Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: Nina »

Kurt (swoją drogą boskie imie :D) na pewno z czasem zacznie traktować Dolara jak kumpla. Na razie trzyma dystans bo maluch pewnie bardzo chce sie bawić, jak to dzieciak ciągle by tylko szalał i widocznie starszy nie ma to ochoty. Najważniejsze, że sie nie tłuką, reszta sama sie uładzi z czasem ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: s_s_s »

Czarna+ pisze: Kurt (swoją drogą boskie imie :D)
hah, wiem, dzieki :D
Czarna+ pisze:Na razie trzyma dystans bo maluch pewnie bardzo chce sie bawić, jak to dzieciak ciągle by tylko szalał i widocznie starszy nie ma to ochoty.
Hmm, no pewnie tak. Choc on bardziej chce się przytulać niż bawić z  tego co zauważyłam.

Dzięki za odp. ;)
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: Telimenka »

ja bede za jakis tydzien bede laczyc samce z samicami? sa tu jakies specjalne wskazania?  :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: limba »

Telimenka... jak u wszystkich. Zapoznawac nie stadnie a pojedynczo. Liczyc sie z tym ze panowie beda probowac panie nekac jeszcze co moze sie im nie podobac. Ja mam wrazenie ze laczenie kastratow z panienkami przebiega zazwyczaj lepiej niz plci tych samych.
I najwazniejsze to tydzien to troche za krotko po kastracji na zapoznawanie z paniami.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: Telimenka »

jakis tydzien  ;) mialam na mysli ze co najmniej te 8 dni  :P. ale poczekam jeszcze bo w koncu nie wiem ile trzeba odczekac  ;). ok to dobrze ze standardowo.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: limba »

10 dni zdjecie szwow, potem ok jeszcze 10. Czyli ok 20 trzeba odczekac. Niektorzy twierdza ze nawet jeszcze wiecej wiec na ten temat tez zdania podzielone.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
batagur
Posty: 42
Rejestracja: pn paź 17, 2005 6:04 pm

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: batagur »

A ja mam takie pytanie, dzis wypatrzyłem szczury błękitne i chciałem kupić samiczkę dla mojej szczurzycy (wiek ok 2lat) ostatni raz inne szczury widziała w sklepie zoologicznym jak ją kupiłem...

Ale sprzedawczyni mnie uprzedziła no i powracam na forum ;)

I moje pytanie dotyczy problemu iż Chroboczyca jest już oswojona, b. łagodna a wiadomo nowy szczurek będzie bardziej dziki więc jak Tu oswajać a równoczesnie nie faworyzować?
batagur
Awatar użytkownika
NanaAnna
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 31, 2007 11:08 am

Odp: ??czenie szczurasków i ewentualno?ci z tym zwi?zane

Post autor: NanaAnna »

Nie znalazłam opisu takiej sytuacji jaką mam,więc pytam:)
Obecnie mam całe stado, ale podzielone, bo mam 11 maluchów. Tatuś w jednej klatce, mama z dziewczynami w drugiej a młodzieńcy osobno.
Felka czeka w przyszły wtorek kastracja,więc najwczesniej chce je łaczyć pod koniec grudnia.
Oczywiście Felek i Lilka się znają (najlepszy dowód to potomstwo), ale od miesiąca są osbno. dodatkowo zostają u mnie dwie małe panienki. Jak połaczyć taką czwórkę?
Awatar użytkownika
pisze
Posty: 40
Rejestracja: śr gru 05, 2007 8:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: pisze »

Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem nie byłoby zmodernizowanie pierwszego posta aut. moderatorki i usunięcia tych wszystkich brzydkich błędów ort. i int. Moim zdanie przyklejone tematy, do których sięgają prawie wszyscy nowi forumowicze, powinny być niczym artykuł z dobrymi radami. Nie mam zwyczaju się czepiać i nie chcę tu nikomu dogryźć, tylko delikatnie sugeruję. Zwłaszcza, że na forum zainstalowany jest słownik;]



Poprawilam. Na przyszlosc piszta na PW :) limba mod
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 7:16 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Feluś [']
Teodor & Lucjusz w akcji
Naga
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 02, 2007 10:40 pm

Odp: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Naga »

a ja mam pytanie... czy opłaca sie jeszcze łączyć szczurka 2letniego z innym...
wiem ze powinnam to daawno zrobic i zaluje ;( ... ale mama caalkowicie sie nie zgadzała, teraz cos sie w niej ugięło i nie wiem czy jeszcze jest sens...
napiszcie mi bo już sama nie wiem....  ???
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sophiya »

Naga ja nie widze sensu, bo dla szczurka który całe życie przeżył sam nowy współlokator będzie zbyt dużym stresem. Proponuje za to w przyszłości wziąć dwa ogony, skoro Mama już uszczurzona.
Obrazek
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ania234 »

Hej. A czy dobrym pomysłem będzie postawienie klatki z dużą i transporterka małej w neutralnym miejscu i otworzenie ich. Sczurki sobie wylezą i będa mogły zawsze wrócic do klateczki. Tylko boje się Wiki. Ona napewno szybko podleci do młodej i albo zacznie węszyć i fukać albo ją dziabnie . No i co mam zrobić? Tak jak mi powiedziała Merch czy tak jak teraz wymyśliłam? A może jeszcze inaczej. Może zamienie je miejscami pobytu na około godz. żeby przesiąkneły zapachem tej drugiej a później na neutralne? Albo posmarować je wanilją? To jak mam zrobić.

Dla wytłumaczenia:
Wiki - ponad rok, niedawno straciła koleżankę Dżeki :(
Sensi - miesiąc
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szpaczek »

moja Pixi tez ma rok a mała ma NIBY 2 albo 3 miesiace a wygląda na mniej niż miesiac i ta starsza ja gryzie i mam takie dziwne pytanie,czy jak je puszcze to Pixi za jednym ugryzieniem moze zagryść mała..?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Nina »

szpaczek, owszem może. Było kilka takich przypadków. Ale to raczej rzadkie.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szpaczek »

ale bywa.. a Pixi za każdym razem ja chce użreć.. jej boje sie..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”