[ZĘBY] za dlugie - jak przycinać

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
allys
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 03, 2003 8:31 am

[ZĘBY] za dlugie - jak przycinać

Post autor: allys »

Obrazek
to szczurek wlasnie.
ktos dal mi go na urodziny, mial 8 cm bez ogona, moze z miesiac,niewiem bo sie nie znam. Kupowalismymu duzo suchego pokarmu, zanosil go do norki i chrupal. Brylkal radosnie.Po jakichs dwoch tygodniach przestal brykac, caly czas lezal przy mnie, malo sie ruszal, wygladalo jakby byl chory. Po jakims czasie zwrocilo moja uwage ze ma krew na lapkach,poszlismy do weterynarza. Okazalo sie ze szczurek od dwoch tygodni nic nie jadl bo zeby wrosly mu w podniebienie, a zgromadzone w mordce jedzenie gnilo, powodujac zapalenie. weterynarz obcial mu zabki (mialy dlugosc okolo 3 cm). I od tej pory co cztery dni szczurek ma obcinane zabki blyskawicznie odrastaja,a nie scierac ich niemoze bo ma krzywy zgryz.
weterynarz powiedzial ze to genetyka, skad cos takiego sie wzielo? mutacja, jakas chemia/ w przyrodzie a nawet w sklepie nie przezyl by nawet miesiaca.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Ania »

Odpowiedź napisałaś sobie sama, być może nie uznając tego za normalne. Krzywy zgryz - to się czasem zdarza - ząbki zakręcają się w trąbkę uniemożliwiając jedzenie i prowadząc do 1. śmierci głodowej, 2. uduszenia lub rodną na tyle krzywo, że zamiast się ścierać czy nawet zawijać - po prostu ranią. Tak jak u ludzi to wada dziedziczna - po rodzicach, dziadkach, pradziadkach - nie wiadomo. Niestety już całe życie będziesz musiała mu obcinać ząbki o ile szczur sam nie nauczy się skotecznie ich ścierać (problem może być w tym, że prawdopodobnie nie da się ich zetrzeć). Mój szczur miał podobnie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: KaRa »

Ja miałam podobnie z królikiem musiałam mu co 2tyg obcinać zęby bo wrastały mu w nos :(
Obrazek
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: CIAPEK »

to nie zauważyłaś ze szczur nic nie je? :?
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Mycha »

Obrazek
Obrazek
Na stronie podanej przez Martwą znalazłam sporo takich przypadków i wierzcie- te są jedymi z wyglądających lepiej.
Ktoś wie coś na ten temat? Co to za choroba, może wada? Czym jest spowodowana?
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Farandil
Posty: 219
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 12:47 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Farandil »

Czytalem gdzie sna tym forum ze tak wygladajace zabki sa spowodowane wada zgryzu i i szczurek nie moze sobie sam odpowiednio scierac zebow. Z takim szczurasem trzeba chodzic co miesiac do weta na przycinanie zebisk.
Szczur gigant Kozak ur. 28.01.2005 Ze mną od 03.03.05.
Szczurek Kekkai 13.04.2005 - 18.07.2006 [*]
Pies Bandi ze mną od zawsze do 13.09.2005 [*]
Zdjecia Kozaka i Kekkai'a
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: 123mka »

uh -to wygląda okropnie ,nie wiem jak można było dopuścić szczurki do takiego stanu.A moze szczurki nie miały na czym ścierać zębów?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: krwiopij »

zaniedbanie... :? przerost zabkow sie zdarza... zazwyczaj spowodowany jest nieprawidlowym zgryzem... zabki po prostu trzeba przycinac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Lulu »

moj Osama mial raz przerost zabkow... byl oslabiony choroba i nie mial sily scierac...

to poprostu trzeba kontorowac... i ewentualnie chodzic do weta na scinanie...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ESTI »

To musi być wada zgryzu i brak odpowiedniej opieki... :?

Jak Aru po pęknięciu czaszki nie mogła jeść niczego twardego i spożywała tylko miękkie papu, to nie musiałam interweniować często, tzn. przycinać ząbków... raptem raz lekko przycieliśmy podczas całęj choroby.

Trzeba poprostu kontrolować stan szczuraska, a nie doprowadzać do czegoś takiego... :evil:
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: Mycha »

Wygląda strasznie.
Zaniedbanie to fakt- ząbki aż wrastają :-(
Szczurki musiały długo cierpieć.
Zęby szczura rosną przez całe życie, ale żeby właściciel był aż tak ślepy...
Dziękuje za odpowiedzi.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: ber_ry »

okropne!!! nie wiedzialam ze moze dojsc do czegoś takiego!!! ide sprawdzić ząbki mojemu szczurasowi
ja i zetka :D
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: czarny mag »

Właściciel tego szczura jest jakiś.....dziwny... jak myśklicie, poszedł do veta?
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: sachma »

Jak mozna doprowadzic do takiej sytuacji :evil: przeciez to widac ze zabki sa zbyt dlugie :evil: co to za wlasciciel..... jak mozna czegos takiego nie zauwazyc w pore.... :?
Ostatnio zmieniony pt lis 18, 2005 4:57 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*~*Julia*~*
Posty: 85
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:47 pm

[ZEBY] za dlugie - jak przycinac

Post autor: *~*Julia*~* »

To jest po prostu straszne......... :shock: Co to za człowiek ....... :evil:
(*) Szpuleńka (*) zm. 15.02.2005r. na zawsze w moim serduchu :(:(:(
Ze mną:
-Szczuras Szajbus i jego wierny kompan Norek :)
-Kot Żeberko
-Pies Raban
-Dwa urocze koniki - Wiktoria i Wianka
-Kanarek Emil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”