Przyczyna śmierci przy chorej przysadce

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
strasz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:38 am
Lokalizacja: Poznań

Przyczyna śmierci przy chorej przysadce

Post autor: strasz »

Pożegnałem moją małą wczoraj i nie mogę się pozbierać. Byłem z nią w ostatnich chwilach, zastanawiam się czy mogłem jej jakoś pomóc. Była na kuracji Dostinexem od 1,5 miesiąca i po dwukrotnym wycinaniu guza. Co tak naprawdę się stało?
Usłyszałem kaszlenie, chrząkanie, czy coś co tak brzmiało. Czy się dusiła? Nie chodziła, była bardzo słaba. Na sam koniec było kilka szybkich oddechów.
Mijał tydzień od ostatniego podania sterydu więc spodziewałem się spadu energii. Ale tym razem odeszła.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przyczyna śmierci przy chorej przysadce

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo przykre, że odeszła :( Niestety, jedyną mozliwoscią sprawdzenia jest sekcja z tzw. otwarciem głowy. Nie każdy weterynarz chce robić otwarcie głowy, ale jeśli leczył szczurkę, to zwykle się zgadza. Teraz już za pózno jednak.
Jesli Twoja szczurka była słaba, to mogła sie np. zakrztusić. Czasem udaje się pomóc lekami na przysadke na dłużej, czasem na krócej. Miałem szczury, które na kabergolinie żyły 4-5 miesięcy, ale były też i takie które odchodziły po 1-2 miesiącach, a i czasem po kilku dniach.
Najwazniejsze, ze zrobiłeś co sie dało zrobić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
strasz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 03, 2018 6:38 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Przyczyna śmierci przy chorej przysadce

Post autor: strasz »

Nie miałbym siły dać jej do sekcji. Cierpiała, strasznie mi przykro. Słuchałem ostatnich oddechów i nie wiedziałem, że są ostatnie. Dziękuję za chwilę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”