Kamienie?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klakier

Re: Kamyczek??

Post autor: klakier »

[quote="Atomic_waste"]Przeczytałem że do klatki można włożyć jakiś kamień, ale jakoś nie jestem pewny czy to najlepszy pomysł. Nie wiem czemu taki kamień miałby służyć. Co o tym sądzicie??[/quote]
ja zrobilem tuśce jedno pięterko wysypane kamyczkami do akwarium (takimi większymi żeby się szczuras nienałykał) i świetnie to spełnia role pilniczka do pazurków!!!!
mathy_c
Posty: 98
Rejestracja: czw lip 22, 2004 7:30 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: mathy_c »

mój Ratek II pazurków nie ściera, choć ma dużo dobrych ku temu płaszczyzn w całym domu; on je po prostu... obgryza!
natomiast zgadzam się z tym, że szczurek potrzebuje ciekawego wyposażenia klatki by się nie nudzić! chyba pójde na spacer i poszukam jakiegoś otoczaka...
już wiem! przeciez jest tego pełno u mojej babci! Ratek II właśnie dostał nową, wielką klatkę i potrzebuje jeszcze do niej paru rekwizytów - choć i tak najbardziej go interesuje micha z jedzonkiem ;-)
pozdrawiam!
M
moje kochane: Husky, RatekII, Panda
oraz Titi, Kropeczka, Rubinka i Wiedźminek,
zaś Tofulkę widzę, jako Matka Chrzestna co dwa weekendy ;-)
sealiasz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2004 8:15 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: sealiasz »

Kryształ górski w Polsce występuje tylko wielkości kilku centymetrów długości. Okazy długości kilkunastu centymetrów (czasami nawet kilkudziesięciu i więcej) znajdujemy przede wszystkim w Brazylii, Ameryce Płn., Szwajcarii i Rosji. Jednym słowem pomysł może ciekawy, ale trudny do zrealizowania.
Pyza
Posty: 52
Rejestracja: wt sie 10, 2004 10:20 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Pyza »

a ja przecztałam gdzieś, że kamień jest po to aby szczurek na niego... sikał
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: lajla »

niektore szczurki napewno go do tego wykozustuja ;)
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: roenna »

ale w sumie taki kamyczek do dobra rzecz w kaltce ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: sachma »

hyymmm chyba sprobuje :wink:
Obrazek
roenna
Posty: 1036
Rejestracja: wt lip 06, 2004 4:23 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: roenna »

hmmm czyli pora wyruszyc na poszukiwanie kamieni ;)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: sachma »

ja musze jakis duzy... bo jak Bandyta zaczyna sikac to zostawia wielka kaluze :shock: nie wiem gdzie on to miesci :shock: :wink:
Obrazek
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Goś »

ja uważam że umieszczenie kamienia nie zaszkodzi :) zawsze jakiś nowy obiekt...i jaka satysfakcja jak sie go obsiusia, poza tym ścieranie pazurków... trzeba pamiętać że czasem nie tylko po to coś wkładamy do klatki by spełniało funkcje wpływającą na fizyczne zdrowie i że jest to niezbedne... czasem ja coś po prostu wloże by szczurzaki miały się czymś zająć, coś do zabawy..coś do pogryzienia... zniszczenia...
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: ESTI »

Ojj tak. :D:D:D
To ostatnie to sama prawda.
Moje do zniszczenia są pierwsze. ;)
Obrazek
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Shady Lane »

Moje paskudy kochane mają dość duży kamień przywieziony znad morza.
Zdostał wyparzony i hop do klatki.
Szczurki sobie na nim siedzą, skaczą po nim, scierając pazury, no i nawet go obgryzają, co sprzyja sicieraniu ząbków.

W lato wkładam na godzinkę kamień do lodówki, a jak jest chłodny to znowy kładę w kaltce, i szcury tak się na nim wyciagają ... właścicie to jeden szczur, bo więcej tam nie wlezie, zawsze się robaczki kłócą, który ma się pierwszy chłodzić
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: sopocianka »

Też wstawiłam Okrusiowi do klatki kamień z jednej strony spłaszczony. Czasami na nim leży, czasami siusia :) A położyłam go pod drabinką, żeby sobie przypadkiem krzywdy nie zrobił podczas zeskoku z półeczek.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

uu siu siu

Post autor: Maugosia »

Kamień, jeszcze tego nie próbowałam, ale tak czytajac, jesli szczurki tak siusiaja na kamienie, to moze dlatego ze kamienie są zimne i działaja im na nerki (pobudzaja do działania), tzn w takim sensie jak na człowieka czasem działa woda, ze kce sie siku wtedy : )
Obrazek
Obrazek
Yatta!
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 26, 2005 9:51 pm

[Akcesoria] - Kamienie

Post autor: Yatta! »

Ja wam polecam szkielety do akwarium z naturalnego piaskowca. Sa w nich rozne jamki i otwory, szczurasy maja gdzie szperac,a poza tym scieraja sobie pazurki. Oczywiscie trzeba wybrac piaskowiec z otworami wielkosci dobrej dla szczura,a nie dla gupikow ;) Taki piaskowiec w razie zasikania mozna wyszorowac i jest jak nowy. W sklepach zoologicznych takie kamienie sa dosc drogie (ok 40 pln) ja swoj kupilam na allegro:) Goraco polecam! (zwlaszcza dla mlodziezy szczurzej)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”