RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Qba_8
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 8:15 am

Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Qba_8 »

Witam :)
Mam problem, otórz moje 2 szczurzyce (Iga i Fiona :-) ) załatwaiją się jak należy w kącie na chusteczkach higienicznych specjalnie tam połozonych, wszystko byłoby pięknie i cudownie gdyb nie to, że one tam leżą :ziewrat: :spirat:, jedzą :hmmrat:, zachowują się jakby tam było ich gniazdo :/ :shock: husteczki wymieniam co kilka dni jak są już zasikane ... ja je tego oduczyć, jest to nieprzyjemne bo one pachną moczem, po wylegiwaniu się w siurkach i kupkach i niehigieniczne bo znoszą tam smakołyki np. suszony chlebek i jedzą je tam :-(
pomóżcie mi ...
pozdrawiam Kuba ;0 :mykrat: :hoprat: :hmmrat: :diabrat:

Obrazek

Obrazek

Life is brutal :( ...
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Ania26 »

Wymieniaj częściej chusteczki... Tez mam brudaski i wymieniam im szmatki w gnieździe rano i wieczorem.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: maisy »

cuż ,też mam podobny problem. Ale do dzisiaj się z nim nie uporałam. Nie chcę tutaj nic zażucać ,ale ja już się poddaję co do zamoczonych i pobrudzonych ścierek do spania :( Trzeba się przyzwyczaić ,że szczury muszą gdzieś się załatwiać i zaznaczać otoczenie. I nie stety nie mamy wpływu gdzie chcą się załatwiać
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Ewqa »

To specyfika szczurów spanie na siuśkach. Ten zapach to dla nich jak dla ciebie perfumy. Nie licz że oduczysz je tego, to raczej nie możliwe. Polecam częste, nawet kilka razy dziennie zmienianie chusteczek, albo postaw im kuwetę z drewnianym lub papierowym żwirkiem, żeby się do niej załatwiały i dodatkowo szmatki do spania. Zasikane szmatki nie śmierdzą tak bardzo jak papier i można je prać i używać wielokrotnie.
Ostatnio zmieniony śr maja 16, 2007 6:41 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Telimenka »

moje zawsze sikaja na hamaki...;( ale coz,da sie przywyknac do tego,i tak czesto je psuja wiec czesto zmieniam :D
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: yss »

cóż. skąd szczur ma wiedzieć, że te szmatki to toaleta? dla szczura szmatki to miejsce do spania. a do łóżka szanujący się szczur sika. :D trzeba często wymieniać, po prostu.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Rilla
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 16, 2007 6:28 pm

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Rilla »

Moje chłoptasie siusiały na posłanku, ale co gorsza, w swoim domku. Nie wiedziałam, że stan higieny jest tan tak tragiczny, dopóki nie wpadłam na pomysł kupienia nowego, większego. Jak zobaczyłam go od środka to aż odrzuciło mnie na drugi koniec pokoju. Smud nie do zniesienia. Teraz już wiem, że legowiska należy częściej zmieniać. Moje ogonki też z tej historyi się czegoś nauczyły: teraz załatwiają swe potrzeby poza swoją norką.
"Reszta jest milczeniem..."

William Shakespeare
zebra
Posty: 274
Rejestracja: śr paź 11, 2006 3:45 pm

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: zebra »

Spanie na zasikanym miejscu to jest to! :smykrat: Nie da sie tego uniknąć, niestety... Należy się tylko cieszyć, że nie robią tam również kup.
Ostatnio zmieniony czw maja 17, 2007 7:39 pm przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...

with me: Salsa Samba Azucar Neya Billy Ella Sarah Dakota Georgia!
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Telimenka »

moje tez uwielbiaja i jak np otworze okienko i hamaczek jest swiezo przesiusiany to jaki piekny zapaszek po pokoju sie roznosi :D mniam mniam
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Nina »

Moje parszywce też leją tam gdzie śpią :upsrat: Ale tylko 4, Afera i Myśka mają nadal pierwszy hamak (od 1 kwietnia) który jeszcze nie był prany :wowrat: i kompletnie nie śmierdzi-pachnie ziółkami dzięki karmie HP :hmmrat: Chyba go wypiore tak dla zasady... A na to żeby tak często nie prać hamaków dobre są chusteczki higieniczne. Moje parszywki znoszą je do hamaka i sitka (do obu leją i w obu śpią) i dzięki temu chusteczki są zasikane a reszta czysta :) Tylko trzeba wymieniać koło 2 razy dziennie...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
asiulla
Posty: 76
Rejestracja: śr sty 24, 2007 8:49 pm

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: asiulla »

Też muszę się "pochwalić", że moje maluchy siusiają ta swoje szmatki. Musowo co wieczór musze je zmieniać ... :wowrat:
Cała moc szczurasków ... :o
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: KEN-KON »

Nie wiem czy da się coś na to poradzić.Mój Zenek załatwia się tam gdzie śpi czyli w chamaku.Również tam je.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Essme »

Ja moim ogonkom podaje papier toaletowy, co zreszta jest dla nich forma pewnego rodzaju zabawy - zbieraja go np z lozka i szybko znosza do domku :) siusiaja oczywiscie jak na szczurki przystalo - po prostu pod siebie w ten papier, jednak zawsze "zuzyty" papier wypychaja przed domek.Wymieniam go dwa razy dziennie a od szczurkow nie czuc zadnych nieprzyjemnych zapachow :) Ostatnio wstawilam im do klatki pojemnik z piaskiem i widze ze tam zaczely sie zalatwiac ale to cuchnie jeszcze bardziej niz ten zuzyty papier wiec chyba nie polecam :/
czarno-biała
Posty: 37
Rejestracja: śr mar 07, 2007 4:15 pm

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: czarno-biała »

mój też załatwia potrzebę w domku. I też daje mu papier toaletowy, a jak sie zużyje, to Tramp wypycha go przez okno (chyba żeby mi dać znać, że należy go wymienić :) )
też bym go chciała oduczyć siurania pod siebie, ale chyba nie da rady...
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Spanie w zasikanych husteczkach :/

Post autor: Telimenka »

taka chyba Ciurkowa natura:p najgorsze sa pod tym wzgledem hamaki,ale moje jak juz zasikaja to przegryzaja i trza zrobic nowy :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”