Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: zwierzak »

Tak to jest, że najwięcej głupot wygadują ci, którzy nie nawiązali kontaktu z żywym zwierzęciem. Ciekawe czy Huszcz był jednym z uczonych, którzy czytają na różne tematy, a potem sami o tym piszą czy sam hodował jakieś zwierzęta. Mówię tu o zwierzętach takich jak np. szczur, takich, o których naprawdę nie każdy może coś sensownego napisać. A mój szczur ma klatkę po króliku i teraz wychodzi sobie kiedy chce na wieżę stereo, włazi mojej śmiejącej się czarownicy pod spudnicę i tam sobie śpi. Niestety dobiera się do kabli. (Już jej się jedno oko nie świeci...) Trzeba ludzi uszczurawiać to przestaną wygadywać bzdury.

Przypominam zatrwożonym paniusiom, że jest małoprawdopodobne aby jakikolwiek szczur pojawił się w waszej muszli klozetowej. :haha:
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Joanka »

Kolega taty (nauczyciel akademicki :O), gdy usłyszał o wielkiej przyjaźni Falki i Oriona, mądrze oświadczył, że "No tak, pies musi słuchać szczura, bo instynktownie czuje, że szczur by go zagryzł, gdyby się nie podporządkował". :D
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
SkEytiS
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 06, 2007 2:41 pm
Lokalizacja: Toruń

Straszne głupoty o szczurach

Post autor: SkEytiS »

jak na moje to pies prędzej zagryzłby szczura ;)
moje potwory: Carmen i Keira
pod niebieskim kocem: Vanilla
[*][/i][/b][/size]
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: zoil »

ja nie wiem skad sie taki przesad bierze, ale niektore babcie jak widza, ze mam szczure, sa wielce zdziwione. bo przeciez trzymanie gryzonia [jakiegokolwiek] sprawia, ze w przyszlosci nie mozna zajsc w ciaze.
[hmmm... moze ciura mi jajowody wygryza w nocy??]
zeby wbic je w jeszcze wieksze oslupienie odpowiadam, ze to dobrze, bo ja i tak nie chce miec dzieci:P [mam tylko nadzieje, ze zawalu przez to nie dostana:P]

btw, moja dziewczynka wlasnie mnie lize po brzuchu.. zaraz mi macice wsiorbie jak nic:P
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
Plamecka
Posty: 22
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:48 am

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Plamecka »

Ja kiedyś od kogoś usłyszałam że kiedy jakiś zwierz ugryzie szczura w ogon to potem umiera....bo nieby szczury mają jakąś trucizne w ogonie...prawda czy nie ?
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Agata »

Plamecka: odpowiedz sobie sama na to pytanie. ;) Oczywiście, że to bujda, chyba nie myślałaś inaczej?

Z resztą było już o tym mówione, przeczytaj sobie ten temat. :]
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Nazumi
Posty: 140
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 7:46 pm
Lokalizacja: Ełk

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nazumi »

'Decydując się na kupno szczura trzeba wiedzieć, że stanie się on domownikiem przez najbliższe 3-4 lata. Jest zwierzęciem łatwym w hodowli, niewymagającym w żywieniu, zajmującym mało miejsca i, przy prawidłowym obchodzeniu się, nie sprawiającym kłopotów. Podstawą sukcesu jest zapewnienie zarówno higienicznych warunków (wtedy nie zagraża zdrowiu domowników), jak i prawidłowego żywienia oraz dbania o rozwój psychiczny.
Szczury można nabyć w sklepach zoologicznych, placówkach naukowych lub w ogrodach zoologicznych. Kupując szczury w tych właśnie miejscach mamy pewność, iż pochodzą ze zdrowych hodowli i nie stanowią żadnego zagrożenia zarówno dla ludzi, jak i swoich krewniaków (trzeba się liczyć z tym, że zwierzę kupione przypadkowo może być chore)'
http://szczurek_prezes.webpark.pl/zakup.html
Ostatnio zmieniony śr maja 23, 2007 4:52 pm przez Nazumi, łącznie zmieniany 1 raz.
Chiba & Chichiro Emerald Moon :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Savash »

Bua ha ha ha ha no gdyby moja mama przczytała ten artykuł to bym mieszkała z chłopakami w pomieszczeniu bez klamek
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: ismena »

[quote="Nazumi"]
Kupując szczury w tych właśnie miejscach mamy pewność, iż pochodzą ze zdrowych hodowli i nie stanowią żadnego zagrożenia zarówno dla ludzi, jak i swoich krewniaków (trzeba się liczyć z tym, że zwierzę kupione przypadkowo może być chore)'
[/quote]
Ten fragment to poprostu żart... prawda? Bo tak śmieszny, jak kawał o jasiu czy blondynce... xD
:shock:
Zawsze wiedziałam, że po naszym świecie chodzą idioci, ale nie aż tacy!

Jak moja sis była u weta, to ten zaczął jej gadać, że albinosy żyją zwykle dłużej, bo są lepiej zbudowane, natomiast czarne szczury żyją krótko
Ostatnio zmieniony czw maja 24, 2007 2:05 pm przez ismena, łącznie zmieniany 1 raz.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: KEN-KON »

Bzdury w tych książkach piszą.Nie mam przykładu z książki ale mam zato ze sklepu zoologicznego.
W ten dzień chciałem kupić mojego obecnego Zenka.
Ja się ,już rozglądałem a moja mama zapytała sklepowego o wiek jaki żyją szczury??
On odpowiedział że jakieś 5-6 lat.Więc sami widzicie jakie niektórzy mają pojęcie.
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: koopa »

chcialabym żeby tyle żyły ...
a co do głupot, to od jednej baby usłysałam, że szczurasy mi oczy wygryzą.... :/
nic nie powiem...
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: maua_czarna »

hehe:D
ja ostatnio siedzialam w markecie i czekalam na pomoc do niesienia granulatu:P:P
podchodzi do mnie babcia i zagaduje co tam mam w koszyczku :D:D
mowie wiec,ze dwa szczury,dwie samice. pogadala ze mna chwile, poopowiadala o swojej swince morskiej, o inteligencji szczurow...wydaje mi sie - doinformowana babcia. a ona na odchodne: - ech,dwie samice...to sie mnozyc beda szybko:D:D:D:D:D
(wiatropylne,czy jak?:D)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: PaulinaK »

Ja tam dziś byłam w zoologicznym i oglądałam klatkę dla ciurów, wspomniałam przy tym coś właśnie, że moje dziewuchy się nie lubią a ona mi; "Napewno się nie polubią, jeżeli nie są z jednego miotu" swoją drogą, babka musiała mieć dużą wiedzę, jeżeli najpierw mi zamiast klatki pokazała malutki transporterek a jak już jej wytłumaczyłam, że to KLATKA ma być to mi pokazała taką, z odstępami co jakieś 3 cm...ech.
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Vella »

[quote="maua_czarna"]wydaje mi sie - doinformowana babcia. a ona na odchodne: - ech,dwie samice...to sie mnozyc beda szybko:D:D:D:D:D
(wiatropylne,czy jak?:D)
[/quote]

Oj, przecież to jasne.
Dwie samice mnożą się szybciej niż jedna samica, prawda? ;)

hihihii
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Telimenka »

no bez zadnych watpliwosci i to akurat jest FAKT! bosheee jakie wy malo wyedukowane ;-)
hyhy
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”