Piszczenie

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Witam!
Zakładam nowy wątek, bo nie bardzo wiem co temu mojemu "synkowi" jest. Nie umiałam znaleźć podobnego tematu ani w szukajce ani w spisie treści :(
Mały ma 5 tygodni i powiedziałabym, że z wyglądu jest zdrowy. Ma apetyt i duzo siły. Jest ciekawski i bardzo szybki. Czasem tylko zdarza mu się stanąć w miejscu i mieć coś na kształt... ja wiem? konwulsji. Coś jakby mięśnie całego ciała się skurczały i rozkurczały. Do tego cichutko piszczy przy każdym "skurczeniu". Po chwili to przechodzi i na nowo się bawi. Zastanawiam się czy to jest normalne zachowanie, czy może powinnam iść z nim do weterynarza. Nie wiem czy wcześniej chorował, bo odebralam go w niedzielę od hodowcy i głupia nie pomyślałam żeby zapytać.
Liczę na podpowiedź co zrobić, pozdrawiam!
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Piszczenie

Post autor: S. »

Czy na pewno to chłopak? Ma widoczne jajka?
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Oj tak. Wręcz nie da się ich przegapić :)
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Piszczenie

Post autor: S. »

Czyli na pewno nie jest to rujka.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piszczenie

Post autor: Hanka&Medyk »

Przypomina objawy "czkawki" albo problemów z oddychaniem (taki wniosek nasuwałby się z sytuacji w jakich występuje - w czasie biegania).
Spróbuj go kiedyś nagrać, jeśli masz taką możliwość i przejdź się ze zwierzakiem i filmem profilaktycznie do weterynarza.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Piszczenie

Post autor: zalbi »

też jestem za tym, że może być to czkawka.

a nie wypływa mu z pyszczka coś w rodzaju piany?


wysłałam pw
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Nie wypływa nic. I nie jestem pewna czy tylko podczas biegania się tak dzieje, bo dzisiaj zdarzyło mu się leżeć na braciszku (tamten wariat spał) i tak właśnie robić, ale od razu zaznaczam, że nie wiem czy wcześniej nie biegał, bo nie było mnie wcześniej w pokoju. Częstotliwość tych pisków to jest tak około raz na sekundę.
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Z ostatniej chwili: drugi ze szczurków też tak robi, ale przesiedział pół dnia w moim rękawie - głównie śpiąc. Wnioskuję z tego, że nie wynika to z biegania...
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Piszczenie

Post autor: Nakasha »

Pierwsza możliwość - są przeziębieni i mają katar.

Druga możliwość - to tyrkanie ząbkami, popiskiwanie, drganie ciała (i oczu), mogą też "mielić" mordką - to oznaka albo zadowolenia (gdy szczurki są spokojne i rozluźnione), albo złości (gdy się spinają i sztywnieją).

Bo to chyba nie jest czkawka :D nic innego na razie nie przychodzi mi do głowy.

W każdym razie dobrze by było gdyby wet ich osłuchał. ;) A od jakiego hodowcy masz swoje szczurki? nie udzielił Ci odpowiedzi na takie pytania?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Już mi zalbi wytłumaczyła - to się nie nazywa "hodowca". Chodziło mi po prostu o człowieka, który miał szczura i dzieci jego :)
Pojde w takim razie do weterynarza w przyszłym tygodniu. Wyczytałam na forum, że we Wrocławiu dobry jest dr Piasecki. Możecie mi podpowiedzieć jeszcze ile kosztuje wizyta u niego?
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piszczenie

Post autor: tamiska »

zalezy jakie leki. Ja za obadanie 3 szczurow i 2 zastrzyki i 6 tabletek scano dalam 45 zl. a kazda kolejna wizyta zwiazana z kontynuacja 10 zl.
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Myślałam, że będzie gorzej. Szczury są dwa, a do tego wierzę nadal, że zdrowe. Mam nadzieję, że ta przypadłość to tylko taka ich uroda...
czarna mania
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:28 pm

Re: Piszczenie

Post autor: czarna mania »

Pragnę ogłosić, że byłam dzisiaj u weterynarza i szczurasy są zdrowe, piękne i pochwalone, że piękne. W nagrodę dostanę pyszne wiejskie jajo na twardo ;D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Piszczenie

Post autor: akzi »

co za odgrzewane kotlety z 2009 roku :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
gibka_gazela
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 09, 2015 7:00 pm

Re: Piszczenie

Post autor: gibka_gazela »

Być może są to skoki rozwojowe, zauważ że ssaki rośną skokami, poprzez nagłe zrywy, najczęściej po drzemce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”