , ale wtedy sie niespokojnie wiercił. No więc masowałem mu uszy, miąchałem i w ogóle, a Mink za bardzo nie wiedział czy mu sie podoba czy nie XD Ale sie nie ruszył, a po skonczonym masowaniu dałem mu kawałek banana. Oczywiscie złapał mnie za palec i ciągnał, zanim sie skapnął , ze to niejadalne :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Nezumi siedzi razem z Minkiem w bluzie :) I kilka dni temu Nezumi sama podbiegla z kuwetki gdzie spala troche booglując oczkami. Dała sie wziac na rece i wymietosic uszy i nawet niesmialo zgrzytała i zaczynała wybałuszac oczka. Po jakos pòł minucie zaczela sie wiercic i wyrywac, ale i tak to ogromny sukces!

A dzisiaj Mink sobie coś wcinał , a spod półki wylazła Fru-Fru i dziab ! Minka za futro i ciagnie. Ale Mink jest duży chłopak i nie dał sie ściągnąc :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”