[PASOŻYTY] wszy i roztocze

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Piter »

podaje się w zastrzyku, najlepiej 2 tyg od ostatniego zastosowania pularylu (lepiej ich nie łączyć, bo nie ma takiej potrzeby)
zastrzyk podskórny insulinówką doramektyna (dectomax) lub iwermrktyna (ivermectin, biomectin, ivomec) rozchodzi się w skórze niszcząc pasożyty, działa także na pasożyty wewnętrzne
nie będę się dalej rozpisywał bo wiele razy te preparaty były opisywane na forum 8)
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Kagero »

Ok, dziękuję. Popytam wetkę czy może tak dla mnie zrobić i jeszcze poczytam. :pot:
Quod me nutrit me destruit.
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

pch?y

Post autor: Vilemo »

Witam. Dawno mnie na forum nie było ale wracam z pytaniem.
Czy szczury mogą być stałymi żywicielami pcheł? Mam kota który przywlekł pchły i zauważyłam że w moim pokoju (tam gdzie są szczury) latają nieliczne pchły. Wiem że to pchły, nie raz się za dawnych czasów psy czyściło z pcheł ręcznie ;) Ale nie o to chodzi, kota już nie ma dobry miesiąc a pchły pozostały. Nie sądzę żeby to były szczurze wszy, chyba że wyglądają identycznie jak pchły.... I jak się pozbyć takihc pcheł.....przecież obropży przeciwpchelnej nie założe na szczury ;)
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Matylda »

Szczury wykap, kup w zoologicznym spray do psikania mieszkan przeciw pchla(polecam firme pess) kosztuje ok 9-10zl, wypsikaj pokoj i niewchodz do niego ze szczurami przez ok 2 godziny ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 8:20 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Ania »

Kąpiel nic nie pomoże. Dobrze byłoby - prócz wypsikania pkoju (i wyleczenia kotów!!!) zastosować na szczurze środek na pchły. I nie może to być środek dla psa czy kota. Najlepiej i najłatwiej jest zastosować puder na pasożyty - specjalnie dla gryzoni. Nazywa się Beaphar Ungeziefer-Puder. Na opakowaniu jest obrazek świnki morskiej.
Sypiemy na dłonie i wcieramy w szczura a potem wyczesujemy sierść drobnym grzebieniem - pomoże to w dotarciu pudru do skóry. Uważać na oczy, uszy i nos. I trzeba zrobić to dokładnie, czyli nie omijać narządów płciowych, pach, pachwin, szyi i samej głowy. Będzie konieczne kilkakrotne zastosowanie (dokładniejszy opis, czyli co ile dni dokładnie i ile razy w sumie - znajdziesz na opakowaniu).
Ostatnio zmieniony ndz paź 29, 2006 9:55 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Matylda »

oj Ania, u mnie i szczury i koty i psy mialy pchly i kapiel najlepiej sie sprawdza, bo jak posypie sie pudrem czy sprayem to zgina pchly ale nie ich larwy, a jak sie wykapie i podczas kapieli wyczesze to efekt jest swietny, jezeli nie wypiska sie domu to najprawdopodobniej pchly znow wskocza na zwierzaki!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: Vilemo »

Hm.....postaram się dowiedzieć o ten puder......bo jakoś perspektywa kąpania (zwłaszcza starszej szczurzycy) mnie nie pociąga. Chociaż wcieranie w nią czegoś może być uciążliwe. Wypróbuje jak nie da rezultatu to spróbujemy kąpieli ;)
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
kaika3
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:03 pm

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: kaika3 »

Czyli jak moja Viki ma takie biale cos na siersci to sa wszy,ktore nie przechodza na ludzi.Musze isc do wet czy sam to moge jakos zabic??
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: ESTI »

kaika3, odpowiedz dostalas juz w poprzednim temacie.
Obrazek
Nordic...
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 19, 2007 7:48 pm

brązowe kropki

Post autor: Nordic... »

ratujcie mam mojego Ryjka od 3 tyg. i zauwazyłam że na grzbiecie ma jakies brązowe maleńkie kropeczki ! zauważyłam to bo na sierści pojawiał sie taki jakiś pyłek odchiliłam sierśc a tam skóra Ryjak w kropki są one koło ogonka i tak do połowy grzbietu ... kołu uszu i na szyji to nie wystepuje > Czy może byc uczulenie ? Powinnam poczekać czy udac się z nim do weterynarza ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: brązowe kropki

Post autor: krwiopij »

To prawdopodobnie pasożyty. Powinnaś zabrać szczurka do weterynarza (takiego znającego się na gryzoniach). Chyba najprostszym sposobem na pozbycie się pasożytów są zastrzyki z iwermektyny.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nordic...
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 19, 2007 7:48 pm

RE: brązowe kropki

Post autor: Nordic... »

a skąd one się mogły na nim wziąc .. heh może głupie pytanie ale ma sucho, śianko ma zmieniane co 2,3 dni ... i czy jak go zabiore za pare dni do weterynarza to jego stan sie nie pogorszy ... jestem nie doświadczona mam go od niedawna no i sie o niego niepokoje :(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: brązowe kropki

Post autor: krwiopij »

W ciągu kilku dni na pewno stan znacząco się nie pogorszy, ale im szybciej zabierzesz ogonka do weterynarza, tym lepiej. Teraz skórka cały czas go swędzi i rani się próbując temu zaradzić. Na pewno nie jest mu przyjemnie.

Pasożyty zazwyczaj biorą się właśnie z sianka i trocin. Są przecież pakowane w worki prosto z łąki/stolarni i mogą się w nich znajdować jaja pasożytów. Najlepiej jest zmienić ściółkę na gtanulat Cat's Dream lub podobny. Jest bezpieczny, dobrze pochłania zapachy i wystarcza na wiele dłużej, niż zwykłe trocinki. Zamiast sianka możesz dawać szczurkowi chusteczki, nieperfumowany papier toaletowy lub jakieś szmatki.
Ostatnio zmieniony śr mar 28, 2007 4:55 pm przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nordic...
Posty: 37
Rejestracja: pn mar 19, 2007 7:48 pm

RE: brązowe kropki

Post autor: Nordic... »

dzięki wielkie za pomoc :) w najblizyszch dniach udam się z Ryjkiem do weterynarza i napewno zmienie mu wyściółke
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: brązowe kropki

Post autor: krwiopij »

Jeśli nie masz żadnego zaufanego weta w okolicy, zajrzyj do działu "Weterynarze" - on pomoże Ci znaleźć sprawdzoną lecznicę. Trzymam kciuki za Ryjka. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”