Znoszenie odchodów do sitka :/

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Nina »

Nie wiedziałam czy nie dać tematu do 'zachowań i nawyków' ale zdecydowałam sie na ten dział.
Od tygodnia w sitku w klatce Afery, Misi i Fuksa codziennie znajduje mase bobków i zbrylonego żwirku  :-\ Szczurzaste znoszą to z dołu klatki i śpią na tym  :-X Ogony śmierdzą okropnie, nie mówiąc o zapachu w pokoju... Zaczęło sie od znoszenia patyczków z wiklinowej osłonki na doniczke którą dostały, później były listki i zioła z HP a teraz to.
Nie wiem jak mam im to wybić z łebków  ??? Codzienne odkręcanie sitka (jest przymocowane na mocny drut, przez wage Fuksa- nic innego nie wytrzymywało) żeby wybrać to wszystko jest męczące, no i to nie jest normalne, szczurzaste są przecież dość czystymi zwierzakami  ???
Może ktoś spotkał sie z podobnym zachowaniem albo ma pomysł jak temu zapobiec?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: yss »

kup sitko z większymi otworami. kupki będą wypadały :D
ale skąd im ten pomysł przyszedł do łepków...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Paweł69 »

Czarna  czy one w tym sitku mają jakieś szmatki?
tak sobie pomyślałam, że może im twardo w tym sitku i próbują je sobie czymś zmiękczyć  :D
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Nina »

yss pisze: kup sitko z większymi otworami. kupki będą wypadały :D
ale skąd im ten pomysł przyszedł do łepków...
Miały koszyk z większymi otworami ale nawet do niego nie wchodziły, spały na żwirku  ::)  Nie mam pojęcia skąd ten pomysł, odbiło głupkom.
Paweł69 pisze: Czarna  czy one w tym sitku mają jakieś szmatki?
tak sobie pomyślałam, że może im twardo w tym sitku i próbują je sobie czymś zmiękczyć  :D
Mają szmatki i chusteczki higieniczne...

Dzisiaj kupiłam im sianko. Może przerzucą sie na nie  ::) A jak nie, to nie mam pojcia co robić bo to jest nie do zniesienia. Do klatki nie da sie podejść bo wali z daleka, w pokoju śmierdzi a do tego brzydze sie własnych szczurów bo śmierdzą tak, że od razu mi sie niedobrze robi  :-[
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: S. »

Czy używasz odświeżaczy powietrza, mocno pachnący dezodorant, lub perfumy, proszek do prania, płun do płukania lub do mycia klatki? A może ktoś z Twoich domowników używa mocnych lub wyrazistych zapachów.
Być może (ale to tylko moja hipoteza) szczurkom przeszkadza jakiś zapach (ładny dla ludzi, a nie do zniesienia dla szczurków) i dla "odświeżenia powietrza w klatce" zastosowały metodę: lepszy zapach szczurzych ekskrementów niz tego chemicznego paskudztwa.
Ja na przykład, nie toleruję wszelakich odświerzaczy (szczególnie tych stosowanych w toaletach), po prostu się duszę i nie mogę oddychać. Może Tworze szczurki maja to samo.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Nina »

U mnie w pokoju jest zakaz używania wszystkiego, co mogłoby sie nie podobać szczurom. Nie można sie zachowywać za głośno czy słuchać głośno muzyki a co dopiero odświeżacze itp. Perfum też prawie nie używam odkąd sa ogony, jeśli już to rano, jak wychodze do szkoły, po 8 godzinach nic nie czuć...
Przy sianku jest troche lepiej, ale nie do końca... Mam nadzieje, ze z czasem im całkiem przejdzie. Teraz przynajmniej zapach siana jest mocniejszy i tak nie śmierdzi  ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Oleczka »

ja mam taka propozycje:
ja codziennie wieczorem wybieram Mysiowe kupy zeby miala czysto, proponuje zebys je codziennie wywalala jak nie beda mialy co znoscic to nie beda tego znoscic :D
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
dudeczek
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 12:15 am

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: dudeczek »

troszke nie rozumiem to co nie morzesz to sitko wynies lub schowac???
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Znoszenie odchodów do sitka :/

Post autor: Nina »

dudeczek pisze: troszke nie rozumiem to co nie morzesz/ort to sitko wynies lub schowac???
Tak sie składa, że szczury w tym sitku spały :/


Problem z głowy, pomogło siano ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”