[ŚWIERZBOWIEC] krostki, strupki, drapanie cz. 1

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: CIAPEK »

Witam wszystkich.
Po dość długim czasie udało mi się wybrać ze szczurkiem do Weta.
Z góry mówie, że jakby czyjś problem był podobny, a stan szczura by sie nie poprawiał, a ludzie z forum wykładali by swoje zasady.. Rivanol i te sprawy to.. NIE WIERZCIE W DUCHY - idźcie do weterynarza, mimo tego, że niby to stres dla szczura.

Pojechałem do Weta którego poleciłem w dziale "weterynarze" - Toruń
Z tego wzgledu ze nie mieszkam blisko weta, najlepszym sposobem dostania sie tam był rower. Wiec szczuras z zdeformowanymi uszkami i infekcjom na nosie (tak, infekcja już się przeniosła na nos) w kartonik i jazda.

Diagnoza weterynarza? Świeżbowiec, wyniesiony już prawdopodbnie ze sklepu.
Leczenie? Kropelki na sierść i maść na uszka nosek.
Szczur dopisany do bazy zwierząt kliniki obok Spanielki :)
5 zł za wizyte.
Co było szokiem - poprawe już było widać wieczorem, po prostu cuda.
Po trzech dniach miałem się zgłosić na wizyte. Szczur prawieże jak nowy, tylko na nosku jeszcze coś było. Został posmarowany niewielką ilością maści i kropelki na ciało tym razem gdzieś na dole.
Po tygodniu mam znowu wpasć na wizyte (czw,pt).
Szczurek wygląda już super wszystko wraca do normy.

Co do Rivanolu - w moim przypadku przemywanie nim szczurka nie miało prawie
sensu. Rivanol jak jego same przeznaczenie wskazuje jest do ran - zapobiega
infekcjom oraz przyspiesza gojenie. Świeżbowiec to jednak coś innego.


Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli tego typu albo inne problemy zdrowotne nie bójcię się wybrać do Weta (dobrego ;) ), na pewno pomoże naszemu ulubieńcowy bardziej niż własne leczenie i zamartwianie się.

Pozdrawiam, dziękując za posty.
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

Nikt Ci Ciapku nie mówił, ze rivanol jest lekiem na świerzb, mało tego - niejedna osoba pisała, że to właśnie może być świerzb i dlatego nalezy wybrać się do weta.
Rivanol nie pomaga na swierzb ale pomaga na gojenie, jest przeciwbakteryjny a jeśli zwierzę żyje w stadzie - istnieje duza szansa, że zwierzęta nawzajem wyiskają sobie świerzbowca.
U mojego Leona, który miał świerzb - przemywanie rivanolem kilka razy dziennie pomogło, ale ten żył w stadzie i był iskany regularnie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: AniaP »

Najważniejsze że szczurka wyleczona, bardzo się cieszę :D Czy pamiętasz może nazwy kropelek i maści? Nie każdy niestety ma dobrego weta, więc czasem dobrze jest wiedzieć co można zastosować na taki problem z uszkami jak u Ciebie wystąpił i ewentualnie jakiemuś mniej dobremu wetowi lekko coś zasugerować.
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: CIAPEK »

właśnie nie znam nazw :(
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

Od kilku miesiecy moj szczuras sie drapal i potrzasal glowa jakby cos mu na niej siedzialo.Glownie drapal glowe i pyszczek. 3x dostal frontline po grzbiecie i poprawa byla ,ale krotkotrwala,na jakies 2 -4 dni. Niedawno potraktowalam go pularylem i dalej to samo. Disiaj wet pobral z uszu wydzieline i obejrzal pod mikroskopem.Okazalo sie ze w uszach siedzi swierzbowiec . Czy doprowadzil do zapalenia ucha okaze sie za kilka dni . na razie dostal zastrzyk podobny do ivemectinu. Jakos nazywa sie to cyolectin (nie moge odczytac nazwy),ponoc skuteczny i bezpieczny dla szczuraskow . Takiej igly jaka wet klul szczurasa jeszcze nie widzialam.Cieniuchna i krociutka.szczuras nawet nie zauwazyl ,ze mial zastrzyk . Teraz bede czekac na rezultaty leczenia .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: CIAPEK »

hmmm to straszne to leczenie u Ciebie tego świeżbowca :(
U mnie skończyło sie na maściach i kropelkach.
A i tak za długo zwlekałem, aby zacząć leczenie.
Pozdrawiam i pisz jak będziesz coś wiedziala ;)
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Listek
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 05, 2004 8:30 pm

Narostki na uszach ?? (G?ogów)

Post autor: Listek »

