Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczurem

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczurem

Post autor: M »

Cześć

Chciałbym pochwalić się moim szczęściem. Ma na imię Ramzes i jest samcem odmiany sphinx (bezwłosej). Uszki ma dumbo.

Rami przyjechał do nas z kraju knedliczek i piwa marki Pilsner. Ma 7 tygodni.

Oto fotki

http://images29.fotki.com/v290/photos/1 ... es1-vi.jpg

http://images28.fotki.com/v1031/photos/ ... es2-vi.jpg

http://images28.fotki.com/v1027/photos/ ... es3-vi.jpg

http://images28.fotki.com/v1027/photos/ ... es4-vi.jpg

Rami ma rozbrykane usposobienie - wszędzie chciałby nosek wściubić... biega wszędzie jak oszalały.

Rami jest Sphinxem wg standardów (podobno) a więc nie jest hairlesem czy kompletnie łysym szczurkiem ale ma biały meszek taki jak niemowlak.

Nie umiałem sobie wyobrazić jaki taki szczuraz będzie w dotyku. Okazało się że jest bardzo ciepły i ma skurę jak niemowlak. Jest bardzo miły w dotyku.

W domu mieszkał już Brutus (8mio miesęczny Auguti) balismy się jak Brutus zareaguje na przybysza. Okazało się ze spisał się na 6 z plusem.
Najpierw zostali sobie przedstawieni na neutralnym gruncie... nie zainteresowali się sobą zbytnio ale jak się potem okazało była to kokieteria.
Maluch szybko odnalazł grogę do transporterka i schował się pod ręcznik... ponieważ to jest tyransporter Brutusa ten zaraz sprawdził kto mu ręczniczek przekłada z boku na bok...

Kilka pisków i już się lizały po uszach (sic!)

Po godzinie mizianek w transporterku brutus wyprowadził małego na włości... a więc na łóżko które jest jego terytorium do zabawy. Pokazał mu wszystkie zakamarki... wyglądało to autentycznie jakby go oprowadzał. Po kolejnej godzinie zabawy brutus zaprowadził małego do klatki i zaczął mu matkować. Nawet mu żarcia nie zabierał, tylko czasami.

Byłem w szoku jak łatwo się zaakceptowały a raczej jak łatwo Brutus go zaakceptował. Tym bardziej że brutus mógłby go jednym kłapnięciem co najmniej zmasakrować.

PS jeśli ktoś w okolicach Wrocławia ma samiczkę Sphinxa i chciałby ją pokryć zdrowym samcem to proszę o kontakt ;-)


Zbyt duże zdjęcia zamienione na linki. /Agata
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 5:53 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczurem

Post autor: koopa »

Świetnie, że chlopcy tak szybko sie dogadali :)
Ja miałam identycznie i z Rubinem i teraz z Czejenem :) Po prostu wyjątkowe te nasze ogony :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: mataforgana »

och, rany, jak ja lubie, kiedy ludzie nie mający pojęcia i podstawowej wiedzy zaczynają rwać się do rozmnażania szczurów  ;D
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczurem

Post autor: koopa »

mataforgana pisze: och, rany, jak ja lubie, kiedy ludzie nie mający pojęcia i podstawowej wiedzy zaczynają rwać się do rozmnażania szczurów  ;D

YYYYYYYYYYY nie rozumiem.... przecież tu nikt nie rozmnaża a tylko łączy....
???
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: M »

mataforgana pisze: och, rany, jak ja lubie, kiedy ludzie nie mający pojęcia i podstawowej wiedzy zaczynają rwać się do rozmnażania szczurów  ;D
jako mgr. inż Bioinżynierii chyba należą mi się przeprosiny...

Przeczytaj dokładnie mojego posta.

Czekam na sprostowanie.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: Telimenka »

mata czemu od razu oceniasz...? skad wiesz ze pani sie nie zna..moze ma wszystkie papiery...i wlasnie jak napisala ma pojecie..wiec moze najpierw sie dowiedz  ::) ::) ::)

sliczny Szczurek  ;) czekam na zdjecia tego drugiego ślicznota  :-* :-*.. pozdrawiam serdecznie
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: M »

drugi szczurek jest prawie identyczny jak ten w twoim avatarze

postaram się zrobić zdjęcie im obu ale no to łatwe nie jest bo bestie ruchliwe są

a papiury wszystkie na Ramzesa są  :P
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczurem

Post autor: odmienna »

łaaa ! ależ on ma oczy! a uszy! Taka odrobinka i już taki przystojny  ;D
Pierwszy raz oglądam szczurka tej rasy- że jest cieplutki i delikatny to nawet na płaskich zdjęciach widać  ;). Ale takie stworzonko jest chyba bardzo wrażliwe na zmiany temperatury? Gdybym miała takie Cudo - pewnie z przewrażliwienia musiałabym sprawić mu inkubator, albo trzymałabym go w pudełku z watą  ;D
W sumie, wcale się nie dziwię Brutusowi - jak mógłby się oprzeć takiej dawce wdzięku?
Obrazek
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: L. »

Większośc nie popiera rozmnażania szczurów poza SHSRP.
Poza tym skoro to są sphynxy tym bardziej mówie temu NIE, poniewaz te szczury mają wrodzone problemy ze zdrowiem a dokładniej nerkami. Co kilka miesiecy trzeba robic odpowiednie badania.
No i dozyjwają max. 19 miesiecy.

