[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Martynkowa
Posty: 40
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 7:37 pm

co myślicie o takim połączeniu?

Post autor: Martynkowa »

http://www.krakvet.pl/images/animals/an ... master.jpg z tą http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

albo ta pierwsza z tą http://www.allegro.pl/item265944322_tan ... _60cm.html

Kupowałam tą pierwszą , bo myślałam, że będę mieć tylko jednego szczura ( zrozumiałam swój błąd, więc nie krzyczcie ;) ) ale teraz jak mam trzy, muszę ją rozbudować i właśnie zamierzam kupić którąś z wyżej przedstawionych.

Od razu dodam, że na większą mnie nie stać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: co myślicie o takim połączeniu?

Post autor: Magamaga »

Może przejrzyj "wyszperane na Allegro" tam często używane, większe niż te, które podałaś są za znośną cenę.
http://allegro.pl/item268255194_klatka_ ... atisy.html
http://www.allegro.pl/item262563578_oka ... latka.html
http://allegro.pl/item262395996_duza_kl ... olika.html
Parę przykładów.
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 2:51 pm przez Magamaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

Odp: co myślicie o takim połączeniu?

Post autor: Ania26 »

Fajne, tylko z tej pierwszej wymontowałabym kółko i chomikowe tunele.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Awatar użytkownika
Martynkowa
Posty: 40
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 7:37 pm

Odp: co myślicie o takim połączeniu?

Post autor: Martynkowa »

no już nie ma dawno tuneli i kołowrotka :) A te klatki z wyszperanego ... to albo odbiór osobisty, albo za droga, albo skończone ...  :o
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

paweł hoho gratulacje serdeczne :D zajmie wam pół dużego pokoju.
moja mama ma taką, podwójną właśnie :D jest bombowa i szczurasy będą zachwycone.

wys jest 146, to też trochę zależy od stopnia wkręcenia nóżek. u nas jedna nóżka jest wkręcona bardziej bo mamy nierówną podłogę...
146 jest mierzone na stelażu - w sensie stelaż ma tyle, klatka ma o ten 1 - 2 cm mniej. na pewno nie ma więcej.

czy w związku z tym że kupiliście nową wielką klaciochę nie macie jakiejś szynszylówki standardowej do odsprzedania? :) np tej co miałam na tymczasie? stwierdzam że przydałaby się, na wszelki wypadek.

aha przy składaniu podwójnej woliery jest jeden podły myk.
generalnie chodzi o to żeby związać ze sobą stelaż ale zanim się go poskręca powkładać wszystkie ścianki. po złożeniu jednej połowy stelaża te takie poprzeczne rury stelażowe [będziecie wiedzieli o co chodzi jak zaczniecie] trzeba przykręcić kręcąc nimi naokoło - bo tam nie ma śruby, nakręca się na wystającą na wylot śrubę całą rurę. i przy takim systemie ostatnia ścianka [jedna z przednich lub tylnych] nie ma szans wejść w górną lub dolną rurę! jak by nie składac, zawsze zostanie ostatnia ścianka, a wierzcie mi że mam trochę wyobraźni przestrzennej, tata też, składaliśmy w 3 osoby drąc się na siebie i kombinując, rozkładając całośc kilka razy i udało się, ostatnią ściankę, jaka wam na 100% zostanie, trzeba maksymalnie wygiąć a potem wbić młotkiem [najlepiej chyba gumowym] te takie wystające pręty w odpowiednie dziury. wykręcanie rury nic nie da. trzeba to wbić przemocą i wtedy jest wszystko ok.

rury, któe nakręca się na wystające na wylot stałe śruby, trzeba ustawić dziurami na druty w górę nawet jeśli będzie sprawiało wrażenie źle przykręconego :D
pozdrawiam i powodzenia. to co piszę zrozumiecie jak zaczniecie skłądać.
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2007 6:58 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Paweł69 »

Usia woliera kosztowała 640 zł i jest to tandem, czyli 2 woliery o długości 72 cm połączone ze sobą.

