[WYJAZDY] czy szczurek mnie nie zapomni? tęsknota itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Yshia »

też zauważyłam że ogony tęsknią za właścicielem. Po pierwsze nikt tak jak my, nie wie w co lubią się bawić, czego nie lubią, gdzie chcą żeby je smerać.. Właściciel to w pewnym sensie członek ich stada. Znają nasz zapach, tembr głosu, dotyk..
~~jestem chora~~
Awatar użytkownika
shy4
Posty: 331
Rejestracja: śr lis 26, 2003 7:34 am
Lokalizacja: Leeds
Kontakt:

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: shy4 »

czy ja wiem, to chyba zależy od indywidualnego charakteru ciura. Do mnie trafiły 2 rozpieszczane ponad roczne samiczki z W-wy i od pierwszego dnia brykały po moim domu i zachowywały sie tak jakbym z nimi był od poczatku :D
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Layla »

Kiedy przyszła do mnie Azja, była wesoła, zero tęsknoty... Brykała od razu, szalała. Po 3 tygodniach poszła do nowego domu. I też-brykała, szalała, zero tęsknoty. Moje szczury się obrażają jak wyjeżdżam na weekend, ale tu chodzi o "zmianę" opiekuna. Wydaje mi się, że szczurek aż tak nie tęskni, popatrzcie na dorosłe szczury, które zmieniają opiekunów. A może to kwestia charakteru?? Azjunia w mig się przystosowała i do mnie, i równie szybko potem do Kasi, u której jest.
Obrazek
Shurka
Posty: 414
Rejestracja: czw mar 02, 2006 6:07 pm
Kontakt:

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Shurka »

A ja przez 2 tygodnie opiekowałam się Rudi- szczurką koleżanki. Nie tęskniła za nią, normalnie jadła. Kumpela nie dała Rudolfince żadnego "legowiska", więc postanowiłam zafundować małej własnoręcznie robiony hamaczek. Od razu się w nim zakochała i nie musiała już spać w kuwecie na żwirku, ale na mięciutkiej tkanince. Kiedy przyszedł dzień odbioru małej, również nie wyglądała na smutną, jednak zdziwiło mnie to, że po kilku dniach koleżanka zadzwoniła i powiedziała mi, że Rudi nie chce spać na żadnym innym hamaczku, tylko na tym, który dałam jej ja. Kładła małą kilka razy na innym, ale ona uciekała, natomiast kiedy wieszała jej mój, wylegiwała się na nim z przyjemnością...bardzo dziwne, nieprawdaż?
No ale z drugiej strony trzeba przyznać, że (moim zdaniem) miała u mnie lepiej niż u kumpeli, bo ona, jak "mała Elmirka" z kreskówki, skrobie (z przeproszeniem) "na chama" Rudolfinkę po brzuchu i po grzbiecie, co nie wygląda na sprawianie małej przyjemności, bo szczurka się nie cieszy zbytnio. Poza tym u mnie biega po całym pokoju, je same smakołyki, podróżuje na moim ramieniu, codziennie dostaje czystą wodę 24 na dobę (koleżanka mówi, że nauczyła ją tego, że mała pije jak najwięcej wody w drugiej klatce, po czym kładzie się w swojej i nie ma wody przez całą noc i całą noc przesypia :roll: ), świeżą karmę,itd...
zapraszamy do naszej galeryji ;)

oraz na temat poświęcony nam
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Vella »

Moi goście są weseli, żwawi, mają apetyt, biegają odważnie, chętnie przychodzą do ręki i chcą by ich głaskać.
Nie wygladają na smutnych i stęsknionych, ale kto wie co siedzi w tych małych główkach?


Tak się zastanawiam, co wolałby usłyszeć właściciel po powrocie. Z jednej strony dobrze wiedzieć, że pozostawione zwierzaki nie cierpiały z powodu rozstania...
ale z dugiej smutno trochę, że nie są do nas tak przywiązane jak myśleliśmy.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Amusia »

jak ja wyjedzalam to oddalam Pinki'ego mojemu chlopakowi prawie nie chcial jesc byl taki osowialy mimo ze zna tomka dosc dobrze
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
pat
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 22, 2006 4:46 pm

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: pat »

