Tosiakowe plemie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Esfly
Posty: 34
Rejestracja: czw gru 04, 2008 11:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: Esfly »

Taaaak, i te ich miny mówiące 'Przecież nie chciałam', albo 'Coś Ty mi niedobra zrobiła' ;)
Nawet kocie oczy ze Shreka wymiękają ;)
Tusiulek i Meluś :) <:3 )~
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

dosławnie
muszę w końcu odłozyć trochę grosza i kupic wagę bo ::) głupio mówic ale od początku od kiedy mam te potworki ani razu ich nie warzyłam-trzeba wpisać na listę zakupów na następny miesiąc
w tym miesiącu i tak mam bubrzet nadszarpnięty-pół rodziki ma urodziny w styczniu a do tego zrobiłam dla klopsów wczoraj karmę samoróbkę full wypas :D
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

no po prostu szczęście w nieszczęściu.
tydzień temu miłam kilka dni wolnego więc postanowiłam z chłopakiem odwiedzić rodziców chciałam zabrać ze sobą szczurasy lecz nie miałam już miejsca w aucie decyzja zapadła taka że dam im sporo żarcia i wody a sąsiadka ze stanci zerknie na nie następnego dnia ja je miałam zabrać w drodze do chłopaka dwa dni póżniej-i szczerze mówiąc serduszko mi się krajało jak je zostawiałam, ale teraz za nic w świecie nie zmieniła bym tej decyzji ponieważ w drodze do rodziców jakiś pijany facet wjechał nam w auto od strony pasażera czerwonym golfem( z tej strony zawsze stawiam szczurki)
ten wypadek to istny horror wylądowaliśmy autem w rowie i wogóle a facet zwiał potem go znależli bo jakiś świadek wypadku za nim pojechał.
kierowca golfa nie mógł utrzynać sie na nogach o własnych siłach- policjanci musieli go podtrzymywać
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: Ivcia »

Ojej! Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Jak można być tak nieodpowiedzialnym i w takim stanie siadać za kółkiem! :-\
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

nic nie mów a najgorsze że nie zabrali mu prawka poniewasz nie było ofiar śmiertelnych
nic tylko po prostu człowieka na samą myśl o tym krew zalewa
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: maua_czarna »

Dobrze, ze nic Wam sie nie stalo i ze nie wzielas ogonow, az mi sie cos robi jak sobie o tym pomysle :o

Nie rozumiem, powinni mu zabrac prawko, naprawde ma znaczenie, ze nikogo nie zabil? Serio takie sa przepisy? Czyli rozumiem, ze lepiej poczekac, az znowu siadzie nawalony za kolkiem i kogos jednak zabije >:(
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

no cóz ja też tego nie łapie-ale kto zrozumie polskie prawo???

zapomniałam napisać przez tą bieganinę po wypadku

moje szczury mnie kochają i jest im u mnie dobrze :D :-* :D

Cezar i Tośka pulsują oczkami- po prostu przekomicznie to wygląda, gdybym wcześniej o tym nie czytała i nie zazdrościła wszystkim których szczurasy pulsują oczkami to pomyślała bym że jak nic są chore i od razu bym biegła do weta ;D
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: Ivcia »

Pulsujące oczkami szczury, to sama słodycz :) Właśnie dzisiaj przyuważyłam, jak Vanillka pulsuje... Jeszcze tylko Army nie przyłapałam :D

Pozdrawiam szczęśliwe szczury ;D
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

szczęśliwe szczury dziękują za pozdrowienia :-*

dzisiaj urządziliśmy im małą kąpiel (zazwyczaj nie wyczuwam ich smrodku ale tym razem capiły niemiłosiernie ::) )
no i oczywiście generalne sprzątanie klatki-nawet nowy konar z wierzby dostały :D

teraz mamy tak czyste klopsy że mucha nie siada ;D
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: Dorotka96 »

Mucha to i na moje nie siada, choc boja sie wody :D .
Wycałować czyściutkie brzuszki.
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: yss »

sylwia: zazwyczaj na smrodek pomaga częsta wymiana ściółki i szmatek.
kąpiele naruszają równowagę skóry i powinno się ich raczej unikać, chyba, że szczury mają problemy ze skórą i wymagają kąpieli w nizoralu, lub tak się czymś uciapią, co nie jest dla nich zdrowe, że nie można pozwolić, żeby same wylizały futro i trzeba je wykąpać.
będziesz potem zapewne zaskoczona, jak się okaże że po częstych kąpielach szczury podłapały np grzybicę - bo ich skóra straciła ochronną florę bakteryjną :/
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
sylwiaiiwo8
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:37 pm

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: sylwiaiiwo8 »

czyste brzuchalki wycałowane i wyczochrane

yssczęstych kompieli im nie urzadzam zresztą ja pod pojęciem kąpiel mam na myśli zabawy w wodzie ;D i rzecz jasna bez urzycia żadnych środków chemicznych.
<:3)~Tośka <:3)~Ita <:3)~Cezar
za tęczowym mostkiem <:3)~Brutus
http://s10.bitefight.onet.pl/c.php?uid=149994
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: Piromanka »

Z mojego doświadczenia też wynika, że częste sprzątanie pomaga w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu. Moje chłopaczki po tym jak jak wymienię im ściółkę i ręczniki (którymi mają wysłane koszyki) - od razu się pucują - w końcu futro musi być czyste, żeby położyć się na czystych ręcznikach. Nie ważne, że po pół godz. można już z powrotem wyjmować gówienka z koszyków... w momencie sprzątania jest wielki mycie się szczurów.
Kąpiel urządziłam szczurkowi raz - w Nizoralu jak zalecił wet. Strasznie się bałi wyraźnie nie polubił wody...
Buziaki dla szczuraków :-*
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Tosiakowe plemie

Post autor: strup »

jakie misiowate. ;d
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”