Masło

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

mala sol

Masło

Post autor: mala sol »

Chcialam napisac jedno... spróbujcie dać swoim szczurka MASŁO niektore to uwielbiaja...
cos

Masło

Post autor: cos »

Ae masło jest niezdrowe dla szczurasków. A zwłaszcza dla grubasów. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Guest

jednak maslo

Post autor: Guest »

od czasu do zcasu np. raz na miesiac mozna podac szczurkowi troche masla... np na kawalku chleba... tak jak my jemy czesto "niezdrowo" mozemy od czasu do czasu poczestowac naszego ulubienca masełkiem...

...jednak nie karmcie grubaskow maslem...
mala sol

re

Post autor: mala sol »

nie wiem czy osoba od ktorej otrzymalam ta informacje jest specjalista... ale powiem jedno... jest to długoletni chodowca szczoorów (jakies 1515117 lat)... zapewnial ze odrobina masla nie zaszkodzi mojemu szcoorkowi... wiec ja bede czasem dawac mojej scoorce maslo ale reszta to juz wasza sprawa... zrobicie jak bedziecie uwazali...
kitaka

Masło

Post autor: kitaka »

z tym tłuszczem to róznie jest, ja wcinam masło i jestem szczupła i zdrowa :-) margaryna....to dopiero sztuczne g..... masło jest NATURALNYM żródłem witamin, nie jak te kolby witaminizowane. Większość farmakologicznych witamin jest wydalana, ani organizm człowieka ani szczyrka tego nie przyswaja. Masło jak najbardziej od czasu do czasu a takze wątróbka i jaja i orzechy NATURA GÓRĄ !! pozdrawiam :-)
Kisilala

Masło

Post autor: Kisilala »

Ae masło jest niezdrowe dla szczurasków. A zwłaszcza dla grubasów. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z masłem w diecie szczurków tak naprawdę nie jest tak jednoznacznie.. maslo jak wszystko zresztą w za duzej ilosci jest szkodliwe...dlatego prawdą jest , że dobrze jest uważać, zeby z masełkiem nie przegiąć...otyłość to jedno z podstawowych zagrozeń dla zdrowia szczurka....
Masło ma jednak również bardzo korzystny dla szczurków wpływ - zawiera bardzo dużo łatwoprzyswajalnej witaminy K, której niedobór u szczurów jest niestetety bardzo częsty i bardzo groźny ...a który powoduje podobnie jak u ludzi problemy z krzepliwoscią krwi, a niejednokrotnie u szczurków wycieki krwi z nosa, a czasem też niestety wylewy wewnętrzne m.in. do mózgu, co powoduje u szczurka różne anomalia w ich ruchach, czasem też występują wylewy do płuc...masełko w rozsądnej ilości działa naprawde skutecznie zapobiegawczo...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Masło

Post autor: Ania »

A tak naprawde: co teraz z rzeczy, ktore dostajemy w sklepie - jest tak do konca naturalne? :)
Maslo, jak napisala Kasilala, w duzych ilosciach nie jest zdrowe (jak wszystko) ale nie powinno zaszkodzic.
Czasem moja malutka dostaje ode mnie kawalatek kanapki z maslem i dzemem nieslodzonym i niekonserwowanym (domowej roboty) czy maslem i warzywkami.

Pozdrawiam :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Masło

Post autor: MANIAK90 »

Szkoda ze nie można im dawać masełka- one to tak bardzo lubią skubane :cry:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”