[OCZY] ropienie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
daria
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 02, 2004 6:14 pm

[OCZY] ropienie

Post autor: daria »

mam dwóch samczyków, jeszcze młodych. u mniejszego zauważyłam od paru dni, że lewe oczko ma czasem przymknięte, podczas gdy prawe cały czas szeroko otwarte. ale nie zawsze... czasem to lewe też ma otwarte szeroko.
czy to przymknięcie jednego oczka to coś niepokojącego??? :roll:
dodam, że nie ma koło niego żadnej ranki itp. poza tym wygląda na zdrowego.
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2007 3:03 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
na świecie żyje ok. 6 miliardów ludzi i ok. 10 miliardów szczurów... i kto tu rządzi? :-)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[OCZY] ropienie

Post autor: Meggy »

chyba tylko wet będzie mógł powiedzieć o co chodzi, bo skoro czasami je otwiera... :roll:
daria
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 02, 2004 6:14 pm

[OCZY] ropienie

Post autor: daria »

no tak...
myślałam, że to może się zdarza, bo żadnej wydzieliny nie zauważyłam...
no to czeka mojego malucha pierwsza wizyta u weta... :(
na świecie żyje ok. 6 miliardów ludzi i ok. 10 miliardów szczurów... i kto tu rządzi? :-)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OCZY] ropienie

Post autor: krwiopij »

daria, na forum byly juz podobne przypadki... nie jestem pewna, ale to chyba nic powaznego... wyglada na to, ze tak po prostu sie zdarza... jesli oczko nie jest zazlawione, zaropiale czy w jakis sposob 'chore', to nie wiem, czy warto ciagnac malego do weterynarza... jesli jednak sie zdeecydujesz, poczekaj na jakis cieplejszy dzien i pamietaj o wizycie u sprawdzonego weta... :) aha, i rozejrzyj sie moze za innymi podobnymi tematami... naprawde mam wrazenie, ze juz ktos kiedys mial podobny problem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

[OCZY] ropienie

Post autor: Masterton »

Ja mam podobny problem, moja szczurcia czasami po przebudzeniu ma jedno oczko zamknietę, a drugie szeroko otwarte. Nie widać jednak żadnych zmian chorobowych, dlatego przyglądałam się szczurci i po chwili wszystko wracało do normy.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
daria
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 02, 2004 6:14 pm

[OCZY] ropienie

Post autor: daria »

ja też zauważyłam, że np. dziś i wczoraj po południu mój maluch miał obydwa oczka szeroko otwarte, czyli to może faktycznie nic groźnego...
za to niestety obydwa szczuraski od wczoraj kilka razy kichnęły. kupiłam echinaceę i będę im dawać codziennie- czy to wystarczy?? :roll:
na świecie żyje ok. 6 miliardów ludzi i ok. 10 miliardów szczurów... i kto tu rządzi? :-)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[OCZY] ropienie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Mozesz podawac jeszcze vibovit.
Co do tematu- kiedy Groszek byl jeszcze maly,jedno przymkniete oczko strasznie mnie niepokoilo...i co? przeszlo mu :wink:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

[OCZY] ropienie

Post autor: Alispo »

skoro jest przezbiebiony to oczko pewnie tez od tego,trozke porfirynki sie zbiera i mruzy..wyciekow albo nie widac albo nie ma tak duzo porfirynki,zeby za oczko cieklo..nie martw sie,echinacea pomoze :lol:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[OCZY] ropienie

Post autor: lajla »

floyd tez czasem jedno oczko ma otwarte... ale to najczesciej po snie, albo jak usypia :) czasem mu sie to zdaza nie sadze zeby to bylo grozne... i odrazu do weta hehe sadze ze tu by duzo nie pomogl bo oni czasem tak maja ze nie maja pojecia co to a sie zabieraja... moze i by ogladnol oczko ale z oczkiem to juz trzeba by isc do weterynarza-okulisty :)
Doduś
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:03 pm

Mam pytanie...

Post autor: Doduś »

Mam pytanie. Ostatnio mojemu szczurkowi zaropiało oczko i nie mogła go otwożyć, dopiero jak jej przemyłam wodą to było wszystko dobrze. Co to mogło być?

_________
Post zostal przeniesiony, polaczony z istniejacym tematem o podobnej tresci.
Prosze korzystaj w przyszlosci z opcji SZUKAJ i SPISOW TRESCI.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2007 2:26 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

RE: Mam pytanie...

Post autor: ESTI »

Woda to nie najlepszy pomysl na przemywanie oczka, najlepiej to robic sola fizjologiczna lub naparem ze swietlika. Przyczyna mola byc niewielka infekcja.
Czy oczko dalej ropieje?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”