Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Monica_18 »

Czytałam na temat ściółek dla szczurka ale nie znalazłam odpowiedzi jakiej szukam , piszecie o różnych ściółkach za i przeciw , a ja szukam najlepszej ściółki ,która nie będzie powodować u ogonka chorób. Na dzień dzisiejszy kończę  opakowanie zapachowych wiórek , ale przeczytałam na forum , że są one bardzo szkodliwe i się wystraszyłam! Wczoraj odszedł mój starszy szczurek , który miał zapalenie płucek i wadę serduszka wcześniej był na wiórkach i od razu sobie pomyślałam , że mógł się od nich zatruć ;( ,później przeniosłam go na benka antybakteryjnego i antyalergicznego (biały żwirek) był na nich 3 tygodnie . Teraz mam młodszego 2 miesięcznego ogonka i nie chcę żeby się truł.. więc pytam co najlepsze ? Czy przestawić go na antyalergiczny żwirek ? Czy może macie inne pomysły?
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Basial »

Ja używam Cat's Dream uniwersal i chłopaki nie narzekają.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Polaczka »

Basial!  :) Wczoraj bylam w sklepie aby kupic jakis zwirek czy granulki jako sciolke, trafilam wlasnie na cat's universal i kupilam, bo kojarzylam te nazwe z forum. Mam to od wczoraj i mojemu Kubie nie za bardzo sie spodobala, nie lubi po niej chodzic. Ale jest zdrowa i na pewno lepiej chlonie, dlatego ja zostawie. Zreszta teraz jak ma nowa klateczke na dole przebywac nie musi za czesto  ;)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: yss »

niestety cat's dream to takie dość grube wałeczki :) ale moje szczury przestawione z drobnoziarnistego cat's best na cat's dream obejrzały podejrzliwie nową ściółkę i bawią się na niej tak samo jak na drobnej. polecam cat's best tylko w ilościach hurtowych, bo 30 zł za 7 l w detalu wygląda doprawdy dość koszmarnie... :)
oprócz tego jest coś takiego jak ściółka bawełniana - acz też dość droga. można sypać cat's best i dokładać na wierzch bawełnę [albo np jednorazowe ręczniczki do codziennej wymiany], będzie maluszkowi wygodniej chodzić, bo te grube wałeczki mogą być dość niewygodne :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Polaczka
Posty: 127
Rejestracja: wt sie 01, 2006 5:58 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Polaczka »

Tak, sa bardzo niewygodne. Widze ze mojemu ogonowi nie bardzo to pasuje. Dokoncze ten worek i zmienie, po co szczurzysko ma sie meczyc. Cieszy mnie fakt ze Kuba po oswojeniu sie z nowym otoczeniem robi kupki w jednym miejscu, to bardzo ulatwi sprzatanie. Sprobuje moze zdobyc no-smell bawelniany i na to klasc - moze zlagodzi nieprzyjemne odczucia  ;) Jesli nie granulki do wymiany. Dopiero teraz zrezygnowalam z trocin
Awatar użytkownika
Kali
Posty: 97
Rejestracja: sob gru 02, 2006 5:52 pm

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Kali »

a ja bardzo polecam sciolke bawelniana no smell. Nie dosc ze jest mieciutka (moje dranie mialy zwyczaj spadania z poleczek), nie pyli, rewelacyjnie pochlania zapach, to jeszcze nocami tupania nie slychac ;) jedno opakowanie ma 7 litrow, kosztuje ok12zl (w przeliczeniu na zwirek ktorego uzywalam wychodzilo cenowo tak samo a nawet taniej) i starcza na standardowa szynszylowke ;)
Jeśli człowiek w czasie snu trafiłby do raju
I dostałby kwiat w dowód, że jego dusza rzeczywiście tam była
I po przebudzeniu wciąż trzymałby ten kwiat w dłoni
...
To co dalej ?

_______________________________________

za Tęczowym Mostem: Frey | Hades | Ethian | Loki (Mika?)
Monica_18
Posty: 54
Rejestracja: wt lip 10, 2007 7:43 pm

Odp: Najlepsza ściółka dla młodego szczurka !

Post autor: Monica_18 »

dziękuje za pomoc , akurat w moim domku mieszka kotka i używam właśne cat's best kupuje w hurtowni :) więc jutro wymienię ściółkę na cat's besta i na wierzch dam jak mówicie bawełnianą no smell musze tylko ją poszukać u zoologa :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”