Mam szczurkę jakieś 2 tygodnie i od początku gdy przyniosłem ją z zoologicznego miała narostki w górnych częściach uszek i z tyłu uszek, ale jakoś się tym niezmartwiłem. Szczurka jest bardzo aktywna i niewygląda na chorą, nigdzie również nie posiada strupków, nie występują ślady krwii ale czasem się trochę bardziej drapie i podgryza futerko troche powyżej początku ogonka. 2 sprawa jest taka że szczurka trochę kicha ale to już moja wina bo jak były zimne noce to miałem otwarte okno ale teraz już prawie codzień zamykam. Aha i jeszcze jedno jak ktoś jest z Głogowa na dolnym śląsku to niech poleci mi stamtąd jakiegos weterynarza znającego się trochę na szczurkach lub potwierdzi iż w Weterynarii przy Ulicy Sikorskiego przyjmuje jakiś spesjalista od gryzoonii - ponoć.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

1. Tematów takich było trochę, poszukaj a znajdziesz niejeden
2. To prawdopodobnie początki świerzbu (żółte wypryski pod skórą albo sopelki zwisające z uszek nie dające się wycisnąć, trochę tego może też być koło nasady ogona i później na łapkach. Koniecznie do weta.
Szczurci dawaj witaminki - w wodzie rozpuszczaj wibowit (na dzienną dawkę wody 1/8 torebki), najlepiej ponoć "wchodzi" wibowit bobas.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Listek
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 05, 2004 8:30 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Listek »

A czy człowiek może się zarazić Świerzbem od chorego szczurka ??
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Beeata »

nie
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Tynka
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 10:07 am

niepokojace chrostki na uszach;((

Post autor: Tynka »

moj szczurek ma ok 5-6 miesiecy gdy go kupilam byl juz starszy i mial juz malenjie chrostki na uszkach myslalam ze to od trocin i zmienilam mu sciulke jednak to chyba nieod tego bo dzis te chrostki sa coraz wieksze i wygladaja jakby rosly.Przypominaja takjakby kolce na uszkach. W dodatku tuptus siusia na czerwono boje sie o nia prosze o pomoc :cry: .
Mam tez 2 mlodego szczurka jest razem w klatce z tuptusiem czy zuzia moze sie zarazic czy powinnam je rozdzielic prosze o pomoc :(
martwa
Posty: 616
Rejestracja: pt paź 03, 2003 1:53 pm
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: martwa »

..jezeli chodzi o 'krostki' na uszach - moja Bijen miala to samo, juz w klatce w zoologu (nieciekawe warunki, wilgoc, brud, pewnie jakies grzyby), wygladalo to dokladnie tak jak mowisz (z reszta gdzies juz byl poruszany ten problem); w moim wypadku wystarczylo okolo 3krotne posmarowanie Rivanolem zmienionych miejsc - sadze, ze do reszty wyiskaly ja wspollokatorki :D i od tamtego czasu uszka sa czyste.. a sikanie na czerwono hm, moze tam, gdzie go kupilas namietnie wcinal buraki? albo u ciebie dostal taki poczestunek? koniecznie obserwuj szczurka czy wszystko z nim w porzadku, tyle jestem w stanie ci powiedziec o_O
czasami po prostu brakuje kamieni
Tynka
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 10:07 am

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Tynka »

dziekuje za odp:)jesli mowisz ze rivanol pomogl to moze ja tez sprobuje ale boje sie zeby niezaczelo jej to bardziej narastac mialam zamiar isc do weta po zastrzyk czy co s ale moze najpierw sprubuje tym rivanolem sama juz niewiem co mam zrobic:(. a co do tych burakow to raczek szczurek niedostawal burakow a po za tym to si ezaczelo od niedawna to siusianie
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: krwiopij »

siusianie na czerowno nie jest objawem zdrowia... :? to moze byc jakis problem z nerkami... ja zdecydowanie udalabym sie do weterynarza... zanim pojdziesz na wizyte, zadzwon i upewnij sie, czy potrafia zajac sie gryzoniami...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SWIERZBOWIEC] objawy i leczenie

Post autor: Ania »

To jest świerzb z pewnością, swego czasu wklejałam nawet zdjęcia szczura ze świerzbem, uszy wyglądały jakby zwisały z nich brączowo żółte sopelki - to odchody świerzbu. Siusianie na czerwono może oznaczać iż choroba jest zaawansowana i zaatakowała narządy płciowe (przyjrzyj się okolicom jąder i odbytu).
Tu pomoże zastrzyk z ivermectinu - u weterynarza, młody szczurek również powinien być leczony. Nie zwlekaj z wizytą.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”