RE: obcinanie-jak czesto

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

obcinanie-jak czesto

Post autor: uwagagryzw »

jak czesto powinno sie przycinac pazurki u weta? (bez wzgledu na to czy u weterynarza czy samodzielnie)




// Zapraszam do spisu tresci tego dzialu http://szczury.org/viewtopic.php?t=9613 Mysle ze w temacie ogolnym o pazurkach znajdziesz odpowiedz.
Ten temat zamykam.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony śr lut 14, 2007 10:53 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

RE: obcinanie-jak czesto

Post autor: Mona i Kuba »

To zależy - my nigdy nie przycinamy - nasze pannice piłują pazurki jak biegają po pokoju, a poza tym Lila sama sobie obgryza :p
Jeśli jednak Twoje szczury mają problemy z za długimi pazurkami (np drapiac sie zostawiaj ranki) to należy pomysleć o ich skróceniu - raczej u weta, lub spróbować właśnie z wybieganiem szczurków na twardym podłożu (wiadomo efekt nie jest natychmiastowy).

a z resztą co my Ci tu będziemy pisać, zajrzyj TU i TU O tym wszystkim była juz mowa :)
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: RE: obcinanie-jak czesto

Post autor: paulinka93 »

Ja obcinam sama. Jak często? to zależy od tego jak ma długie pazurki. Ja jednemu szczurasowi obcinam co jakieś 3 tyg. albo i co miesiąc, a drugiemu wogóle nie musze obcinać bo cały czas ma krótkie. Można obcinać specjalną obcinaczką do pazurów od kotów lub normalnymi nożyczkami tylko z wielką ostrożnością.
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”