[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Magamaga »

Feniks - jak zamówisz i zrobisz to pokaż - pewnie odgapię :D.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

Pewnie, że pokażę. I jestem zdania, że dobre pomysły wręcz należy kopiować ;D , albo jeszcze ulepszać...
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Leia »

Łooo, ale ekstra te klatki! Koniecznie daj fotki, jak już będziesz miała i zrobisz, koniecznie!
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Naixinka »

Nad tą drugą klatką też się zastanawiałam, bo bardzo fajna. Tylko mnie te odstępy między prętami przeraziły i doszłam do wniosku, że nie będzie mi się chciało ją osiatkować :P Ale klatka świetna. Poza tym mam już swojego towera i też jestem zadowolona :D
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ogonowa »

Nina, w tej swojej nowej trzymałabyś od 2 do 9 samic czy samców? Bo mi się zdaję ,że te 9 samiczek już chyba by tam ciasno miały.. (ale ja tej klatki nie widziałam na żywo, więc to tylko tak w domyśle :P). A w takiej samej tylko ,że wysoka na 100cm i długa na 80cm też od 2 do 9?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nina »

Nie no, jak ja pisze ile bym tam trzymała to mam na myśli oczywiście baby ;) No i jednak 9 bym w niej upchała, chyba, że byłyby to już starsze panie. Takich młodzików jak moje (poniżej roku) to z 7 maksymalnie przy tej ilości wybiegu, którą mają (ok. 1,5 godziny, później idą spać :P)
Nie wiem jaka byłaby do zagospodarowania ta o której Ty piszesz, więc nie mam jak sie wypowiedzieć ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: yss »

nina: ogon pisze o tej fretkowej, 100 wysokości i podstawa 50x80 :) jak dla mnie do 9 szczurów, pod warunkiem zrobienia w niej odpowiedniego zestawu szerokich półek. jak jest gdzie się poruszać, to się szczurasy mieszczą :) jak będą 2 marne półki szerokości 20 cm to już tyle szczurów nie wejdzie..
ten się nie myli, kto nic nie robi
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ogonowa »

yss, mi właśnie chodzi o nią. Ja chcę tam zrobić w połowie z plexi na całą szerokość z wejściem półkę, i ze dwie-trzy ferplastowe. To chyba te 9 wejdzie, jak mówisz ::)
Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: skakanka »

Pamiętacie moze czyja to klatka?
http://pl.fotoalbum.eu/klakier/a99020/00000003
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ogonowa »

Jak mi się zdaje w linku pisze "klakier", to zapewne znaczy ,że to klatka klakiera, lub kla.kiera :P
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Babli »

Tak, tak. To klatka kla.kier :) btw. dawno jej na forum nie było.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ogonowa »

Awatar użytkownika
skakanka
Posty: 29
Rejestracja: śr lut 11, 2009 9:36 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: skakanka »

a bo chciałam o parę rzeczy zapytać.. tylko własnie nie wiedziałam zbytnio kogo :D
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Feniks »

No więc klatka zamówiona w poniedziałek dotarła do mnie już w piątek czyli od soboty zaczęły się prace adaptacyjne.
Klatka wygląda tak przed zabiegami :
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... _100/31836
z tym, że półki w klatce nie są narożnikowe ale prostokatne na szerokość klatki. Składa się ją jakoś w pół godziny, z tym, że jak już wcześniej pisalam, odstęp między prętami to 2,35 cm czyli dużo. Jednakowoż rostropne towarzystwo z forum zaproponowało mi osiatkowanie klatki i tak też zrobiłam. Zajęło mi to 2 dni i narobiłam się przy tym jak wół ale jak tak patrzę na szczurzynki, to zdecydowanie warto było...
A oto klatka po osiatkowaniu:
http://fenikss.fotosik.pl/albumy/594605.html
siatka kupiona w dziale ogrodniczym w castoramie w wałkach po 5m. Kupiłam 2 rolki i jeszcze z pól metra zostało.
Wejścia wewnętrzne w podłogach zostały zabezpieczone przed ewentualnym gryzieniem metalową listwą.
Kuwety są świetne- wysokie na 17,5 cm więc nic nie wypada, nawet wykopane.
na każdym piętrze znajduje się jeden domek a na dwóch najwyższych wiszą hamaczki. Karmidelko dla królików zostawiłam w osprzętowaniu i nawet się nieżle sprawdza. Natomiast mam wrażenie, że ubikacja zostanie niebawem i tak przekształcona w kolejny domek ale nic przeciwko nie mam. Na piętra prowadzą drabinki, po których szczur da radę zejść i wejść bez problemu w sumie- problem ma jedynie moja stara szczurzyca bo już nie ma tej prędkości na wejściu ale już obczaiły, że jak nie wejdą po schodach to się wspinają po kratach jak małpki.
Mam zamiar uzupełnić jeszcze o kilka sprzętów ale na razie obserwuję gdzie paskudki najchętniej bywają...
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Leia »

No widzisz, a takie zmartwienie było o te przestrzenie między prętami. Klaciora wygląda super, już widze, jaką szczurki mają radochę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”