UWAGA - TERRARYSCI WYLUDZAJA GRYZONIE!

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Elbereth »

[quote="limba81"]Tematu juz chyba nie ma[/quote]
Niestety jest :sciana2: .

Co gorsza, ten ********* (wstawcie sobie w to miejsce, co uważacie, że się nadaje ;) ), co założył ten temat na tcp, jest obecny na naszym forum :zlosc: (profil http://szczury.org/member.php?action=profile&uid=2536 ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

Elbereth, jest obecny, bo tak wygodniej kontrolować ogłoszenia na forum. niestety... :sad3: nic na to nie poradzimy, a co gorsza - zapewne nie on jeden tutaj jest.
Quod me nutrit me destruit.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

Dziewczyny - zrozumcie jedno.
Aby moc kontrolowac ogloszenia nie trzeba sie wypowiadac i istniec na forum.
Zadne zablokowanie dzialu dla gosci, ani inne formy dzialan nie pomoga - kazdy uparciuch moze sie w koncu zarejestrowac.
Nie mozna dac sie zwariowac, nalezy jedynie probowac ostrzegac i uswiadamiac oddajacych zwierzeta, zeby mieli wieksza swiadomosc co sie wokol nich dzieje i, ze jest mnostwo nieuczciwych ludzi.
Obrazek
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Kagero »

ESTI, ja to wiem. ale mimo wszystko jest mi przykro, że tacy ludzie po prostu są. jest mi przykro, że nie mogę tego zmienić. tylko tyle. bo wiem, że tak naprawdę to nieistotne.
Ostatnio zmieniony czw lis 16, 2006 11:48 pm przez Kagero, łącznie zmieniany 1 raz.
Quod me nutrit me destruit.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Ludzie.. akurat go znam i popieram jego poglądy:
- karmówka powinna być zabijana przed podaniem
- węże potrafią fascynować
- hodowca węży może hodować też różne gryzonie i nic w tym dziwnego
- przesadzacie i histeryzujecie z uważaniem przed terrarystami... :zlosc:

Rozumiem, że chcecie, aby wychodowane przez was szczurki trafiły do miłego, kochającego ich domu, ale delikatnie mówiąc popadacie w paranoję z uważaniem na terrarystów.... Przeczytałam trochę postów od Pituophis nie tylko na tym forum i od dawna wiem, że zna się on również na gryzoniach....

Jeżeli uważacie, że niewolno traktować szczurów jako karmę mimo, że gryzonie są naturalnym pokarmem dla węży, to w takim razie przestańcie jeść mięso, mimo, że to naturalne pożywienie człowieka.... :bije:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: ESTI »

bonsai, jeszcze raz prosze o czytanie wszystkiego - nie jestsmy przeciwo terrarystom, ani gadom - nie akceptujemy jedynie wyludzania, oszustwa, klamstw ze strony ludzi, ktorzy "wychuchane" malenstwa traktuja jak kotleta. Zwyczajnie sie z tym nie zgadzamy.
Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

[quote="bonsai"]Rozumiem, że chcecie, aby wychodowane przez was szczurki trafiły do miłego, kochającego ich domu, ale delikatnie mówiąc popadacie w paranoję z uważaniem na terrarystów.... [/quote]

Poprostu denerwuje mnie, że często traktujecie terrarystów, tak jakby wszyscy chcieli tylko i wyłącznie nakarmić swoje zwierzaki waszymi szczurami....
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Ania »

Traktujemy tak tych terrarystów, którzy tak się zachowują. Zauważ, że używając sformułowania "Wy wszyscy" - właśnie robisz dokładnie to, o czym sama piszesz.
Ostatnio zmieniony pt lis 17, 2006 4:53 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

[quote="bonsai"] węże potrafią fascynować[/quote]

Niby czym?

[quote="bonsai"]poprostu/ort denerwuje mnie, że często traktujecie terrarystów, tak jakby wszyscy chcieli tylko i wyłącznie nakarmić swoje zwierzaki waszymi szczurami....[/quote]

A nie chcą? jakj maja okazję to od razu skorzystają...

[quote="bonsai"]Jeżeli uważacie, że niewolno traktować szczurów jako karmę mimo, że gryzonie są naturalnym pokarmem dla węży, to w takim razie przestańcie jeść mięso, mimo, że to naturalne pożywienie człowieka[/quote]

A mi się zawsze wydawało że człowiek jest wszystkożerny i moze przeżyć bez mięsa...
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Vella »

Gryzia pisze:
bonsai pisze: węże potrafią fascynować


Niby czym?

A czym fascynują szczury? ;)
Uwierz mi, że węże mają równie interesujące zwyczaje, także są piękne, choć w zupełnie inny sposób. Milutkie, przyjemne w dotyku...
Nie wierzysz? Nie musisz. W końcu spróbuj wytłumaczyć jakiejś osobie która brzydzi się szczurów jakie to cudowne stworzenia, nie jest łatwo, prawda?

Gryzia pisze:A mi się zawsze wydawało że człowiek jest wszystkożerny i moze przeżyć bez mięsa...
nawet jeśli, ale wąż to nie człowiek, nie jest wszystkożerny i bez tego mięsa nie przezyje. Sałatą go nie nakarmisz.


