Ogonki i bezogonek

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Minęły 2 miesiące, meldujemy się nadal w komplecie i najlepszym zdrowiu. Miesiąc temu Babcia Tika miała trzecią z kolei operację guza gruczołu mlekowego i teraz śmiga znowu zgrabna i piękna jak przed zwykle. Kobieta niezniszczalna, cudna i przekochana. Wczoraj skończyła 2 lata i 2 miesiące. Daisy i waciki również w jak najlepszej formie. Pozdrawiamy.
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Tiksi odeszła w niedzielę, 11.01.2009r w wieku 2 lat, 5 miesięcy i 2 tygodni. Prawie do końca była w dobrej formie, w piątek zaczęła słabnąć, łapki nie chciały już trzymać jedzenia, chwiała się, mimo to jadła, myła się i mieszkała ze stadem. W sobotę jej stan z godziny na godzinę zaczął się pogarszać, Tikusia zaczęła gasnąć. Noc z soboty na niedzielę spędziłam czuwając przy niej, głaszcząc ją i mówiąc jej jak bardzo ją kocham, wspominałam całe to cudowne ponad 2 lata ze szczurkiem cierpliwym, mądrym i pięknym jak mało który. W niedzielę, w południe pojechałyśmy do lecznicy, żeby skrócić zaczynające się cierpienie....
Moje stado straciło przywódczynię, która każdą kolejną szczurcię przyjmowała serdecznie i otaczała wręcz matczyną opieką, a ja wierną towarzyszkę codzienności... :(

['] dla mojej Lady Tiki, żegnaj Tikusiu...

Oto fotograficzne wspomnienie rudzinkowego u nas pobytu, zdjęć jest sporo, usunę większość za jakiś czas...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
:serducho:


Anitko, dziękuję Ci raz jeszcze ze tak cudowne stworzenie .
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: anik1 »

piękny, rudy szczurek (*)
zdjęcie ze zjedzoną ścianą jest cudowne:)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(.
Trzymaj się
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: strup »

kochany (*)
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Tikusi nie ma już prawie 4 miesiące. Zaszalała i przysłała nam za to 2 chłopaków, Edek - podrzutek spod Tesco ma już jakieś 5 miesięcy, niedawno doszedł do niego Ciapek. Tak więc mamy 3 starsze panie i 2 młodych kawalerów... a miał być koniec ze szczurami w domu, zawsze są jakieś od ponad 10 lat...
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: odmienna »

helen.ch pisze:Tikusi nie ma już prawie 4 miesiące. Zaszalała i przysłała nam za to 2 chłopaków, .
to widać ich stałe sztuczki :) .
w tej chwili, mam dwóch takich "nasłanych" (za drugim razem, byłam zdecydowana zachować zdrowy rozsądek- nie dało się!)
i jeśli to w ogóle możliwe, kocham ich "podwójnie" - więc, mimo Twojego lekkiego zniesmaczenia ;) - i tak Ci serdecznie gratuluję :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: merch »

Przykro mi z powodu Tikusi :(

A jak miewaja sie slynne helenkowe waciczki, nie wiem czy kojarzysz , ale mialam mozliwosc Twoje waciki poznac osobiscie ( i ofocic) u krwiopijki. Cikawa jestem co u nich slychac. Jedna byla sporo wieksza od drugiej i jesli nie pomylilam bardziej smiala .
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: unipaks »

Przykro mi z powodu odejścia Tiki ,cudna była ta rudzinkowa Lady. Ale dobrze , że masz teraz kolejne ogonki :)
Buziaczki dla wszystkich ,a najsłodsze dla seniorek ! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Merch pewnie, że pamiętam, waciki mają się nieźle. Jestem ogólnie pozytywnie zaskoczona, bałam się, że będa chorowały i krótko pożyją. Mają już 25 miesięcy. Pixi, ta mniejsza (to ona była śmielsza) jeszcze nie chorowała, nie miała i nie ma guzków, tylko "popsuły" jej się oczka. Zmiany jaskrowe zajęły rogówkę w jednym oczku, drugie też zaczyna powoli doganiac tamto. Oczka naszej "Pigułki" robia się przeźroczyste. Zakraplamy jak pani doktor kazała, ale to tylko spowalnia problem. Jednak w niczym jej to nie przeszkadza, dalej jest super sprawna, bardzo zgrabna i zwinna.

Dixi, ta większa jest od zawsze mega spokojnym leniwcem. Miała już usuwany guzek sutka, teraz pojawił się kolejny, ale miśka jest w dobrym stanie, więc mimo wieku i jego usuniemy na dniach.

Najstarsza w stadzie rasowa Daisy za tydzień skończy 30 miesięcy. Ma dwa duże guzy, ale w sumie całe życie swoje przeżyła w fajnej formie.
Waciki:
Obrazek
Edek:
Obrazek
i seniorka Daisy:
Obrazek
Małego Ciapka zdjęcia i aktualniejsze reszty wrzucę innym razem.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: merch »

Waciczki wygladaja kwitnąco :)

Daizy tez niezle sie trzyma Edek jak na nowy nabytek calkiem juz shaszczal , cos mi sie zdaje ze ma szanse na zostanie pseudo bewem :).

Wymiziaj talatajstow i niech sie pannice w pewnym wieku jak najdluzej temu wiekowi nie daja !
Awatar użytkownika
marlena91
Posty: 726
Rejestracja: sob sty 28, 2006 5:51 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: marlena91 »

śliczne masz ogonki :)
Obrazek
Ze mną szczurki ,,Inka,Sława i Tequilla i Reszta zwierzaków
[*]Feta,Kropka,Tequila,Angol,Frania,Buffy...[*][/size]
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Dziś pomogliśmy odejść Dixi, większej z waciczek... piszę to dla osób, dzięki którym ją miałam... dziękuję Wam

dla mojej białej chmurki [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: merch »

Bardzo mi przykro :(

* dla slawnego waciczka
helen.ch
Posty: 329
Rejestracja: pn lip 24, 2006 4:25 pm

Re: Ogonki i bezogonek

Post autor: helen.ch »

Na banerku reklamującym adopcje albinosków są dwa zdjęcia Pixi, tej mniejszej waciczki. Dixi nie pchała się do sławy, ona zawsze była gwiazdą drugiego planu...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”