No właśnie.. Osowiała jest też Hesia.. Co prawda, zaczęłam poświęcać jej jeszcze więcej czasu niż dotychczas i jest trochę lepiej.. Mela też daje z siebie wiele :) i je teraz już normanie.. zobaczymy..
Mam nadzieje, że będzie ok :thumbleft:
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: yss »

podnoszę...
już od tygodni martwię się wakacyjnym wyjazdem - bardziej zawodowym niż dla przyjemności. sama organizuję, nie mogę nie pojechać :P
i bardzo się niepokoję tym, że szczurcie będą tęsknić i ze smutku mi umrą albo zachorują... wolałabym, żeby tak samo dobrze czuły się w domu zastępczym, niż żeby okazywały nadmierne, tęskniące przywiązanie.... bo nie będę mogła dobrze pracować, wiedząc, że maluchy są smutne.
jak to u was z wyjazdami? np na wakacje czy na ferie? opowiedzcie czym prędzej...:)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Kora »

Tęsknią jak każdy.
Kocham szczurki i traktuje je jak człowieka.
Ty tesknisz, one tez.
Smutne ale prawdziwe.
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Lili
Posty: 101
Rejestracja: pn lut 26, 2007 8:32 am

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Lili »

[quote="yss"]jak to u was z wyjazdami? np na wakacje czy na ferie? opowiedzcie czym prędzej...:)
[/quote]

Staram się brać szczurki ze sobą, w tranporterce. Biorę wtedy wszystko, co jest potrzebne (pojnik, żwirek, karmę) i możliwie często szczurka wyciągam. Raz tylko miałam sytuację, że miałam jechać na Ukrainę i nie wolno mi było przewozić zwierząt przez granicę (musiałabym załatwić im coś w rodzaju paszportów, a nie było już na to czasu) - zostawiłam wtedy ogonka u mojego kuzyna, który też ma szczurki. Poświęcał mu bardzo dużo czasu i dzięki temu obyło się bez problemów. :)
Cum tacent, clamant.

Tak pusto bez ogonków...
W sercu: najukochańszy Czejen :* Nabu, moja mała przylepa... ;( Rawi, szalony staruszek :(
Awatar użytkownika
olyfka
Posty: 47
Rejestracja: pt mar 23, 2007 6:15 pm
Lokalizacja: Toruń / Skierniewice

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: olyfka »

Moje urwisy podobno tęsknią, gdy wybiorę się na weekend do domu - tak przynajmniej twierdzi moja współlokatorka, która ma przyjemność opiekować się owymi ogonami pod moją nieobecność :) 'Tęsknota' ta objawia się osowiałością i dłuższym niż zazwyczaj spaniem... Kiedy wracam, szczuraski oczywiście odżywają :)

A co do wakacyjnych wyjazdów - jeszcze wszystko przede mną...
Klemens - nałogowy obgryzacz tapety (avatar)
Leon - lekki autyzm i zamiłowanie do częstych przemeblowań;)
Drops - żarłoczna albinotyczna bestyjka...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: yss »

lili: w transporterce?? i siedzą tam przez 9 dni np?? szok :0 bo tyle będzie trwał mój wyjazd...
tęsknić na pewno będziemy, ja i one, ale żeby to nie było jakieś skrajne... mam nadzieję, że na tyle są związane ze sobą nawzajem, że dadzą radę.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Oska
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 10:38 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Oska »

a ja nie wiem jak mam sobie wytłumaczyć zachowanie mojego szczura gdy wyjechałam i zostawiłam go pod opiekę mojej ciotki. Miał jedzenie, miał picie ale niestety nie dotrwał do mojego przyjazdu:( zaczepił się ząbkami o klatkę i zawisł....... i nie wiem czemu to zrobił czy z tęsknoty czy też chciał się za wszelką cenę wydostać... tylko szkoda że za wszelka cenę...
Jaszczurek
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 28, 2007 8:52 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Jaszczurek »

Twoje szczurki są poprostu bardzo nerwowe .
Ze mną-----MYSHYA,UNA,PASKA,MISIA:ziewrat:
W sercu----ELYON,SHAYRA,ŁATKA,PYSIA,MISIA:cryrat:
Oddane i w sercu-Zodiac,Urwis,Węgielek,Deamon,Fauna,Flora,Misia
SKONFISKOWANE---Misia
Ukradzione---Fauna
Oska
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 10:38 pm

RE: Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Oska »

w jakim sensie był nerwowy??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”