--

bonsai pisze:poprostu/ort/ort denerwuje mnie, że często traktujecie terrarystów, tak jakby wszyscy chcieli tylko i wyłącznie nakarmić swoje zwierzaki waszymi szczurami....
No cóż, może nie czytałaś postu z forum terrarystycznego, który zainicjował założenie tego wątku. Zobacz:
DARMOWE gryzonie Warszawa( na szczególnych warunkach)
Oczywiście ci ludzie nie mogą wiedzieć, że to na karmę, ale myślę, że pojedyncze osoby mogą spokojnie adoptować po kilka zwierząt.
Wskazówki:
- nie brać pierwszych lepszych z brzegu
-zachwycać się zwierzętami, rozpaczać nad warunkami, rozmawiać z gryzoniami
-opisywać szczegółowo warunki, w jakich "będą hodowane"
- NIE wspominać, albo wypowiadać się negatywnie o hodowlach terraryjnych
-pomaga towarzystwo kobiet i dzieci
Sprawdzone wielokrotnie przeze mnie:)

naprawdę zgadzasz się z tymi "poglądami"? Dla mnie to jest zwyczajne wyłudzenie. Przestępstwo przez wprowadzenie w błąd i w efekcie uzyskanie korzysci materialnych. Pogadaj z prawnikiem jak chcesz.

Wiem, ze wypowiadają się tu także dzieci, które bardzo emocjonalnie reagują na śmierć biednego zwierzątka, ale to nie o sam fakt karmienia gadów gryzoniami chodzi.

Chodzi o to, że jeśli ja, dajmy na to, mam nagłą kinderniespodziankę i dużo gryzoni z którymi nie wiem co robić i jesli zdecyduję się je oddać dobrowolnie na karmę bo alternatywą byłoby męczenie zwierząt w koszmarnych warunkach albo uśpienie, to ok. Podjęłam taką decyzję, oddałam szczury na karmę. Węże też muszą jeść.
Ale jeśli staram się, szukam domu, organizuję pomoc dla szczurów z zoologika albo z laboratorium, czasem naprawdę sporym nakładem czasu i pieniędzy (dojazdy, wyżywienie, albo i łapapówka dla ciecia ;)), już o emocjonalnym zaangażowaniu nie wspominając, i ktoś to niecnie wykorzystuje, oszukuje mnie, zapewnia o dobrym domu jaki zapewnia zwierzakowi, przyprowadza ze sobą osoby, które mogą wzbudzić moje zaufanie i gdy spokojna o dalszy los zwierzaka powierzę go tej osobie a ona go usmierci...
Czy to, uważasz, jest w porządku? :|

A cynizm z jakim pisze o tym na publicznym forum po prostu zwala z nóg.
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2006 2:58 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

Przecież już pisałam, że rozumiem, wasze obużenie, co do wyłudzania gryzoni [mnie rówieniż wkurzają takie osoby], ale denerwuje mnie, że większość z was traktuje tarrarystów jak jakiś morderców... nie dostrzegacie tego, że np. szczury hodowane na karmę żyją w naprawdę dobrych warunkach...
Zapominacie też o tym, że większość z nas stara się, by gryzoń nie cierpiał podczas zabijania....

[quote="Vella"]Uwierz mi, że węże mają równie interesujące zwyczaje, także są piękne, choć w zupełnie inny sposób. Milutkie, przyjemne w dotyku... [/quote]

Dokładnie... węże fascynyją również tym jak się poruszają, badają otoczenie.. zrzucają wylinką....[quote="Vella"]Gryzia napisał/a:
A mi się zawsze wydawało że człowiek jest wszystkożerny i moze przeżyć bez mięsa...
nawet jeśli, ale wąż to nie człowiek, nie jest wszystkożerny i bez tego mięsa nie przezyje. Sałatą go nie nakarmisz. [/quote]

Zacznij karmić dziecko tylko mięsem, to się przekonasz, co znaczy słowo "wszystkożerny"... człowiek dla prawidłowego rozwoju musi jeść mięso LUB w ostateczności rośliny posiadające białko zwierzęce, np. soję.....
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Elbereth »

[quote="bonsai"]Przecież już pisałam, że rozumiem, wasze buże/ort, co do wyłudzania gryzoni [mnie rówieniż wkurzają takie osoby], [/quote]
I właśnie o to chodzi! Ten cały temat właśnie jest o wyłudzaniu gryzoni przez terrarystów, a teksty typu "spalmy terrarystów na stosie, utopmy, torturujmy, niech cierpią :twisted: " to już prywatna radosna twórczość ;) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: bonsai »

[quote="Elbereth"]I właśnie o to chodzi! Ten cały temat właśnie jest o wyłudzaniu gryzoni przez terrarystów, a teksty typu "spalmy terrarystów na stosie, utopmy, torturujmy, niech cierpią " to już prywatna radosna twórczość .[/quote]

Kiedy właśnie te teksty mnie bolą najbardziej.... A terrarystów wyłudzających zwierzaki sama bym dorwała... :bije: Bo przez nich obrywa się tym niwyłudzającym i wogóle jest to nie uczciwe w stosunku do hodowców... :zlosc:
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Vella »

[quote="bonsai"] A terrarystów wyłudzających zwierzaki sama bym dorwała... :bije: Bo przez nich obrywa się tym niwyłudzającym i wogóle /ort jest to nie uczciwe w stosunku do hodowców... :zlosc:[/quote]
a jednocześnie o tej samej osobie piszesz:
[quote="bonsai"] Ludzie.. akurat go znam i popieram jego poglądy[/quote]

no to jak to tak?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Gryzia
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:36 pm

UWAGA - TERRARYSCI WCIAZ OSZUKUJA I WYLUDZAJA GRYZONIE!!!

Post autor: Gryzia »

wychodzi na to że bonsai jest dwulicowa i zakłamana jak wszyscy terraryści...

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Lis 19, 2006 6:25 pm ]
Prosze nie obrazac innych uzytkownikow, nawet jesli ich poglady Ci nie odpowiadaja.
Regulamin jasno mowi, co za to grozi, wiec mam nadzieje, ze to sie nie powtorzy.
Jak można bardzo zaszkodzić terrarystom?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”