Śnieżynka Duża

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Śnieżynka Duża

Post autor: Elf »

Wczoraj odeszła moja Śnieżynka po długiej walce z mykoplazmą. Za dwa miesiące skończyłaby dwa lata, ale choroba okazała się silniejsza:(

Dostałam ją wraz z druga Śnieżynką od zaprzyjaźnionego sprzedawcy ze sklepu zoo, który sam był zmuszony je przyjąć, bo poprzedni właściciel postanowił się ich pozbyć. Sprzedawca nie chciał Śnieżynek rozdzielać, bo widział że są ze sobą zżyte, więc namówił mnie na nowe waciki.
Zaraz po przyniesieniu ich do domu, zorientowałam się, że Duża Śnieżynka ma problemy oddechowe i z równowagą, więc już wtedy zaczęło sie usypianie myko. Przeszła potem jeszcze dwa razy zapalenie oskrzeli i pozostało jej po tym to specyficzne gruchanie. Nie przeszkadzało jej to w życiu, bo dokazywała jak szalona, a ja zawsze wiedziałam, gdzie jej szukać w mieszkaniu, jak się zawieruszyła:)
Przez ostatnie pół roku była pod stałą kontrolą lekarską, bo objawy myko zaczęły się nasilać. Do problemów oddechowych doszło zachwianie równowagi i osłabienie mięśni, ale i to udało sie zaleczyć. Był spokój przez dwa miesiące!
Aż do ostatnich dwóch tygodni, kiedy myko objawiła się w pełnej krasie i w ciągu jednego weekendu poczyniła zniszczenia, których nie udało się już odwrócić.
Miałam nadzieję, że skoro przez 1,5 roku cały czas udawało sie zaleczać chorobę, żeby mogła normalnie funkcjonować to i tym razem uda się ją postawić na nogi.
Niestety wczoraj zgasła...
Jest mi bardzo źle po stracie, a ostatnie dwa tygodnie były prawdziwym koszmarem. Kiedy już się wydawało, że się polepsza, następnego dnia nadszedł koniec :(
To niesprawiedliwe.

Dla wszystkich zmagających się z koszmarną myko chciałam podzielić się informacją, jak tak długo udawało sie usypiać chorobę. Po doświadczeniach wyniesionych z leczenia moich Śnieżynek mogę z całą pewnością powiedzieć, że najlepsze efekty w leczeniu daje Tiamulina. To rzadko stosowany antybiotyk łatwo rozpuszczany w wodzie podawany do pyszczka. Szkoda, że nie znam dawkowania, ale może ktoś z forumowiczów już ją stosował.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Śnieżynka Duża

Post autor: Telimenka »

[']['] dla Szczurci...na droge..
A Ty sie trzymaj
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Śnieżynka Duża

Post autor: koopa »

(*) (*) (*) dla Śnieżyny ... Przesłodkie były wszystkie 4 teraz już trzy i Ciamek też był jedyny, trzymaj się ... Elf tak mi przykro, miałam nadzieje, że Wam się uda...


Chyba odwiedzę i ja Pana Grzesia bo jenkin coś chrumka i śwista nieładnie a i my zaleczyliśmy pół roku temu myko...
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Śnieżynka Duża

Post autor: Elf »

Ja też miałam nadzieję że się uda. Już była poprawa, a tu nagle trach :(
Najgorsza jest ta bezsilność, kiedy nic nie można zrobić, tylko czekać. Ale druga Śnieżynka i Lilaki zachowywały się wspaniale kiedy Duża zaczęła się czuć gorzej, bo jak tylko się szła w kącik położyć, one zaraz się kładły przy niej albo na niej i ogrzewały, więc nawet temperatura jej bardzo nie spadła.

Koopa, pół roku to już długo, jeśli Cię coś niepokoi u Jenkina to leć, nie czekaj. Wyczochraj ode mnie chłopaków.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śnieżynka Duża

Post autor: limba »

Bardzo mi przykro Elf...

Dla Śnieżynki Dużej [']['][']....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”