Patyczaki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pauleczka_14
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:28 am

Patyczaki

Post autor: Pauleczka_14 »

normalnie nie wierze :lol: jak sie mowi gdy jeden odchodzi drugi przychodzi na swiat...powiem wam ze to prawda...wczoraj jak dawalam pokarm dwum pozostalym...patrze a na szybie jest taka malutka kreseczka...przyjzalam sie blizej...a tu taki baaaardzo malutki patyczak :D
ale jestem szczesliwa :jezor2:
mam nadzieje ze wykluje sie wiecej bo mam zamiar powiekszyc swoja hodowle...
teraz mysle nad imieniem dla malucha :ot:
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Patyczaki

Post autor: Natalia_1222 »

Mi się już wykluło 6 rdzawych :).

[quote="lukaszmilicz"]patyczaki są pod ochroną[/quote]

Nie są pod ochroną. One żyją bodajże w Indiach, Azji itp.Sprowadza je się stamtąd, ale nie wymagają CITES.
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2006 1:14 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Patyczaki

Post autor: bonsai »

a mi wczoraj wykluł się pierwszy liściec... :lol2:
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Patyczaki

Post autor: marlena91 »

hmm Pauleczka_14 ty robisz inkubator czy tak normalnie w akwa zostawiasz po jakim czasie ci sie wykluły?? ?? Hmmm..... i tak puznije w imonach sie pogubisz. Ale mozesz dac np Kreska :P hyhy
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Pauleczka_14
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:28 am

Patyczaki

Post autor: Pauleczka_14 »

marlena91, zrobilam inkubator ale w inkubatorze sie jeszcze nie zaczely kluc...
musialam przeoczyc jakies jajeczko w terra...i mlody sie tam wykluł :D[quote="marlena91"]Hmmm..... i tak puznije w imonach sie pogubisz[/quote]dlatego postanowilam sie wstrzymac z imoinami
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Patyczaki

Post autor: marlena91 »

Pauleczka_14 a masz moze jakies fotki ??? Zbieram pomyły na fajne uzadzenie terrarium. hmmm :PP
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
Pauleczka_14
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:28 am

Patyczaki

Post autor: Pauleczka_14 »

fotek nie mam ale postaram sie zrobic i wkleic jak najszybciej :) :hihi:
szczu*milka
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Podgrodzie/Szczecin

Patyczaki

Post autor: szczu*milka »

mam pytanie chciałabym sobie sprawić liśćca, ale nie wiem czy one są dostępne w każdym zoologiku. jak dotąd jeszcze się nie spotkałam z liśćcami :( i czy je hoduje się tak samo jak patyczaki ?? czy jedzą to samo??
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 11:07 am przez szczu*milka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: Albi ^_^
Po drugiej stronie mostu:
Kami :* [+]23.08.2008[+]
Wacek[']26.06.2004[']
Pauleczka_14
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:28 am

Patyczaki

Post autor: Pauleczka_14 »

szczu*milka, na pewno ich nie dostaniesz w KAZDYM zoologiku :D
na pewno takie są na gieldzie terrarystycznej...ale w poblizu twojego miasta chyba nie jest organizowana :drap:
lisćce są troche berdziej delikatne niz patyczaki...a co do jedzenia to chyba( :drap: nie jestem pewna :drap: ) to samo co patyczaki...dla pewnosci zaraz sprawdzę :D

http://terrarium.com.pl/zobacz/phyllium ... 72-71.html <---lisciec olbrzymi
http://terrarium.com.pl/zobacz/phyllium ... 76-10.html <---lisciec jesienny
Ostatnio zmieniony śr gru 06, 2006 1:34 pm przez Pauleczka_14, łącznie zmieniany 1 raz.
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Patyczaki

Post autor: zwierzak »