yss dzięki za instrukcje, mam nadzieję, że jakoś ją poskładamy w jedną całość ;D, ale o ile znam siebie i Pawła to i tak sobie poskaczemy do oczu przy tej okazji  :D
co do pokoju to pokój przeszedł małą metamorfozę ;D i jest przygotowany na przyjęcie apartamentowca dla ogonów ;) a jeśli zajmie nam cały pokój :D to nauczymy się poruszać na zawieszonym pod sufitem systemie lin i drabinek ;D sama wiesz, że my mamy bzika na punkcie ogoniastych :D
klateczka którą miałaś na tymczasie musi zostać u nas tak na wszelki wypadek
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Usia »

UUUUU.... yss... tak mnie nastraszyłaś tym składaniem że boje się tą woliere kupic :D..  Paweł69 zazdroszcze kupna takiej klatki.. ale po pierwsze nie stać mnie na taką a po drugie i tak nie mam miejsca.. może kiedyś się skusze ale napewno jeszcze nie teraz... ale klatki bardzo zazdrosze :).. Yss.. czy ta woliera jest stabilna na tych nóżkach.. a dało by się je odkręcić ?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

jest bardzo stabilna. nie przesuwa się niechciana, a szuflada się sama nie wysuwa, czego się trochę bałam. jest dość ciężka i tak hm ciasno wchodzi i szczury jej nie wysuną :)
pojedynczą wolierę taką jak ja mam i jaką chciałaś kupić składa się dość gładko, to tylko w podwójnej jest wredny myk z uwagi na nakręcaną rurę. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: co myślicie o takim połączeniu?

Post autor: Magamaga »

Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Usia
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 07, 2007 4:49 pm

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Usia »

To dobrze.. dziękuje za odpowieź..zdecyduje się na tą woliere jednak :)
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Szczurek po raz pierwszy

Post autor: Pryka »

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum :P

Kupiłem sobie szczurka i nie mam kompletnie żadnego doświadczenia, czy ta klatka nie jest za mała ?? I co w niej umieścić żeby miał wesoło ??

Na zdjęciu jest brudna ale bez obaw szczurek przed umieszczeniem w jej szczurka umyłem klatkę :)

http://img526.imageshack.us/img526/4619/dsc0061dp2.jpg


1. Proszę zapoznać się z zasadmi umieszczania grafik na forum.
2. Przed założneniem nowego tematu korzystamy z SZUKAJ i robimy to we właściwym dziale (w tym przypadków: ściółka, klatka, akcesoria). Przeglądamy również SPIS TREŚCI.
4. Szczur to zwierzę stadne. Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy.
5. Podaj wymiary klatki - samo zdjęcie nic nie mówi.
6. Przeniesione i połączone z istniejącym tematem. /Agata
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 2:41 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Odp: Szczurek po raz pierwszy

Post autor: odmienna »

Witam  :D i odpowiadam pełnym zdaniem: żeby szczurek miał wesoło w tej klatce umieść w niej koniecznie kolegę  - a potem zobaczysz na co jeszcze starczy miejsca  ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Odp: Szczurek po raz pierwszy

Post autor: Pryka »

ee cholera żebym to ja wiedział teraz czy mam samca czy samicę LOL ! Można to jakoś sprawdzić nie stresując zwierzaczka ?


Bo dziś bym może wziął i drugiego tylko nie wiem czy ta klatka nie jest za mała :(
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Agata »

Pryka: zaglądając pod ogon. ;) KLIK.

Nie znam wymiarów klatki, ale na oko można stwierdzić, że jest zbyt mała. Typowa chomiczówka - kołowrotek, małe kolorowe rurki. Strasznie wąska. 28 cm?

Na początek polecam klatkę 70x40x80 cm. Na trzy szczury, czyli wejdzie minimum plus ewentualne GMR. Modele dostępnych w handlu klatek TUTAJ.
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 2:47 pm przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
Pryka
Posty: 55
Rejestracja: śr lis 28, 2007 2:19 pm

Odp: [klatka] wybór klatki

Post autor: Pryka »

ehh kurde nie mam pieniędzy teraz na większą, kalkulator twierdzi, że na jednego szczurka jest ok.


BTW. Czy jak kupię teraz drugiego żeby mu nie było smutno, to nic im nie będzie jak posiedzą trochę razem w tej klatce jak tylko zdobędę odpowiednią kwotę kupuje dużą klatkę.

ps. dodam że jest to młody i mały szczurek
Ostatnio zmieniony śr lis 28, 2007 2:52 pm przez Pryka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”