RE: dwukolorowe włoski

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dwukolorowe w?oski

Post autor: knautia »

moja szczurka to biało czarna kapturka ma ok. 7 mies. jak była malutka była taka czyściutka, że aż jaskrawa :) z czasem czarny kolor zaczął rudzieć, wiem, że to normalne, ale białe boczki zrobiły sie lekko brązowe tzn. wygląda to tak, że ciemne są tylko pojedyncze włoski, a reszta biała no, może lekko żółtawa :) szczurka nie jest brudaskiem, nie śmierdzi wcale, a futerko i skórke często oglądam i jest czyściutka. czy te kolorowe włoski na boczkach są częscią rudzienia :?: może głupio pytam, ale to pierwszy mój ściurek i nie mam żadnego porównania... czy może wykąpać :?: nie kąpię, bo boi się wody, więc skoro czysta jest, nie chcę jej niepotrzebie stresować
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

dwukolorowe włoski

Post autor: morzeszek »

ja mam scurke umaszczenia huski i teraz wyglada jak by jej sie wloski miejscami zamieniał ponieważ jest coraz wiecej białych na pleckach i zaczeły sie pojawiać szare na brzuszku:)
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dwukolorowe włoski

Post autor: knautia »

no tak, czytałam, że to charakterystyczne dla husky, że zmieniają im sie włoski, ale żeby białe ciemniały :?: i to u zwykłego, czarno białego :shock: nie spotkałam, ale może nie poszukałam dobrze :?: tyle jest różnych odmian kolorystycznych... ale pytam w dziale higiena, bo nie wiem, czy musze kąpać, czy nie :?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

dwukolorowe włoski

Post autor: Fam »

u huski to zupelnie noramalene, a u kaptorkow zdaza sie, moja zaczela siwiec w wieku 3, 4 miesiecy, twoja poprostu rudzieje i nie ma sie czym martwic, nawet mozna sie cieszyc, to fajna odmiana bedzie miec z kaptorka czarnedo za roczek prawie agouti... jak cos to poczytaj, gdzies byl temat o siwieniu, to na to samo wychodzi
za tęczowym mostem: Karolcia
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

dwukolorowe włoski

Post autor: knautia »

:D dzięki za pocieszenie, szczura też sie cieszy, bo szorowanie ja chyba ominie :lol: skoro to nic groźnego
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: dwukolorowe włoski

Post autor: maisy »

u kapturków ten kolor ródawy ,jest całkiem normalny :) u moich kapturciów ,ciągle się to powtarza
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

RE: dwukolorowe włoski

Post autor: Azi »

A ja bym stawiała na zaschniętą porfirynę - stąd to zabarwienie na brązowo

z czarnego kapturka agouti? no nie, no troche genetyki by można liznąć...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: dwukolorowe włoski

Post autor: krwiopij »

Zauważę tylko nieśmiało, że post knautii był napisany w maju 2005. ;) A że szczurki czarne (bądź biało-czarne) rudzieją, to naturalna sprawa. Chyba wszystkie moje ogony z czasem z intensywnie czarnych robiły się miejscami ciemnobrązowe, brązowe czy wręcz rude. Szczególnie dobrze na brzuszkach i pod brodą to widać. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Martynus
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 01, 2007 6:37 pm
Lokalizacja: Czarnków

RE: dwukolorowe włoski

Post autor: Martynus »

Witam ;) Ja również mam kapturke ;) Gdy ją kupiłam była biało czarna. Teraz zauważam że na jej boczkach pojawiają się rudawe włoski. Moja szczurzynka jest strasznym czyściochem i myślałam że to ja ją ubrudziłam ale potem zorientowałam się że to są poprostu rudawe włoski :P Chyba nie ma sie co bać. Widze że moja szczurzyca nie jest jedyna :)
'Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłes' :) [Antoni de Saint-Exupery "Mały Książe"]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”