Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: madziastan »

Hahaha ah te kochane szczurki. Z nimi to nudów nie ma :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Jedziemydziś z Minkiem do weta :( Ma wielki guz w stawie barkowym, pomiedzy żebrami a łapką. Ostatnio spał trochę nastroszony i poza igloo, a guza dopiero wyczułem, jak Minka odwróciłem na plecki.
kciuki się przydadzą...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Przed chwilą wróciłem. W piątek operacja, pod narkozą dr Judyta najpierw zrobi rtg. Najwazniejsze, zeby to był guz nie typu kostnego czy mięsaka, bo te sie zaraz odradzają. Nawet nie zdązy sie wygoić rana.
Łapkę trzeba będzie najpewniej odjąć i to razem ze stawem, ale to jest nic, jesli tylko się to zagoi.
I nie do uwierzenia - jak wziąłem Minka na ręce po badaniu, to zaczął mi lizać palce i pucować ryjek. Szczur, który kąsa ze strachu i jest niedotykalski....

W czwartek wieczorem go zawożę, w piątek operacja i wieczorem odbieram, oby z dobrymi wieściami!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Biedactwo, musiał być to potężny stres dla niego... Może też w jakiś sposób wyczuwa, że chcesz mu pomóc... Miejmy nadzieję, że to nic paskudnego, trzymaj się Minku - na pohybel paskudztwu! Wygłaszcz jego i resztę ogonków ode mnie :)
Nie mają tam wziewki, tylko narkozę?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Uni, mają wziewkę, spokojnie :) Wziewka to przecież narkoza wziewna, a dr Judyta jest tą dr Judytą http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=48072&p=1028985&

Za namową Oli ( tej od Zrozumiec szczura) zakupiłem grzybki witalne ( mieszankę shiitake i innych) i kurkumę. Piszę, że za namową, bo najpierw mi radziła, i podszedłem sceptycznie, ale potem powiedziala, że stosowala to u swoich myszy a znajoma u szczura ( o ile czegos nie pomieszałem) , i dało im to 2 miesiące życia. Przy tym odrastającym guzie to naprawdę duzo, bo ja już widziałem jak taki guz potrafi odrastać. Funka ( która była u mnie kiedyś w gościach) miała takiego wredniaka, odrastał w oczach, nawet nie pozwalał na zagojenie sie 1szej rany.

Mieszanka powinna być jutro w paczkomacie, więc od razu zaczniemy coś działać, i potem też - niezaleznie od wyniku.
To jest takie okropne, bo mimo, że Mink jest u mnie już prawie półtora roku, to przez to , ze jest taki wycofany tak naprawdę nie mamy ze sobą wielkiego kontaktu :( Nawet porządnego zdjęcia mu się nie da zrobić.

Dostałem p/bólowe zastrzyki to mu daję od wczoraj. Niestety, to na pewno jest jakis agresywny guz, bo to czuć od razu. Spory, twardy, kanciasty ... :( Kto raz taki wyczuł, to zawsze sie przeraża z bezsilności następnym razem. Byle tylko nie było stawu i łopatki zajętej.... I zeby tylko był to taki guz co nie odrasta...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Grzybki dzisiaj przyszły, wymieszalem 2 łyzeczki kaszki + pół kapsułki grzybków i pół kapsułki kurkumy.
Mink wszamał mi to na 2 raty i to z miseczki na rękach ! Z wielkim apetytem ( a to niezbyt smaczne wg mnie ...) Normalnie to on nie je na rekach ani nic i jesli już to tylko kawalek banana wezmie, 2 razy ugryzie nerwowo i tyle.
Musi sie udać...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mink odszedł :( Ta zmiana była paskudna, widziałem ją na RTG , naciekała na żebra i dalej jeszcze, wyjątkowo złośliwe, i dr Judyta mówiła, że urosło od poniedziałku i stwardniało :(
Udało się jej ładnie odseparować wszystko, ale oddech ustał przy szyciu :( Przynajmniej go nie bolało, i nie musiał cierpięc, bo te mięsaki, kostniaki nie dość , że odrastają, to są bardzo bolesne.
Cieszę sie, ze był u mnie, i że chociaz pod koniec życia udało mi sie go przekonać , ze mozna jesć kaszkę z miseczki, która trzymam w ręce. I na łózku też jadł z miseczki, mogłem go zostawić , a on wszystko wszamał.
Myślę, ze jemu tez było dobrze, szczególnie że miał dobrą przyjaciółkę Sowę ( alfe stada) i dwa pędraki łaciate włażące mu na głowę. I resztę kumplostwa, i wcześniej 3kropkę...
Szkoda, ze nie mógł zostać ze mną dłużej... :( Brakuje mi tego dużego miziaka, mimo że miziakiem wielkim nie był, ale z wielkim serduchem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Dobre życie miał u Ciebie i sam to odczuł, że jest kochany i że się o niego troszczą. Szkoda, że nie dane mu było zostać u Ciebie z resztą ogonów dłużej, los bywa bezlitosny :(
Śpij spokojnie, Minku [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mam kilka dni wolnego, ale szczurostwo też coś smętne i śpiące. I ciut obrażone, bo dostaje Vilmie z Versele Laga crispy fibres, i im ta VL Fibres nie podchodzi. Bo to warzywne jakieś i pewnie ma lucernę , niedobre XD.
Wczoraj dałem gryzaczki warzywne (z Herbal Petsa ) i tunelik z ziarenkami, co Bubuś dostał w nagrodę na szczurzej wystawie :) Porwał i uciekł i próbował wepchac do igloo ;D
Trzymałem na jakąś specjalna okazje, ale co będę trzymać, potem straci ważność, i co ja zrobię. Albo , odpukać, Bubuś zachoruje.

