[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] staro?c, zapalenie mózgu, niewydolno?? kr??eniowa

Post autor: AngelsDream »

Jak kilka osób zapewne wie jeden z moich szczurów w kwietniu przeszedł zapalenie mózgu z którego to został przez nas cudem wyciągnięty 14 dniową kuracją zastrzykową [Borgal]. Niestety po chwilowej poprawie szczurek osłabł, strasznie schudł i gaśnie w oczach. Weterynarz już niewiele może w tej chwili zrobić, a my skaczemy naokoło Kulki - zwanego również Horusem jak koło cesarza Chin. dostaje swoje ulubione smakołyki, witaminy [vibovitu i echinaceii nie lubi], ale nie chce tyć. Bardzo szybko się męczy i wygubił sierść. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, to zapraszam.

http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... CT7446.jpg -> śpi na Syfonie.
http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... CT7431.jpg -> :-(
http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... CT7428.jpg -> zrobilismy mu daszek nad ulubinym koszykiem, ale widać szczur wie lepiej.
http://i19.photobucket.com/albums/b197/ ... CT7430.jpg -> najpiekniejszy szczurek na świecie.

Za radą Wadery zabezpieczyłam wszystko tak, żeby jak spada skądś w klatce [co często mu się zdarza] zawsze lądował w hamaku. Zagladam do niego co 5 minut. On wyłysiał, ja osiwieję. :roll:
Ostatnio zmieniony pt sie 25, 2006 7:16 pm przez AngelsDream, łącznie zmieniany 1 raz.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: limba »

ŚP Fres tez strasznie schudla po pierwszym zapaleniu mozgu.
Nie wiem co mu dajecie, tzn jakie sa jego ulubione smakolyki: ja karmilam kaszkami dla dzieci, nutri drinkiem w duzych ilosciach (bardzo dobrze sie sprawdza), szpinak z jajkiem, ziemniaczki z odrobina masla, oczywiscie gerbery, banan z miodem.
Jesli jeszcze sobie przypaomne to na pewno napisze.
Trzymam za chlopaka kciuki...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

On walczy jak lew... Je tyle, co jadł. Tylko widać, że brak mu sił. Chce, ale nie może. Popróbuję kombinacji z gotowanym jajkiem, jak był mały, to uwielbiał. za każda ciepłą myśl dziękuję w jego i swoim imieniu.
Wyjątki i dwa psy.
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: Viss »

angelsdream, duzo cieplutkich mysli dla was :przytul:
Ja w czasie choroby Gucianki dawalam tez tluste ryby. Mialam wtedy węgorza, bardzo jej smakowal, ale wiem, ze węgorza raczej jej nie wytrzasniesz. Ryba maślana jest smaczna i tlusta, moze to podaj. Poza tym za limbą powiem o nutri drinku, ktory jest naprawde swietny i daje b. dobre rezultaty. Mozesz tez podawac skanomune itp. Mnie polecono tez multiwitamine (wazne sa mineraly w niej), B compleks i wit C w kroplach. Wydaje mi sie, ze to tez wazne.
Trzymamy z Gucia kciuki z calej sily!
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

To dziś na zakupach zadbam o to, żeby miał w czym wybrać. Siedzi w kącie klatki [tym od strony pokoju, co ciekawe] i wygląda jak cień szczurka... :?
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

A co ciekawe po diecie złożonej z naleśników mojej roboty i witamin dla szczurów Kulce się wyraźnie poprawiło 8)
Wyjątki i dwa psy.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: Ewqa »

Czyli nowa dieta cud dla szczurków ;)
Zdradzisz przepis?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

Chętnie:] Szczurek się uspokoił [w poidle dostaly melise], spi juz mniej i reaguje zywiej. Taki już kontaktowy i w ogóle. jutro idziemy do lekarza na kontrolę, zobaczymy co powie.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

Kulka ma niewydolność krążeniowo - naczyniową i początek obrzęku płuc. Dostał steryd, w gabinecie zastrzyk na serce i cos na pluca. Dodatkowo inermektynę ze wzgledu na znalezione na azulu świeże jajka. Do domu dostaliśmy w tabletkach fortecor i emoxil, w plynie furosemid.

Jego wykończą te płuca, to już wiemy, ale podjęliśmy walkę, bo on walczy.
Reszta stada zdrowa, dla znerwicowanego sytuacją Rufusa neospazmina, dla wszystkich inermektynę. kolejna kontrola za 7dni. inermektyna za 10.
Wyjątki i dwa psy.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: Elbereth »

Może jogurt by mu smakował? Moje szczury wcinają jourty (ulubione smaki: truskawkowy i jabłko z miętą), aż się uszy trzęsą, o każdej porze dnia i nocy, bez względu na stan zdrowia.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

On je... Jeszcze je.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

Nie wiem... dawanie lekow to katorga, po dwoch dniach zadnej poprawy... A on tak chce zyc, to widać... Nie wiem, mój michał chce go ratować za wszelka cenę, a ja widzę, że Kulka się męczy i nie wiem. chyba ma początki zapalenia dróg moczowych, sypie się juz wszystko, zaraz siądzie watroba od leków... Dałam mu czas do następnej kontroli. :-(
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: krwiopij »

A może do innego weta na konsultacje? Może skoro te leki nie dają rezultatów, można zastosować inne, skuteczniejsze?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: AngelsDream »

krwiopijka, ja już nie chcę go wozic po miescie - do wojtys mam blisko, 3 przystanki... Do bieleckiego to nawet samochodem dość daleko, a on jest slaby. Chociaż muszę przyznać, że oddycha wyraźniej.
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] starośc, zapalenie mózgu, niewydolność krążeniowa

Post autor: limba »

Na Bemowie przyjmuje jeszcze Seweryna z tego co pamietam http://szczury.org/viewtopic.php?t=829. A w srody na powstancow Bielecki.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”