[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Zirrael »

Lakcid i Trilac nie są na receptę i kosztują niewiele...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Ania »

Mageda - nie chce pić więc polecę - moja wychłeptała 4 ml jednorazowo napoju energetycznego Nutridrink. W aptece, 100 ml - około 6 zł.
Od siebie polecam czekoladowy. Pije z zapałem, już drugi dzień, w sumie wypiła już chyba z 10 czy 15 ml od wczoraj późnego wieczora (a raczej nocy). U Esti nie chciały pić truskawkowego. Mam jeszcze waniliowy ale nie otwierałam, ananasowego nie ryzykowałam. To tyle ze smaków. Wartość energetyczna na 100 ml to ponad 600 kcal. Czyli 1/4 dziennego zapotrzebowania u dorosłej kobiety prowadzącej średnio aktywny tryb życia. Na szczurka to wręcz bomba energetyczna. Bo ten pije dziennie więcej płynów niż my - przeliczając na masę ciała.
Podaję ze strzykawki.

Ps: Ja Lakcid zaczynam od połowy (1/2 ampułki). Polecam odpowiedniki Lakcidu, bo są w kapsułkach, sproszkowane, można podzielić na pół i resztę wrzucić spowrotem do ampułki. Lakcid po zalaniu wodą utrzymuje tylko kilka godzin swoje właściwości (nie jestem pewna ile ale wiem, że do ponownego użycia się nie nadaje) - i resztą trzeba niestety wyrzucić bo nie da się podzielić. Leczenie zwierzaczka sporo kosztuje więc zawsze przyda się, jeśli można zaoszczędzić pieniążki nie oszczędzając na zwierzaczku.
Tylko zwróć uwagę na zawartość bakterii w 1 kapsułce. Powinny być 2 miliardy bakterii kwasu mlekowego - jak w Lakcidzie - są też z 1 miliardem i wtedy wiadomo, inaczej podajesz.
Ostatnio zmieniony czw mar 16, 2006 1:44 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Nisia »

[quote="Mageda"]Z tym, że on nie przepisał mi Lakcidu i Trilacu.
Powiedział że to to samo jeśli będę małej podawała kefir.
Że to ma takie same działanie.[/quote]
Niedokladnie. Lakcid i Trilac posiadaja duzo wiecej tych bakterii anizeli kefir, wiec sa efektywniejsze. Oczywscie, mozna podawac szczurkowi bardzo duzo kefirow, ale ktory da rade to w siebie wpompowac?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Ania »

Poza tym, podłączając się pod post Nisi - kefir jest kwaśny a Lakcid i odpowiedniki raczej bezsmakowe, spokojnie można je zmieszać z czymś do jedzonka czy picia (Np z Nutridrinkiem czy ze szpinakiem albo ziemniaczkiem i zrobić coś a`la purree - czy jak to tam się pisze)
Moje Ogony po łyku kefiru krzywią się straszliwie.
Cena za jeden listek odpowiednika Lakcidu, czyli za Lacidofil zapłaciłam niecałe 8 zł - jest 10 kapsułek z zawartością bakterii jak w Lakcidzie - dzieląc na pół starczy na 20 dni a na 1/4 - na 40.
Ekonomicznie wychodzi. Tylko pamiętaj, by trzymać w lodówce.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Nisia »

Mozna tez podawac Actimel - no, ale wlasnie, w ogromnych jak na szczurka ilosciach.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Pić, to pije wodę z miodem i w sumie nie trzeba jej podawać go na siłę. Wystarczy podstawić łyżeczkę pod nosek i chłepta języczkiem.
To kupić ten Nutridrink jako dodatek ? czy też podawać samą wodę z miodem jak do tej pory.

CO do tego Lacidofilu to zaraz polecę i kupię, ale nie będę mówiła jutro na wizycie że jej podaję go.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Ania »

Myślę, że nutridrink opłaca się kupić i podawać nawet zamiast wody - ile wypije. To jest rzadkie, więc wodę zawiera. Jest też słodkie i kaloryczne - Mała przytyje.
Ja podaję Lacidofil z Nutridrinkiem właśnie. Rozcieńczam w niecałym 1 ml (prawie cała pojemność strzykawki insulinówki). Chłepce jak opętana mimo, że sama ma ledwo sił na to, by się utrzymać na nóżkach.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Kupiłam i Nutridrink i Lacidofil.

Tylko nie wiem czy mam podać jej 1/4 kapsułki czy 1/2 ?
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Nisia »

Lacidofilu? Mozesz aczac od 1/4, a jak kupy beda zielone nadal - zwiekszyc.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Z tym, że jej kupki nie są zielone.

Są takie pomarańczowe, tzn taki brązowy jasnawy.
WYdaje mi się, że mają taki kolor od tej papki dla niemowląt jaką jej podaję.

Skoro nie ma zielonych kupek to mam mimo wszystko podawać jej to ?
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: limba »

Jesli dostaje antybiotyk to nawet jesli nie ma biegunki czy rozrzedzonych kup to odpowiedz brzmi TAK. Podawac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Mageda »

Właśnie podałam jej ten Lacidofil romieszany w łyżeczce Nutridrinku. Wychłeptała zadowolona, że coś czekoladowego poczuła na języku.
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: jutka »

Też kupiłam w aptece Nutridrink, ale wcale nie ma 600 kalorii na 100 ml, tylko 150.
Jeśli chodzi o kaloryczność, to u mnie najlepiej sprawdza się śmietanka 30%
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: Ania »

Jutka - A jaki smakkupiłaś? Ten co ja mam ma 600 kcal (czekoladowy).
Dla pewności jak wrócę do domu jeszcze raz sprawdzę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie mozgu

Post autor: jutka »

Czekoladowy, firmy Nutricia.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”