Kiedy zaczyna się nadwaga?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: ESTI »

Fufcia, to dobra waga i nie masz co sie obawiac.
Wazne zeby szczur nie mial sadla ani tluszczu widocznego golym okiem, bo to obciaza serduszko i zwyczajnie nadwaga nie jest wskazana.
Mysle, ze nia masz co sie martwic, ale oczywiscie nie napychac slodkosciami i innymi kalorycznymi gadzetami. ;)
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: falka »

Jak dla mnie to bardzo pilnować. Moja Iset ważyła 350 gram jak była dorosła i wszyscy mówili, że wygląda pulpeciasto.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: ESTI »

falka, wszytsko zalezy od szczura ijego wielkosci. ;)
U mnie samiczki wazyly po 500-550, ale byly na dlugosc tez spore i wygladaly akuracik.
Oczywiscie sa tez okazy mniejsze i waga 400 moze byc dla nich juz sporym wyzwaniem. 8)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: merch »

Oczywiscie ,że zależy od długości szczura!. Ja ma dwa szczury ważące tyle samo i jeden niestety jest tłusty a 2 ok , ale między nimi jest 3 cm różnicy w długości tułowia. Niestety w stadzie to ja nie wiem jak można szczury odchudzać , jesli jeden jest tlusty a reszta ok a nawet ciutkę przy szczupła.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: mrs.jingles »

a ja wlasnie zmierzylam szarlote- ma ogon o dlugosci ok.18 cm i wazy ok 320g /waga kuchenna, nigdy nie walidowana,woec srednio jej mozna ufac;p / Mi sie wydaje obecnie calkiem spora, mocno sie rozrosla w masie w wieku ok 7-8 miesiecy, teraz wyglada "dobrze" i az sobie nie moge wyobrazic samiczki o wadze 500 :hihi: to by bylo COS! a przecietna waga ile wynosi?;)
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: fafix! »

To ja ponowie temat. :P Miałam już dawno dać zdjęcia jakieś bardziej konkretne, ale mam tylko takie jakie sąw moim podpisie. I teraz do was pytanie- czy naprawdę moje białasy są za grube? Mi w sumie to ciężko ocenić, ale wam będzie na pewno łatwiej i co najważniejsze obiektywnie. Obydwa ważą ok 500g, a ich ogony mają więcej niż 20 cm. Nie wiem, czy ta długość ogonów da wam jakąś lepszą ocene sytuacji, ale piszę.

A teraz proszę o wypowiedzi tych co się tu bardziej znają niż ja. ;)
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: mazoq »

ja sie średnio znam ale powiem z moich doświadczeń:

Arala (sklepowiec) zawsze około 280 gram, i ma lekki brzuszek. Dota (kinderniespodzianka) ździebko ponad 300 gram i jest w sam raz - pięknie zbudowany, "wysportowany" szczur. Jest dłuższa od Arali.

zdaje mi się że nie ma co patrzeć na wagę, co na budowę szczura. w takim wypadku przydałby się jakiś wzór ;) na którym możnaby się opierać. widziałam takie plakaty, tyle że dotyczyły kotów i psów. było pokazane jak wygląda ten sam kot w stanie niedowagi, nadwagi i o wadze idealnej (oczywiście przerobione photoshopem czy czymś).

ogólnie jeśli widać brzuchol, jesli ciągnie się po ziemi a szczur ma problemy z podciąganiem się na przednich łapkach - no to można mówić o nadwadze...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: ESTI »

Wazne, zeby nie przekraczaly juz tej wagi - dlaczego? Dlatego, ze im sa starsze tym mniej sie ruszaja, a co za tym idzie wiecej tluszczyku sie odklada. Moje szczurasy tak wlasnie waza, ale dobrze, zeby nie wiecej, bo to tylko oslabi serduszko.
Obrazek
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: fafix! »

[quote="mazoq"]ogólnie jeśli widać brzuchol, jesli ciągnie się po ziemi a szczur ma problemy z podciąganiem się na przednich łapkach - no to można mówić o nadwadze...[/quote]
No to się cieszę, bo moje białasy mają brzuszki, ale sporo nad ziemią i spokojnie podciągają się na łapkach.
Z tego wnioskuję, że są po prostu duże, a nie grube. ;)
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: limba »

mrs.jingles, bardzo prosze. samiczka wazaca ok 700
Obrazek
oczywiscie z nadwaga i na diecie od 4 miesiecy ktora nic nie daje. ( Ja mam farta juz widze ze Imbir tez ma tendencja do tycia, Keks to niejadek a Fryt co by nie jadl to trzyma linie. Bee-Bee jest zaokraglona, ale malutka) Wiekszosc rodzenstwa z tego miotu niestety wykazalo sie tendencja do tycia...
Oprocz tego to jest bardzo dluga samiczka, Żelcia jej siostra byla jeszcze wieksza.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sie 08, 2006 1:38 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”