[Siuśki i odchody] szczur je kupy,pije mocz, kupka na mnie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
budziwoj
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 22, 2008 1:22 pm
Lokalizacja: Budziwój k. Rzeszowa

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: budziwoj »

kurde no szkoda... :-[
Bo widok jedzonego gówienka nie jest zbyt przyjemny...
JAkby ktoś znalazł jakiś sposób PROSZĘdać znać (gg 3322651)
Ze mną: Achmed :) jakieś 8 miesięcy!
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: klakier »

Zjawisko to nazywa się koprofagią i jest całkowicie naturalne!!! Zabranianie trzymanie na siatkach (kupa spada na dół szczur zostaje na górze) szybkie usuwanie odchodów jest szkodliwe prowadzi do niedoboru witamin z grupy B Co z skutkuje "wadliwym" działaniem układu nerwowego w skrajnych przypadkach paraliżem i śmiercią.

jeśli chcesz żeby szczur robił to rzadziej daj mu witaminy.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: S. »

Pierwszy raz czytam, że naturalnym jest zjadanie przez szczurka odchodów i w dodatku jest to na tyle pozytywne że należy ograniczyć witaminy.

Klakier podaj proszę źródło powyższej informacji, bo taka informacja nie wydaje się wiarygodna.

Słyszałam o psach zjadających odchody innych psów w celu uzupełnienia diety, ale nie o szczurkach i nie o zjadaniu własnych odchodów.
Awatar użytkownika
budziwoj
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 22, 2008 1:22 pm
Lokalizacja: Budziwój k. Rzeszowa

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: budziwoj »

Klakier napisałeś, że trzeba mu podawać mu witaminy. Chcę wiewdzieć jakie dokładniej.

I tak piszecie, ze to jest zdroweee ulala itp...
Ale przecież widok zjadanego gó*** nie jest zbyt przyjemny... :/
BARDZO PROSZĘ O POMOC, BO ZALEŻY MI NA TYM...
NIE CHCE PATRZYĆ JAK MÓJ KUMPEL GÓWIENKO CHRUP... :/
Ze mną: Achmed :) jakieś 8 miesięcy!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: limba »

budziwoj nie musisz niewiadomo ile razy powtarzac tego samego.
O witaminach mozesz poczytac np wpisuajac w Szukaj "witaminy" podpowiem ze moze to byc zwykly Vibowit dodawany do poidelka. I moze warto urozmaicic diete szczura tu klania sie dzial "Karmienie" .
Awatar użytkownika
budziwoj
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 22, 2008 1:22 pm
Lokalizacja: Budziwój k. Rzeszowa

Re: moj szczur je odchody :|

Post autor: budziwoj »

Diete ma urozmaiconą...
Ok dziex
Ze mną: Achmed :) jakieś 8 miesięcy!
Danczeslav
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 02, 2008 5:34 am

"kupa" szczura..

Post autor: Danczeslav »

Witam serdecznie chialbym sie dowiedziec czy prubowanie swojego kału u szczura to rzecz normalna ??
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: "kupa" szczura..

Post autor: Nakasha »

Tak, szczególnie u małych szczurków. Zazwyczaj zjadają swoje odchody gdy brakuje im jakichś składników w pokarmie. Zatem polecałabym urozmaicenie diety w pożywne składniki ;).

Poza tym dbanie o czystość w klatce - częsta wymiana podściółki może zminimalizować zjadanie odchodów.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
torpeda
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 25, 2008 11:35 am

Wydalanie szczurka

Post autor: torpeda »

Mam 5 tygodniowa szczurzyce ,mała jest bardzo aktywna po prostu male tornado >:D >:D biega po kladce jak szalona ostatnio goniła swoj ogon no ale gdy ja wyciagne z klatki po chwili zaczyna "srac" na mnie i tak za kazdym razem .Nie mam pojecia jak jej tego odłuczyc prosze dajcie jakas rade na to
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Wydalanie szczurka

Post autor: S. »

Oswoić szczurkę. Ona robi kupki ze strachu.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Wydalanie szczurka

Post autor: Nakasha »

Adoptować dla Twojej szczurki koleżankę. Szczurki to zwierzęta stadne i nie powinny być trzymane razem. Szczur samotny = szczur nieszczęśliwy! Twoja ogonka jest jeszcze malutka, więc bez problemu połączysz ją z inną samiczką. Szczurki w stadzie zachowują się zupełnie inaczej niż wtedy kiedy są same - spędzają czas ze sobą, gdy Ciebie nie ma w domu, bawią się, śpią razem, przytulają się do siebie, a jednocześnie razem są odważniejsze i zazwyczaj szybciej się oswajają z człowiekiem :).

Prawdopodobnie robi kupki ze strachu i stresu. Jeśli będziesz ją łagodnie, spokojnie oswajać, jeśli będziesz traktować ją z miłością, troskliwością i ciepłem - odwdzięczy Ci się zaufaniem i przywiązaniem :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

MOcz szczura

Post autor: Hanyou »

Witam ^^ jestem tu nowa ;x
Mam pytanko [jesli juz taki temat był to sorry^^] Wiec miałam wczesniej szczurka juz niestety odszedł... Teraz od tygodnia mam nowego, albinoska. I zdziwiło mnie, ze gdy sie zesikał jego mocz był bezwonny. Pachniał jak woda. Wczesniej normalnie było czuc samcze siuski xD Nie wiecie od czego to moze byc czy zdarza sie to dosc czesto? Bo u mojego poprzednika nigdy to nie wystapiło ;]

to białe to Hyden ; p

http://img137.imageshack.us/img137/4577 ... 06sqh8.jpg
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: MOcz szczura

Post autor: Paweł69 »

Zacznę od pochwał :) Hyden to piękny albin :)
Nie wiem w jakim jest wieku, a że na zdjęciu kieszeń zasłania szczura wybacz jeśli się pomylę, ale oceniam go na jakieś 4 miesiące, czyli na ogona który jeszcze ma prawo siusiać bezwonnie do okresu dojrzewania. Jeśli się mulę co do wieku Hydena i ogon ma więcej to wypada pozazdrościć Ci szczura siusiającego zapachem wody :)
Awatar użytkownika
AdaK
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 11, 2008 12:53 pm
Lokalizacja: Bielawa (dolnośląskie)

Re: MOcz szczura

Post autor: AdaK »

jest to młody szczur. Starsze szczury mają bardzo intensywny zapach moczu. Tak jak mój szczur jest już prawie seniorem ( 1 rok i 7 mies.) kiedy był mały jego mocz pachniał niemalże bezwonnie. a teraz. jak tylko gdzieś zaznaczy teren to czuć od razu. Mam cały koc zaznaczony. ale to wietrzeje. Jeśli w pokoju w którym mieszka ogon, jest częsty i intensywny dopływ powietrza to zapach na kocach wersalkach wietrzeje. Gorzej jest z akcesoriami w klatce. Hamaki potrafią zostać kompletnie zasiusiane w kilka dni. I wtedy to ja wywalam hamak. Dużo osób pierze hamaki. Tego też można wypróbować. Tylko ja to wolałabym w rękach prać hamaki :P
Jestem _ogonek_ :-)
www.uciechow.com

Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: MOcz szczura

Post autor: zalbi »

Tak, jak już pisali wcześniej - mocz młodego szczura jest bezwonny. Ale to sie zmieni =]



Szczury to zwierzęta stadne, więc jak najszybciej spraw mu towarzystwo.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”