Miałam patyczaki skrzydlate, a potem rogate. Mogę powiedzieć tylko, że albo ja jestem do niczego jako opiekun takich stworzeń albo maluchy mają niezwykle wysoką umieralność. Niesamowicie trudne jest utrzymanie przy życiu do dorosłości żeby złożył jaja, ale poza tym są najmniej kłopotliwe zwierzęta jakie można sobie wyobrazić. Ciche, nie śmierdzą, jak się ma torf za podłoże to sprzątanie jest kwestią rozpatrywaną raz na kilka miesięcy, nie gryzą i w ogóle są fajne. Tylko to cholerne żarcie... Ja, leniwiec jeden, raz obudziłam się dopiero jak liście poznikały już... Ledwo je utrzymałam na sałacie przez zimę. A koniec mojej hodowli był taki, że wyjechałam na wczasy i zostawiłam patysie u cioci. Był straszny skwar i po prostu 30 kilka stopni to dla nich za dużo... Całą kilkunastoosobową hodowlę szlag trafił...
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Pauleczka_14
Posty: 52
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:28 am

Patyczaki

Post autor: Pauleczka_14 »

jeden z moich starszych patyczaków zrzucił wczoraj wylinkę :jezor2:
zwierzak, patyczaki bardzo prosto jest doprowadzic do "sędziwego" wieku :D
moje 3 dorosłe (teraz juz 2 bo jeden zdechł ze starosci po zlozeniu jajek...) składały jajka :D
teraz mam patyczaków ok 15 bo powykluwaly sie z jajeczek :jezor2:

proponuje zalozc ponownie hodowlę i bedziej o nie dbac wtedy beda dlugo zyły... :flex:
a tak na marginesie ja swoim daje jedzonko co tydzien...i jakos nic im sie nie dzieje :D
a i wypuszczam je na pokój w soboty :D zeby mogly pozwiedzac moje biurko :D
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Patyczaki

Post autor: Natalia_1222 »

zwierzak, one wcale nie mają wysokiej umieralności :roll: .szczu*milka - liściec dla początkujących zdecydowanie się nie nadaje! http://www.mga.com.pl/~adampl/start.php - tu wszystkiego się dowiecie, to bardzo dobra strona :jezor2: .
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Patyczaki

Post autor: zwierzak »

Ja najlepiej jednak radzę sobie ze ssakami :D Wiele moich patyczaków dożyło sędziwego wieku i zołżyło jaja, ale miałam niesamowite skoki w liczebności. Był nawet czas, że mi jeden dorosły został tylko, a potem się powykluwały małe. Po paru tygodniach ciągłego wykluwania nowych maluchów było kilkadziesiąt. Potem na różnych etapach rozwoju po trochu wymierały i nigdy nie miałam więcej niż 5 dorosłych sztuk... Trzeba utrzymywać sporą wilgotność powietrza spryskiwaczem do kwiatów. Kiedy się tego nie robi, usychają albo w czasie wylinki gubią wszystkie nogi, a jak się przedobrzy to młode przyklejają się do ścian i też umierają. Przynajmniej skrzydlate. Rogate są łatwiejsze i rzadziej umierają... Dodam jeszcze, że niektóre osobniki zostawione na głośniku, kołyszą się. Spacerki były bardzo rzadkie bo te maluchy najbardziej lubią po prostu zwisać z gałęzi i nic nie robić. A w nocy wcinają liście :D Ogółem pociągają mnie owady, ale żeby nie krzywdzić zajmę się jednak tym, z czym mam lepszy kontakt. :|
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Patyczaki

Post autor: Natalia_1222 »

Dlaczego od razu krzywdzić??Spryskuje się 2 razy na dzień(u większości gatunków)rano i wieczorem ;-).Nie widzę, żebyś opiekował się nimi źle. Dziwne, przyklejają się :shock: :shock: . Mi czasem zdarza się przedobrzyć, ale nic się nie dzieje. No chyba że siedziały tylko na szybach, bo gałęzi nie miały...?
Ostatnio zmieniony pn gru 25, 2006 11:29 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Patyczaki

Post autor: bonsai »

Czasami jeśli młode łażą po szybie to można ominąć to miejsce przy zraszaniu albo później delikatnie wykałaczką je odklejać... nic trudnego :nuci:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”