I to, ze ktoś ma tytuł magistra czy jakikolwiek inny o niczym nie świadczy.

Równiez radziłabym się wpierw porządnie dokształcić za nim się na coś zdecyduje i nie rozmnażać szczurów nawet z papierami jesli nie ma sie zarejestrowanej hodowli.

Pies z rodowodem rozmnozony poza ZK bedzie tylko psem w typie daje rasy, nie bedzie juz psem rasowym.
Ze szczurami jest podobnie tylko operuje się innymi pojęciami.


koopa,
PS jeśli ktoś w okolicach Wrocławia ma samiczkę Sphinxa i chciałby ją pokryć zdrowym samcem to proszę o kontakt ;-)
może należało by dokładniej i ze zrozumieniem przeczytać tekst ?
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 7:10 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: mataforgana »

M pisze: PS jeśli ktoś w okolicach Wrocławia ma samiczkę Sphinxa i chciałby ją pokryć zdrowym samcem to proszę o kontakt ;-)
a to, to co jest?  ;D

za nic nie będę nikogo przepraszać :)

edit:
L., dzięki ;) właśnie to miałam na myśli, pisząc poprzedni post. jeśli chcesz rozmnażać sphinxy, to świadczy o tym, że brak ci podstawowej wiedzy na temat szczurów  ;D bo te szczury mają wrodzone genetycznie poważne problemy zdrowotne i nikt przy zdrowych zmysłach ich w Polsce nie rozmnaża.
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 7:14 pm przez mataforgana, łącznie zmieniany 1 raz.
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: Telimenka »

L. to w takim razie ja sie nie powinnam odzywac  :P przepraszam najmocniej.

Ogonek sliczny i mizianko
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: L. »

M pisze: [...]

Chciałbym pochwalić się moim szczęściem. Ma na imię Ramzes i jest samcem odmiany sphinx (bezwłosej). Uszki ma dumbo.
[..]

Rami jest Sphinxem wg standardów (podobno) a więc nie jest hairlesem czy kompletnie łysym szczurkiem ale ma biały meszek taki jak niemowlak.
z tegoż opisu jasno wynika iż sie Pani zbytnio nie zna.
Może ma ogólnikowe pojęcie, ale to nie wystarczy.


mataforgana, o uprzedziłaś mnie ;d
ps. znów sie w czymś zgadzamy  ;D a to psikus.

edit:
Telimenka, nie masz za co, kazdemu sie może zdarzyć :}
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 7:18 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: M »

no normalnie sami oportuniści...

Czy wy ludzie naprawdę uważacie że macie monopol na szczurzą prawdę??

Szkoda mi dziewuchy wstrętne nerwów na was.

Wyciągacie w nioski a nie ZADAŁYŚCIE pytań.

Dwója za brak kultury i kolejna za brak umiejętności komunikacyjnych, przykro mi w waszym imieniu...

Obie przyczyniacie się do tworzenia oftopów... jeśli coś macie to proszę na prv... i proszę o usunięcie waszych postów, bo nie ma w nich ani słowa prawdy a jedynie nadinterpretowane opinie.

Do jasnej holery wy oportunistyczne nastoletnie pieniaczki!
-Gdzie jest napisane że ja chcę rozmnażać? Mam dwa samce więc jakim cudem. Złożyłem jedynie propozycje dopuszczenia Ramzesa przed tym jak go wykastrujemy.
-Większość nie popiera hodowli poza Stowarzyszeniem - Większość to nie wszyscy... poza tym nie wyprzedzajcie faktów
-Gdzie jest napisane, że nie zdaje sobie sprawy z obciążenia genetycznego?

Normalnie brak mi słów. Po prosto piana się waszymi wypowiedziami toczy a przy tym i żółć po monitorze spływa.

Echhh  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Łatwo jest krytykować i oceniać. Szkoda, że oceny bezpodstawne.

Ręce opadają  :'( Zabiłyście we mnie całą radość dzielenia się moim szczęściem  :'(
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 7:46 pm przez M, łącznie zmieniany 1 raz.
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: mataforgana »

łał.

zatem zadaję pytanie - jaką posiadasz wiedzę na temat szczurów sphynx?

żaden z naszych postów nie był offtopem.
z twojej wypowiedzi jasno przebija chęć rozmnożenia tego szczura, ale najwyraźniej zwyczajnie nie znasz się na tym skoro nie zdajesz sobie sprawy z tego, jakie to niesie ryzyko.

a co do rzekomego monopolu na rozmnażanie - nie prowadzę hodowli, w życiu nie rozmnożyłam żadnego szczura. więc chyba zarzuty są trochę chybione ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Odp: Ramzes - Maleńki Dumbo Sphinx i wyjątkowo łatwe łaczenie z dorosłym szczure

Post autor: M »

z pewnością wiedzę większą niż ty, popartą 4ma latami pracy z tymi zwierzętami w Labolatorium Genetyki i Fizjopatologii wydziału Weterynarii UWM.

Nie kwestionuj czyjejś wiedzy puki /ort /ort nie zadasz pytań. Świadczy to tylko o twoim braku kultury osobistej.

CIACH!
na forum staramy się nie obrażać innych użytkowników. nie znoszę cenzury, ale ten fragment musiałam wyciąć. /yss mod.
Ostatnio zmieniony czw wrz 27, 2007 2:51 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”