[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Luthien »

Ja mam klatkę 1/1/1,5m. dla dwóch szczurzyc(co prawda robioną własnoręcznie). W środku są dwa chamaki, piętroi pełno patyków. Maryli i Monroe są zachwycone!
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sachma »

Chce kupic kolejnego szczurka... planowalam zrobic klatke... ale zliczajac koszty to bardziej mi sie oplaca zeby rodzice kupili mi klatke w hurtowni...
mam jednak problem gdyz nie wiem czy ta klatka

Obrazek

o wymiarach 102x55x82 bedzie odpowiednia dla dwuch lub trzech szczurkow... jakos mi sie to nie widzi....

czy mozna gdzies kupic wieksze klatki dla szczurkow?
ja przeszukalam wszystkie hurtownie i sklapy.... i nie widzialam .... :?

a moze ta wystarczy? jak myslicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: krwiopij »

coz... wedlug fancy rats cage calculator, ta klatka wystarczy na wygodne mieszkanie dla 8 (!) szczurow... moim zdaniem dla dwoch czy trzech wystarczy spokojnie... w podobnej (100x50x90) mieszka moja piatka i nie sadze, zeby bylo im ciasno... grunt to dobre zagospodarowanie przestrzenie i zorganizowanie szczurkom wielu ciekawych kryjowek...

wiekszych klatek nie widzialam w ogole... nigdy... dam sobie glowe obciac, ze w polsce wiekszych w ogole sie nie produkuje...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: OlaA »

J atez sadze ze taka klatka jest dobra dla 2-3 szczurkow.
Ja mam 40x40x55(albo 60) dla jednej szczurki i czuje sie tam dobrze.
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: jokada »

klatka spokojnie wystarczy :D

ja trzy szczurki mam w klatce 70x40 wys 80 (tak około ;) )
i naprawde maja tam dużo miejsca :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sauatka »

sachma ile kosztuje ta klateczka ? lepiej nie pokazuje szczurzastym bo sie obraza...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sachma »

ja widzialam w Polsce wieksza klatke... w zoologicznym w jedym hipermarkecie... tzw Gigant :wink: ona byla przeznaczona dla fretki... miala 100wysx80szerx80dl... cos kolo tego... byla duza... i kosztowala 890zł! ale to byl pierwszy i ostatni raz kiedy widzialam ta klatke... po dwuch tygodniach juz jej nie bylo... a w sklepie wiecej sie nie pojawila taka gigantyczna klatka :P tamta miala jeszcze hamaczek, rurke, kuwete i cos tam jeszcze do zabawy.... ale tyle kasy bym za nia nie dala... nie miala puleczek... trzeba bylo dokupic... po za tym wyjscia byly 2 i to dosc male :? ale sama klatka swoim rozmiarek wzbydzala respeka :P moj pies by sie w niej zmiescil :wink:

a co do tej klatki to znalazlam ja w ofercie gdanskiej hurtowni zoologicznej... wyslalam do nich mejla gdyz nie podali ceny... pewnie jak dostane odpowiedz to mnie zetnie z nog ale coz.... jak tylko dostane odpowiedz to powiadomie was... hurtownia ta nazywa sie DOG-MAT i jest niedaleko hali oliwi... tak przynajmniej z mapki wynika... jak chcecie to moge podac adres jej stronki :wink:

moj maly ma teraz nie za duza klatke... a ja chce zeby mial jak najlepiej... tata powiedzial ze jak bedzie bardzo droga to za dwa tygodnie znajdzie czas i zrobi mi wlasnorobke.... czyli jesli bedzie bradzo droga to wieksza klatke dostane za rok moze dwa :?
Obrazek
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sauatka »

ja oststnio widzialam u mnie w zoologu ogroooooomna klatke wymiary gdziec 180x70x100 za 270 zl. :O ja bym sie do niej zmiescila... miala rozstaw pretow gdzies 2,5 cm
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: sachma »

no to chyba byla dla psa.. a ja mowie o takiej typowej dla gryzoni :P w sumie do tej co widzialam szczura moza by wlozyc... nie bylo takich duzych "szczelin"... byla podpisana ze dla fretki, akcesoria byly fretkowe i fotka fretki w srodku... ale jak na nia patrzalam to widzialam hasajace szczurki :wink:
Obrazek
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Krówka. »

bardzo duze sa klatki dla fretki ferplastu, ale cholernie drogie. W Wola Parku(Wawa)-nie wiem jak sie ten sklep zoo nazywa- są ogromniaste dla szylek, fretek, koszatniczek i innych, ale nie wiem jakie wymiary mają :P
samar
Posty: 69
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:38 pm

czy taka wystarczy?

Post autor: samar »

czy klatka o wymiarach 43X28X54 (dl, szer, wys) wystarczylaby dla 2 szczurzych panow (oczywiscie mieliby tez mozliwosc wybiegania sie poza klatka :wink: ) :?:
aktualnie pustka...

żegnajcie:
Samarku
Frędzelku
Santusiu
Mefitku
Thazirku
Gizmolku
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: myszka »

Nie zabardzo... Na młode szczury tak ale później gdy panowie robią się wielcy to chyba nie wystarczy...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ania »

Szczury są bardzo terytorialne, szczególnie samce, mogą rozpocząć się walki i o każdy kawałek klatki. Klatka o podanych przez Ciebie wymiarach może być ewentualnością dla jednego samca przy częstym wypuszczaniu go z klatki (częstym znaczy codziennym).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
samar
Posty: 69
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:38 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: samar »

aha, to w porzadku..:)chcialam sie po prostu dowiedziec jak szacujecie taki wlasnie rozmiar klatki. skoro tak to kupie duuuuzo wieksza, dzieki za odp
aktualnie pustka...

żegnajcie:
Samarku
Frędzelku
Santusiu
Mefitku
Thazirku
Gizmolku
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Jaka klatka dla dwóch szczurasków?

Post autor: Kacha »

Użyłam opcji "szukaj" ale nie znalazłam żadnych konkretów. Jakie minimalne wymiary powinna mieć klatka dla dwóch szczurków :?:
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”