[PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Toyka
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 30, 2007 4:51 pm

Odp: dziwna wydzielina

Post autor: Toyka »

ok:) najwyżej pojade do tego AZORKA:) tak czytalam ze wlasnie ta Pani przyjmuje od 16 do 20 w czwartki i piatki:D
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: dziwna wydzielina

Post autor: Magamaga »

Niby tak pisze, ale lepiej przedzwonić, bo kiedyś byłam w piątek wieczorem i był dr Zięba.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: [PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: ofilka »

dzieciaki dostawały przez 5 dni po 1/8 tabletki, przez kolejne po 1/4 tabletki 2 razy dziennie (czyli pół tabl dziennie). Po 14 dniach kuracji wciąż mają ubabrane noski, czasami w kącikach oczu też widać. często wyglądają na smutne. mogą być na coś chore?
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: [PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: limba »

Ja nigdy dawki nie rozbialam na dwa wiec nie wiem jakie moze dac efekty.
Smutne = apatyczne czy np wiecej spia?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Re: [PORFIRYNA] a moze krew

Post autor: ofilka »

Ktoś w innym temacie wspomniał, że niektóre szczurki po prostu tak czasem mają. Moje ogony mają co 2 dni łebek cały różowy, albo pyszczki tak umazane, że wyglądają jak wilkołaki powracające z żeru. Mimo tego nie śpią więcej, jedzą dużo jak zawsze, odbija im jak zwykle, Kickic próbuje popełnic sepuku przy każdej nadażającej się okazji (wspinanie sie po kaloryferze...), itd :).
Porfiryna zaczęła im lecieć jakiś miesiąc temu. 2 tygodnie dostawały skucośtam, ale nie nastąpiła specjalna poprawa. Weterynarz na Elbląskiej w Gdańsku powiedziła, że w takim wypadku może im jedynie zastrzyki z witaminami zrobić. Ponieważ są to dziabągi intenwercyjne, uważam, że swoje już w życiu przeszły i lepiej nie stresować ich, bez wyraźnej potrzeby. Jak myślicie, co z tym dalej zrobić?
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: mizi128 »

witam.moja Tileczka od dluzszego czasu ma problem z lewym oczkiem.otoz codziennie ma wkolo porfirynke,od czasu do czasu sie skleja.ale zawsze po jednej kropli sztucznych lez sobie sama myla i oczko sie rozklejalo. dzisiaj po moim powrocie z pracy Tiposia miala mocno sklejone oczko,przemywanie wacikiem nie rozkleilo oka.dopiero duzo kropel lez i jakos sobie tam przemyla i sie rozkleilo. oczko jest mniejsze od tego prawego. nie wiem czy sie martwic o to. jak bylam we wroclawiu na kastracji ze szczurkiem to radzilam sie pani weterynarz. mowila ze jesli ze spojowka sie nic nie dzieje,nie jest wysuszona ani nie ma zadnych wyciekow lub nie jest uszkodzona to nie ma sie czym martwic. przemywac oczko i tyle. jej samiczka ktora mi pokazywala tez ma problem z oczkiem od urodzenia.i mowi ze tylko kontroluje jej spojowke.
ale jednak sie wole upewnic czy sie z czyms takim spotkaliscie?czy moze profilaktycznie cos jej podawac poza wibowitem?nie chcialabym szczerze mowiac isc do weta bo znajac zycie dadza jej antybiotyk a na Tiposie lekarstwa srednio dzialaja,a poza tym jej dosc wiekowa i nie chce jej watroby obciazac
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: tahtimittari »

Nie ma co jej dawać antybiotyku, gdy nie ma podejrzenia konkretnej choroby.
Przemywanie powinno wystarczyć, możesz herbatkę zaparzyć taką mocną, poczekać aż wystygnie i jej poprzemywać gazikiem zamoczonym w tym.
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: magdalena90 »

