Jak dbać o szczurze ząbki?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Roth
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 27, 2008 9:48 am
Lokalizacja: Poznań

Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: Roth »

Tak jak w temacie :) Robicie coś aby zęby szczurków nie były takie pomarańczowe? Czy wogóle powinno się coś robić? Mój Deidei ma pomarańczowe, wręcz odblaskowe zęby! Wcześniej nie zwracałam na to uwagi... Słyszałam że są jakieś chrupki dla psa, które są dobre na zęby, ale nie wiem czy to można dawać. Pytam się, bo kiedyś widziałam na youtubie filmik pokroju "jak dbać o szczury", w którym wspominano że można im czyścić zęby o_O No ale jak? Bo na pewno nie tak samo jak my to robimy, po za tym fluor jest chyba bardzo szkodliwy dla ogonów.
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: grayhill »

wydaje mi się że o ząbki same muszą dbać, wystarczy by je miały jak ścierać a co do koloru to wszystkie tak mają ja ma trzy szczurki i każdy tak ma jak byłem z nimi kiedyś u weterynarza to nie skomentował wiec raczej tak mają no bo raczej nie widziałem szczura z bielutkimi ząbkami haha :-) pozdro O0
roots reggae ragga
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: limba »

Pomaranczowa barwa zebow swiadczu o tym ze wszystko z nimi w porzadku. Jakby byly biale to nalzaloby sie martwic.
Jak dbac? Wapienko, drewienka, twardy pokarm do obgryzania zeby zeby sie scieraly. Kontrola czy nie sa za dlugie, obluzowane, czy sie zaden nie zlamal, czy zgryz jest prawidlowy i czy rowno sie scieraja i tyle.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: Igicza »

Nigdy nie myłam mojej szczurce ząbków ani nic z nimi takiego nie robiłam - zresztą nawet nie wiem, jak mogłabym jej zajrzeć do pyszczka. Jak z nią chodziłam do weterynarza na obcinanie pazurków, to też przy okazji obcinał ząbki, jeżeli były za długie. Czasem tak "zgrzytała" zębami dolnymi o górne, a jak poszłam do weterynarza myśląc, że są za długie, to powiedział, że nie są (także do tej pory nie wiem, czemu tak robiła... może po prostu tak sobie).
A ząbków nie miała aż tak pomarańczowych, były bardziej białe (albo jasnopomarańczowe ^-^ ).
Obrazek
Awatar użytkownika
AdaK
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 11, 2008 12:53 pm
Lokalizacja: Bielawa (dolnośląskie)

Re: Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: AdaK »

Ja osobiście nigdy nie widziałam szczurka z białymi zębami. Mój takie bardzo pomarańczowe. Ja daję mu drewienko a suchy chleb też jest bardzo dobry.
Jestem _ogonek_ :-)
www.uciechow.com

Obrazek
Awatar użytkownika
Shinji Ikari
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:59 pm

Re: Jak dbać o szczurze ząbki?

Post autor: Shinji Ikari »

Mysle że szczury same dbają o swoje zęby.Mój Fredzio nawet sam sobie je ostrzy ;)
Moje Szczurki

Klakier
Friko
św.p. Fredzio
Obrazek
Kliknij i nakarm mojego poka!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”