Truskawki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Truskawki

Post autor: pixxa »

Moje jakos za specjalnie nie sa za truskawkami
Katie
Posty: 170
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 7:02 pm

Truskawki

Post autor: Katie »

Ja się boję dawać zwierzakom truskawki... Kiedyś moja mama nakarmiła nimi Śnieżka, a potem musiałam z nim jeździć do weterynarza, bo się zatruł tym paskudztwem, którym je pryskają :zlosc: . Chociaż myślę, że kiedy dojrzeją te w ogródku, to może coś Noskowi podrzucę. Ale z kupnych owoców moje szczury od czasu choroby Śniega nie dostają niczego, czego nie da się obrać ze skórki...
Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Truskawki

Post autor: Matylda »

Ja dzisiaj zrobilam moim dwom szczurzyca zupke! :D Skladniki na ok 4 szczurki: 1 sredniej wielkosci truskawka, 1/4 z 1/4 jablka :lol: , garstka obranych ziaren slonecznika, lyzeczka, dwie herbaty malinowej. Sposob przyrzadzenia : truskawke i kawalek jablka rozgniesc na papke, dozucic slonecznik, zalac herbata. Moje zjadly w ciagu 2 minut nie odrywajac sie od miski, a mala cala weszla i pozniej byla rozowa i pachniala truskawkami! :khihi: , zaraz czeka ja kapiel :D
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Truskawki

Post autor: tygrys1985 »

Mój Chucki codziennie dostaje jogurcik z ziarnami zbóż, a dzis dostał na spróbowanie pół łyżeczki koktajlu truskawkowego hehe mało łyżeczki nie porwał :lol: a tak to marchewa,groszek,kukurydza, chleb moczony w mleku(uwielbia),i herbatke z owoców leśnych lubi lizać z palców :zakochany:
Celina
Posty: 245
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:42 am
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Truskawki

Post autor: Celina »

[quote="Angua"]Zuszka napisał/a:
ostatnio dostal czeresnie to wcinal strasznie chociaz martwilam sie ze moze pestke probowac pogryzc i zabki polamac

szczury potrafia nie takie rzeczy zestrugac na wiorki; moje dostaja np. orzechy w lupinach i nie trzeba dlugo czekac, zeby je rozgryzly. Natomiast z pestkami lepiej uwazac z innych powodów - zawieraja kwas pruski, ktory jest szkodliwy dla zdrowia, przynajmniej dla ludzi. Kwas pruski uwalna sie w czasie fermentacji, np. przy robieniu przetworów, nie wiem jak jest z pestkami surowych owoców, wiec wole nie dawac pestek w ogole. [/quote]

Własnie mama mi mówila że pestki mogą być trujące...Tylko obydwie nie wiemy czy czereśni czy wiśni, czy tego i tego.... :drap:
A co do truskawek to moje dziewczynki zajadają sie zaleznie od humoru. U mnie truskawki sa naokraglo w domu wiec szczurki jak za czesto dostaja to w koncu maja truskawki w nosie. Jak robie przerwe i dluzszy czas nie dostaja tych owocow, to gdy sie im znowu podstawi pod noski to rzucaja sie na nie jakby nigdy nie widzialy i nie jadly takich rzeczy :D
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli                           
Obrazek
vanyija
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 2:28 pm

Truskawki

Post autor: vanyija »

Filip wcina truskawki i tylko ciamkanie slychac z klatki :D to samo czeresnie, morele, brzoskwinie, tylko jablkami jakos gardzi... jak jego pani :lol:
Słońce świeci za darmo wariatom od lat :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Truskawki

Post autor: pomarańczowy jelcz »

['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Truskawki

Post autor: Elbereth »

Wczoraj moje szczurzyce dostały po małej truskawce. Bardzo im smakowały (przynajmniej tak to wyglądało). Wieczorem znalazłam jedną w moim łóżku :evil: (oczywiście chodzi mi o truskawkę, wszystkie szczurzyce były już wtedy w swoich klatkach)...
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Truskawki

Post autor: krwiopij »

Moje bestyje za truskawkami nie przepadają. Co innego śmietana z cukrem zmieszana z truskawkowym sokiem, która zostaje na dnie miseczki... :roll: :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Truskawki

Post autor: Ewqa »

Hmmm wiecie co najbardziej smakuje moim szczurzastym z truskawek? Szypółka, czyli to zielone. O to sie biją resztę zostawiają. :khihi:

Dokładnie to samo z czereśniami - najsmaczniejszy ogonek.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Agath
Posty: 139
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:39 pm

Truskawki

Post autor: Agath »

Moja szczurcia tez nie lubi truskawek ugryzie tylko raz a potem zostawi :( ale za to zajada się innymi owockami jak bananki, jabłuszka, wisienki :)
Mysia [*]
Pia
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 05, 2006 7:47 pm

Truskawki

Post autor: Pia »

moja się zawszezuca podgryza i zostawia... ale jabłuszka lubi:)
Scandinavia
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:30 pm

Truskawki

Post autor: Scandinavia »

Moja truskawek jakoś nie bardzo.... ale za to uwielbia marchewki ;)
Obrazek
Mona
Posty: 83
Rejestracja: czw cze 03, 2004 6:19 pm
Lokalizacja: Elbląg

Truskawki

Post autor: Mona »

U mnie truskawki są z zapałem zabierane z miski i chowane, czasem zostaja lekko nadjedzine ;)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Truskawki

Post autor: Angua »

[quote="Mona"]U mnie truskawki są z zapałem zabierane z miski i chowane, czasem zostaja lekko nadjedzine [/quote]
u mnie też tak - nieważne żeby zjeśc truskawke, ale żeby ją MIEĆ ;) tylko jedna mysza pożera truskaweczki. W ogóle nie ma to jak stado, gdzie każdy ma inne upodobania; jednemu da się truskawke, to dla drugiego trzeba natychmiast szukac np. ogórka ;)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”