Witam, moja Balbina (ma 3 miesiące) ostatnio ma częstsze wycieki porfiryny z nosa. Dziś jak się obudziła to miała brudny nosek, umyła się ale teraz znowu jest brudna. Na chorą nie wygląda, szaleje po pokoju jak zwykle, je normalnie ale trochę dłużej śpi ostatnio. Czy to może oznaczać chorobę? Czy może brak jej szczurzego towarzystwa (jutro idę po koleżankę dla niej)?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: Paul_Julian »

Nie wiem skąd będzie kolezanka, ale nie kupuj w zoologu ani na allegro, ani z domowych "hodowli".
Porfiryna po spaniu to rzecz normalna , ale obserwuj Balbinę czy nie zacznie chrumkać , kichac czy cos .
Jesli uzywasz trocin albo sianka - zamień na żwirek i reczniczki papierowe.
Dluzszym spaniem bym się nie martwił , nudzi jej się pewnie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: magdalena90 »

Balbina nie kicha, wygląda na zdrową (właśnie wlazła na szafę :D ) używam żwirku i sianka (śpi na nim). Możliwe że to od siana? A towarzyszka będzie od koleżanki bo przygarnęła szczurkę z kinder niespodzianką ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: Paul_Julian »

Kolezankę zaproś na forum , mamie powinna zostawić dziewczynkę. Na forum moze znaleśc dobre domki i pomozemy rozróznić płec, bo 3-4 tyg. malce już sa płodne.

Od sianka może dostać alergii i pasozytów , tak samo od trocin. Sianko jest fajne do zabawy , ale tak samo dużo frajdy sprawi pognieciony szary papier pakowy (nie gazety ).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: magdalena90 »

Kumpela już wydała wszystkie szczurki, zostawiła dziewuchę dla mamy i dla mnie jedną trzyma. Był tylko jeden chłopak w miocie. Śliczny był bo jako jedyny jest łaciaty a dziewczyny są jednokolorowe :) A forum na pewno jej polecę.
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: Idekk »

Podczepię się:
mój szczur ma od kilku dni wokół noska ciemniejszą otoczkę i trochę mnie to niepokoi. Nigdy nie miałam do czynienia z jakimiś wyciekami z noska, więc nawet nie umiem stwierdzić czy to jest właśnie np. zaschnięta porfiryna, bo sam nosek ma suchy i czysty, dlatego też niepokoję się tylko 'trochę'.
Do tego w wieku 8 miesięcy jego futerko zmienia barwę. Jest śliczną krówką, ale dupka mu brązowieje, a i przy łebku pojawiła mu się brązowa plamka średnicy mniej więcej 0,5cm.
Czy to możliwe, że skoro jest w trakcie 'kolorowania się', to i futerko wokół noska może nabierać takich ciemniejszych esów floresów? (podkreślę jeszcze raz, że obserwuje jego nosek od kilku dni po kilkanaście razy na dobę i zawsze jest czysty) Pytam, bo nigdy nie widziałam czegoś takiego u żadnego innego szczura i wolę dmuchać na zimne, w sumie podejrzewam, że to nie żaden wyciek i nie ma czym się martwić, ale wolałabym przeczytać to od kogoś ;]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: Paul_Julian »

U mojego Kropka nad nosem pojawiła sie cimniejsza kreska futerka, jakby mu nochalek osiwiał, ale Kropek ma tak od kiedy ma ok. 1.5 r.
Skoro Twój ma czysty nosek- zawsze mozesz spróbowac zetrzeć tę otoczke wuilgotną chusteczką- to pewnie zmienia kolor :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Idekk
Posty: 243
Rejestracja: pn sty 31, 2011 7:25 am

Re: [PORFIRYNA] wycieki z nosa i oczu

Post autor: Idekk »

Próba starcia jest z góry skazana na porażkę :) jest skrzyżowaniem szczura, myszoskoczka i węża, bez jego zgody nie utrzymam go w dłoni dłużej niż sekundę, a jakimś trafem nie wyraża zgody na majstrowanie przy jego nosku ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”