Nerwus wygryza dziury

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin działu
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Nerwus wygryza dziury

Postprzez Dragor » Pn sty 01, 2018 5:26 pm

Okej, dlaczego szczur bez wyraźnego powodu wygryza dziurę w klatce na wylot? Nie rozumiem tego zachowania. Zdążyłam już zamówić nowy spód i wkładkę by się to nie powtórzyło.
Na razie umieściłam w klatce gryzaki i kolby. Kupiłam też bardzo twardą piłkę, by miały zajęcie.
Szczury są to dwie samiczki, ale tylko jeden wygryza dziury. Śpią razem, ale czasem się kłócą.
Dragor

Re: Nerwus wygryza dziury

Postprzez Paul_Julian » Pn sty 01, 2018 8:12 pm

NIestety, u mnie to samo. Postaraj sie je bardziej zmęczyć na wybiegu, a w nowej kuwecie dodatkowo zamontuj narożne kuwetki. Moze byc np. 1 duza i 3 małe. Dodatkowo nauczą sie kuwetowac :D viewtopic.php?f=9&t=20576
Narozne kuwetki sa bardziej obłe i nie ma gdzie zahaczyć zęba.
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Krecia
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła
Paul_Julian

Postprzez Dragor » Pn lut 12, 2018 9:56 pm

Nie uwierzysz... wygryzy dziury w kuwetach.
Dragor

Postprzez madziastan » Śr lut 14, 2018 8:34 pm

A to gryzonie! :D :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
madziastan

Postprzez IHime » Śr maja 09, 2018 7:28 pm

Uwierzę, też mam taką niszczycielkę. Trochę pomaga porządne wymęczenie na wybiegu i dużo zajęć i skrytek oraz rzeczy do niszczenia (typu kartony i szmatki) w klatce.
IHime

Powrót do Zachowania i nawyki