[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
*anika*
Posty: 18
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:27 pm

RE: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: *anika* »

[quote="Natalia_1222"]
Żadnej - kup taką http://allegro.pl/item219641881_super_k ... ielka.html . Mam tą drugą i jej nie lubię, za wąska, druga jest praktycznie taka sama, z tym że tylko wyższa.
[/quote]

ja też mam tą drugą (75 x 32 x 52) - na razie stoi pusta :) zapełni się w październiku...

nie będzie ona za mała na dwa szczurki?
zrobi się w niej 3 lub 4 półeczki, dwa hamaki, może jakąś gałązkę, drabinki, sznur...

problem w tym, że większa się u mnie nie zmieści :)
(klatka stoi za drzwiami, przy regale... jakby była szersza lub dłuższa byłby problem z dostaniem się do pokoju ;) )
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: Natalia_1222 »

anika, za mała na pewno nie... Ta jest akurat dla 2 szczurów...

[też mam problem z miejscem :] i m.inprzez to nie mogę mieć 70/40/80 :(]
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

RE: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: hubiko »

też mam taką klatkę - i dwa ogony w niej hasają - jest bardzo dobra - polecam
jej jedyna wadą są drzwiczki - jedne u góry, prawie w ogóle nie używam
drugie są z boku - przydałyby się jakieś trzecie z innej strony..
poza tym te drzwiczki są na tyle wąskie, że te miseczki co na fotce (ja dostałe razem z klatką) przechodzą przez nie tylko na siłę ;p
no i kombinuje coś ciągle z półeczkami, bo są drewniane, nie zabezpieczone - na długo tak nie starczą...
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

RE: [Klatka]- wybór klatki

Post autor: tygrys1985 »

ja w ciagu dwóch tygodni wzbogacę się o wolierę, ta z allegro, ale nie tą centralnie szynszylówkę bo ma drewniane elementy. kupie dla ptaków (o 50 zł tańsza) i zainwestuje w półki z desek do krojenia, koszyczki, polar na hamaki, rury pcv i wyjde na tym i tak taniej niz gdybym miała to dokupić (same półki z szynszylówki to zadne urozmaicenie dla szczura). potem dam foty :)
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Klatka z Allegro-czy jest warta 95z? ??

Post autor: Polaczka »

Hehe.. Ja dzisiaj kupilam siatke i 'drewniane listwy'.. Teraz juz pare godzin ojciec to kroi i klei, podstawe wzielam ze starej klatki, ktora wrzuce na sama gore.. Bedzie wysoka na ponad 140cm, a ze mam jeszcze dodatkowe 2 klatki dolacze je bokiem.. To bedzie duuuze  ;D Jak juz bedzie urzadzona podziele sie fotkami  :) Martwi mnie tylko to, ze siatka jest ocynkowana - boje sie ze sczernieje, jak u paru osob na forum
ponieważ po zmianie skryptu nie umiem przenieść postu :P napomnę tylko - to jest temat o klatkach z allegro - czy są warte swojej ceny itp. a nie temat o klatkach własnej roboty. polecam ów temat lub 'nasze klatki'... :) /yss mod.
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2007 8:36 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Oksymoron »

http://img508.imageshack.us/img508/3356/19771vt5.jpg

Czy ta klatka jest odpowiednia dla jednego Ogonka? Wymiary w przybliżeniu: 26 szer. 40 dł. 53 wys.

Wydzielone i scalone z odpowiednim tematem. /Agata[/color
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 6:07 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
<:3 )~
Asmodeusz
Mefistofeles [*]
Matrix
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 2:55 pm

Proszę o pomoc w wyborze klatki!

Post autor: Matrix »

Proszę o pomoc w wyborze klatki...:(

zastanawiam się nad klatką tego typu:
http://www.allegro.pl/item229086859_sup ... html#photo

i tego:
http://www.allegro.pl/item229143963_sup ... wosc_.html

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest krata między klatką a kuwetą.Czy ktoś ma doświadczenie z taką klatką?Czy lepiej,żeby szczurki były bezpośrednio w kuwecie,a nie na kracie?

Przepraszam,że tworzę osibny wątek,ale nie chciałam dopisywać się do czyjegoś tematu..