No i w zasadzie tyle. Jutro dodam trochę zdjęć Minkowych, co zrobiłem dzień przed jego odejściem, jak szamał kaszkę na łóżku. Bo nie uwierzycie, ale zjadł na łózku. Zostawiłem go z jedzonkiem, i wszystko wszamał.
Ech, tak to już jest ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

(jakoś ciężko było mi się odezwać, chociaż śledzę Was nieprzerwanie)
Paul_Julian przykro mi z powodu Minka, wygląda na to, że miał to samo co mój Biesu. Straszne są te twory, pojawiają się znikąd i praktycznie nie dają szans na szczęśliwe zakończenie;( Być może to, że Mink wymknął się podczas operacji zaoszczędziło mu tylko dłuższego cierpienia. Niech śpi spokojnie, zdążył zaznać u Was prawdziwego domu i przyjaciół, czyli tego co najważniejsze, i sam pozostawił po sobie ciepłe wspomnienia, kochany nieśmiałek:)

Ekipa pozostała niech nie smęci nad lucerną - powiedz im wiosna przyszła i zielenią trzeba się odżywiać ! :P
Choć oczywiście smakołyki też się cenią, nie samą zieleniną Bubuś.. to jest - szczurek - żyje ::)
Pozdrowienia dla ekipy:)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Tofcia »

Szczurki stanowczo za szybko odchodzą ... Biedny Mink :(
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Jakieś zdjęcia tutaj były obiecane:) Pobudka !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Chyba musze przenieśc sie na Flickra, bo Fmix.pl zamyka działalność...
Zdjęcia wrzuciłem tak grupowo, na tych ładniejszych Mink jest ze swoim kolegą huskym jeszcze w domu tymczasowym. A inne to już u mnie :)
I jeszcze Bubuś sie załapał na fotki i Fru Fru (taki kłapciaty kapturek).
A na 1szym zdjęciu jest rtg tego paskudnego guza ....

Na tych zdjeciach na kanapie widać jaki Mink był młodziutki, potem mu ryjek sie wysrebrzył.... I są zdjęcia jak wcinał z miseczki :)

https://www.flickr.com/gp/38705295@N03/XnKDp4

Wolałem photobucketa i ichnie miniatury, nie wiem czy flickr ma miniatury...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

https://www.flickr.com/photos/38705295@N03/27976587688/ - szczurek na velvetowym morzu i w bezpiecznej szalupie - piękna robota :)
https://www.flickr.com/photos/38705295@N03/36739904465/ :)
Dobrze mu u Was było, i w spojrzeniu widać, że o tym wie: https://www.flickr.com/photos/38705295@N03/40038265370/

A Fru-Fru jak ? podrosła trochę z czasem, bo na zdjęciu jeszcze chyba drobnym maluchem była ?
astiolek
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 21, 2018 6:35 pm
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: astiolek »

Haha 2 zdjęcie świetne.. A cóż to spożywa ten łobuz na ostatnim zdjęciu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”