Guz [gardło] - jak to się nazywa?

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Guz [gardło] - jak to się nazywa?

Post autor: Mja »

Przepraszam za taki durny temat, ale potrzebuję informacji i już nie wiem jak mam szukać :/

Tak w skrócie - szczurowi zrobił się dosyć szybko guzek w okolicach gardła, przełyku, wczoraj byłam u dr. Jachmana, ale był taki tłok i wszyscy biegali w około, tak się zdenerwowałam i przy okazji poryczałam, że jak wracałam do domu zdałam sobie sprawę, że nie wiem jak się ten guz nazywa. Trochę wstyd, ale cóż...

On mi podał nazwę, tylko że nie mogę sobie tego przypomnieć, bo wpadłam w lekką histerię, chcę poszukać informacji nt. leczenia, tu na forum czy ogólnie w internecie, bo nie dowiedziałam się wiele, mała dostaje na razie antybiotyk. Na pewno nie tłuszczak, włókniak, ani nowotwór, coś zaraźliwego, bo kazał mi myć ręce żebym ja też tego nie złapała i odseparować resztę stada. Macie jakieś pomysły co to może być? Chyba kończyło się na "a".

edit: właśnie zaświtało mi, że to może być promienica, ale nie wiem, czy to występuje u szczurów?
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
Awatar użytkownika
Piromanka
Posty: 411
Rejestracja: pt lip 27, 2007 2:52 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guz [gardło] - jak to się nazywa?

Post autor: Piromanka »

Dzisiaj zauważyłam guza na szyi, dokładnie na przełyku (u Tadka) :-[
Jest raczej twardy i go nie boli. Ewidentnie mu nie przeszkadza w niczym. Ale zaczynam się martwić... Czy ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem i może udzielić jakichś wskazówek? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Awatar użytkownika
Mja
Posty: 236
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 7:53 pm
Lokalizacja: Kraków/Łódź

Re: Guz [gardło] - jak to się nazywa?

Post autor: Mja »

Jak urośnie, a zapewne urośnie to ciur będzie miał problemy z jedzeniem i piciem (u Zuzanny na dodatek pojawił się... krzywy zgryz), a chyba nie trzeba tłumaczyć do czego to prowadzi. Jeśli oczywiście najpierw nie zejdzie z innych przyczyn niż śmierć głodowa, a to chyba też możliwe (zakażenie i te sprawy).

Cóż, jutro się dowiem co to jest, bo znowu jedziemy na zastrzyk, postaram się tym razem słuchać co do mnie mówi lekarz :-[
Obrazek <= Mat
Wiercik, Bombka, Biała & Mat
w sercu: Zuzia, Klara, Matylda, Ofelia, Balbinka, Telimena, Krystyna, Piszczałka & Patuś
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Guz [gardło] - jak to się nazywa?

Post autor: S. »

Mja, poproś weterynarza o zapisanie nazwy choroby i leków, które podał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”