Scalone z isniejącym. /Agata
Ostatnio zmieniony sob wrz 01, 2007 4:48 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: alainaprv »

Jednego ogona się nie trzyma. Poza tym, 26 cm w którymkolwiek wymiarze, to ZA MAŁO.
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: alainaprv »

Ja mam kratę i u dziewczyn i u facetów. Dla mnie akurat to dobre rozwiązanie, gdyż moje ogony bardzo kopały, i żwirek był wszędzie. Poza tym dziewczyny spały w odchodach bardzo chętnie, i nie dało się do nich przytulić tak pachniały ;D Minus u mnie jest taki, że wysypywały karmę z miski, ale to rozwiązałam kładąc na kracie z jednej strony taką szufladę na dokumenty, i tam wstawiłam miskę.
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Matrix
Posty: 7
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 2:55 pm

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Matrix »

hehe;) A czy tą kratkę da się wyjąć w razie czego czy ona jest już w takiej klatce na stałe??
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: alainaprv »

Oczywiście że da się wyjąć:) Ją się kładzie na kuwecie (pasuje do krawędzi) i na to stawia góre, zaklapia te zaciski z boku i gotowe :) Kratkę trzeba myć co kilka dni, bo jeśli szczurki przez nią sikają, mocz zasycha, i... wiadomo ;D
Ze mną: Żaba, Ucho, Szanta i Mołka - ciuraski. Hades - piesek. Dziadzik - chomik. Krewetki...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Landrynka »

Ja mam tą pierwszą. Na dwa szczurki jest idealna. Druga ma mniejsze od niej dzrzwiczki, więc dostep do niej jest trudniejszy. Za to posiada półeczki wliczone w cenę.
Ja kupiłabym pierwszą.

Kraty nie mam, ale moje szczurki spią w hamaczku na samej górze, a na dół schodzą tylko żeby się załatwić. Pod klatką jest gazeta, bo czsem lubią wyrzucic trochę trocin/żwirku z klatki.
Moim zdaniem jeśli szczury nie spia na brudnej sciółce, jak u alainaprv(twój nick się odmienia przez przypadki?), krata jest nie potrzebna. Szczurkom jest nie wygodnie chodzić, poza tym moze ona wywoływać przypadłoś zwaną buble foot. Jest o nie trochę w temacie 'druciane pięterka'. Krata taka zajmuje sporo miejsca w klatce. A w takiej, którą chcesz kupić i tak nie ma go za dużo.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Natalia_1222 »

matrix, możesz kupić z kratką, a potem jeśliby się nie sprawdziła, to ją wyjąć. Niekoniecznie musi być im niewygodnie - wystarczy położyć coś na tą kratkę.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Landrynka »

Natalia: Ale to nie ma sensu. kratka jest po to,żeby szczurki nie chodziły po swoich odchodach i nie wyrzucały ich razem ze ściółką na zewnątrz. Odchody powinny spadać przez nią do kuwety. Jeśli coś się położy na kratkę, to nie spadają, tylko leżą na tym czymś, a nieo to przecież chodzi.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

oksymoron: klatka na dwa szczury to min. 55x60x35. głębokość nie może być mniejsza niż przynajmniej te 32 cm, chociaż najfajniej jak ma 40 lub więcej.

matrix: obie klatki to w zasadzie ten sam model. kratkę można po prostu wyjąć i zamontować gdzieś w pokoju do wspinaczek na wybiegu, albo przerobić na klapę u góry klatki zamiast małych drzwiczek... ewentualnie dodać siatkę u góry klatki i na wierzch wrzucić kratkę - wtedy klatka się powiększa.
ja nie montuję takiego cudeńka szczurkom, wolę, żeby mogły swobodnie szaleć po całej kuwecie. montuje się chyba głównie takim zwierzakom, co gryzą kuwetę.. albo jak u kogoś zwierzaczki śpią na kupach, co jest dość dziwne, bo moje w zasadzie nigdy nie ucinają sobie drzemek w kuwecie, jeśli już, to na półkach :)
kratkę dostajesz całkiem luzem. wstawiasz albo nie. :)

landrynka: jesteś pewna, że rozmiar drzwiczek jest inny? jakie wymiary drzwiczek ma ta chinchilla?
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”